Komunikat archiwalny

Wielkie świętowanie w Bronowicach

Koncerty, zawody sportowe, warsztaty artystyczne a także konkursy i turnieje dla rodzin to najważniejsze atrakcje Integracyjnych Dni Bronowic, które odbędą się w sobotę, 9 czerwca na stadionie KS „Bronowianka”.

Wielkie świętowanie w Bronowicach
Fot. materiały prasowe

W ramach imprezy organizowanej pod patronatem Prezydenta Miasta Krakowa Jacka Majchrowskiego a także Rady Dzielnicy VI Bronowice i Centrum Młodzieży im. dr. H. Jordana zaplanowano wiele wydarzeń, które spodobają się mieszkańcom dzielnicy bez względu na wiek.

W sobotę, 9 czerwca na stadionie przy ul. Zarzecze 124 a najmłodsi będą mogli poszaleć w lunaparku, lepić w glinie, malować i haftować albo poprzez zabawę poćwiczyć swoje umiejętności językowe i matematyczne. Starsi z pewnością skorzystają z porad medycznych i kosmetycznych, zobaczą pokazy policjantów i strażaków. Wszyscy będą mieli okazję sprawdzić swoich sił podczas zawodów sportowych albo poprawić kondycję.  Nie zabraknie ciekawych występów - o 14.30 będzie można obejrzeć występ zespołu "Małe Słowianki" a później prezentacje zespołów z placówek kulturalnych i oświatowych z terenu dzielnicy. O 19.00 wystąpi z koncertem Orkiestra Korzkiew a o 20.00 rozpocznie się dyskoteka zakończona ok. 21.45 pokazem laserowym.

W południe na scenie wystąpią laureaci Przeglądu Teatralno-Muzycznego „O Buławę Lajkonika”, który w kwietniu odbył się w Centrum Młodzieży im. dr. H. Jordana i był okazją do prezentacji dorobku artystycznego dzieci, młodzieży i dorosłych z przedszkoli i szkół integracyjnych, szkół specjalnych, specjalnych ośrodków szkolno – wychowawczych, warsztatów terapii zajęciowej, domów pomocy społecznej oraz stowarzyszeń. 

W niedzielę, 10 czerwca w klubie osiedlowym „Jordanówka” przy ul. Na Błonie 13 d o godz. 15.00 rozpocznie się wernisaż wystawy malarstwa z „Bronowickich Pracowni” i „Stół Bronowicki”.

plakat

Pokaż metkę
Osoba publikująca: Katarzyna Pustułka
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także