Komunikat archiwalny

Kurtyny wodne na upalne dni

Wodociągi Miasta Krakowa wyznaczyły stałe miejsca działania kurtyn wodnych, które każdorazowo będą uruchamiane w dni wyjątkowo upalne. Działające dotychczas pitniki zostaną uzupełnione o montowane na hydrantach nakładki umożliwiające czerpanie wody zdatnej do picia.

Kurtyny wodne na upalne dni
Fot. Bogusław Świerzowski / krakow.pl

Warunkiem uruchomienia kurtyn wodnych jest osiągnięcie przez powietrze temperatury ponad 27 stopni Celsjusza oraz prognozowany brak deszczu. Jako stałe miejsce działania kurtyn wodnych wyznaczonych zostało sześć punktów: 

  1. Rynek Główny                        
  2. plac Wolnica                           
  3. ulica Szeroka                  
  4. Rynek Podgórski            
  5. plac Centralny – aleja Róż        
  6. plac Bohaterów Getta     

W wyjątkowo upalne dni Wodociągi Miasta Krakowa przewidują możliwość dodatkowego zainstalowania trzech kurtyn wodnych zlokalizowanych na: Małym Rynku, placu Szczepańskim i w parku Krakowskim. Spółka jest też gotowa do montażu nakładek na hydranty, co umożliwi mieszkańcom miasta i turystom swobodny dostęp do wody pitnej. W ten sposób uzupełnione zostanie działanie istniejących pitników.

Nakładki na hydranty montowane będą na placu Wolnica, w okolicach Barbakanu i placu Marii Magdaleny. Służby techniczne Wodociągów Miasta Krakowa rozpoznają też możliwość wjazdu na rondo Mogilskie beczkowozu z wodą pitną.

Pokaż metkę
Autor: KAMIL POPIELA
Osoba publikująca: Katarzyna Pustułka
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także