Komunikat archiwalny

Ekologiczne odkurzacze uliczne oczyszczą Stare Miasto

Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania po przetestowaniu urządzeń kilku producentów zdecydowało się na zakup czterech elektrycznych odkurzaczy, które będą obsługiwały Rynek Główny i Stare Miasto, plac Centralny i okolice, Kazimierz i okolice Rynku Podgórskiego oraz płytę pod rondem Mogilskim. Do każdej lokalizacji będzie przypisany jeden odkurzacz, co ułatwi utrzymanie czystości i przyspieszy sprzątanie.

Ekologiczne odkurzacze uliczne oczyszczą Stare Miasto
Fot. Bogusław Świerzowski / krakow.pl

Producentem odkurzaczy jest firma Glutton, której urządzenia są powszechnie używane w miastach Europy Zachodniej. Używa ich ponad 5 tysięcy miast na świecie, w tym 3,5 tys. miast europejskich. Przykładowo w Belgii 90 proc. miast o liczbie mieszkańców przekraczającej 10 tys. osób używa takich maszyn.


Odkurzacze skutecznie usuwają niedopałki papierosów, puszki, butelki, odchody zwierzęce, liście, a dodatkowo są wyposażone w filtry oczyszczające o silnej mocy, które sprawiają, że powietrze wylotowe jest czystsze niż to, którym oddychamy.

Czas pracy akumulatorów wynosi 8–16 godzin w zależności od intensywności użytkowania. Bardzo długa żywotność akumulatorów. Koszt jednego egzemplarza odkurzacza to 70 tys. zł brutto.

Pokaż metkę
Autor: KAMIL POPIELA
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także