Komunikat archiwalny

Rośliny za surowce, czyli 20. Dni Ziemi w Krakowie

W tym roku Dni Ziemi odbywały się w nowej lokalizacji – przy ul. Ferdynanda Weigla 2, na terenie szkoły podstawowej nr 124 w Starym Bieżanowie. Mieszkańcy Krakowa mogli przyłączyć się do świętowania w piątek 20 kwietnia i sobotę 21 kwietnia. Jak co roku, Wydział Kształtowania Środowiska UMK rozdawał sadzonki roślin w zamian za surowce wtórne. Wystarczyło przynieść 40 sztuk butelek plastikowych lub 40 puszek aluminiowych albo 40 zużytych baterii, aby otrzymać jedną sadzonkę. Jedna osoba nie mogła otrzymać więcej, niż 20 sadzonek.

Rośliny za surowce, czyli 20. Dni Ziemi w Krakowie
Fot. Maciej Grzyb / krakow.pl

W Krakowie Dni Ziemi obchodzone były już po raz dwudziesty. Organizuje je Wydział Kształtowania Środowiska, w tym roku już po raz siedemnasty połączone były z Krakowską Wystawą Ekologiczną. Krakowskie obchody przebiegły w formule partnerskiej (do organizacji włączają się zarówno jednostki miejskie, jak i organizacje pozarządowe związane z ideą Dni Ziemi) i trwały przez dwa dni.

Podczas wystawy ekologicznej w rozstawionych namiotach krakowskie spółki komunalne i jednostki miejskie miały szansę zaprezentować prowadzone przez siebie inwestycje na rzecz środowiska. Ponadto na mieszkańców czekało wiele atrakcji, gier i zabaw, a to wszystko przy akompaniamencie występów artystycznych uzdolnionych dzieci i młodzieży z krakowskich placówek kulturalno-oświatowych.

W ramach obchodów Dni Ziemi krakowianie razem z Zarządem Zieleni Miejskiej w 21 kwietnia posadzili drzewa w Lesie Mogilskim. Po ciężkiej pracy na uczestników czekało specjalnie przygotowane miejsce piknikowe i ognisko.

20. Dni Ziemi

Adres:
ul. Weigla 2, Kraków

Pokaż metkę
Autor: KAMIL POPIELA
Osoba publikująca: TOMASZ RÓG
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także