Komunikat archiwalny

Nowa szkoła na Klinach

Szkoła dla ok. 700 uczniów powstanie przy ul. Bartla na krakowskich Klinach. W czerwcu miasto ogłosi przetarg na zaprojektowanie i budowę obiektu. Planuje się, że budynek będzie gotowy w 2020.

Nowa szkoła na Klinach
Fot. pixabay.com

Pod zabudowę przeznaczona jest miejska działka przy ulicy Bartla.

– W czerwcu planujemy ogłosić przetarg na budowę szkoły w trybie „zaprojektuj i zbuduj”  - mówi Beata Tracka-Samborska , dyrektor Miejskiego Centrum Obsługi Oświaty w Krakowie. – Jeszcze w tym roku gotowy będzie komplet dokumentów. Prace budowlane rozpoczną się w przyszłym roku.

Szkoła z 24 salami lekcyjnymi oraz salą gimnastyczną pomieści ok. 700 uczniów. Będzie służyć obecnym mieszkańcom osiedla Kliny.

Z miejskich obliczeń wynika, że jeżeli powstanie planowane rządowe osiedle na Klinach, budowane w ramach Programu Mieszkanie Plus, potrzebna będzie kolejna placówka oświatowa w tym rejonie Krakowa. Dlatego miasto podpisało z inwestorem, czyli  Bankiem Gospodarstwa Krajowego umowę, która zakłada, że obie strony: zarówno miasto jak i inwestor będą współpracować przy zapewnieniu mieszkańcom rządowego osiedla dostępu do nowych placówek oświatowych oraz innego rodzaju infrastruktury społecznej, jak biblioteki czy domu kultury.

Pokaż metkę
Autor: MONIKA CHYLASZEK
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także