Komunikat archiwalny

Dzisiaj Rodzinny Piknik Ekologiczny na bulwarze Kurlandzkim

Dzisiaj od godz. 11.00 do 17.00 na bulwarze Kurlandzkim przy plaży miejskiej odbywa się kolejny z cyklu Rodzinny Piknik Ekologiczny pod hasłem „Jestem eko”. Na mieszkańców czekają do rozdania 2 tysiące sadzonek kwiatów, krzewów i roślin pyłolubnych, a wśród nich zamiokulkasy, tuje szmaragdowe i berberysy!

Dzisiaj Rodzinny Piknik Ekologiczny na bulwarze Kurlandzkim
Fot. materiały prasowe

Kolejny Rodzinny Piknik Ekologiczny to niepowtarzalna okazja dla mieszkańców Krakowa, którzy mogą zdobyć zróżnicowaną wiedzę z zakresu ekologii. Organizatorzy opowiedzą o tym, jak chronić zieleń, prawidłowo sortować odpady i dlaczego nasze działania są tak ważne dla otoczenia. Spotkanie jest dobrą okazją, by zwiększyć „ekologiczną świadomość".

Zaplanowane atrakcje skierowane są przede wszystkim do rodzin z dziećmi. Najmłodsi uczestnicy pikniku mogą uczyć się poprzez zabawę, a ich opiekunowie mają szansę na odwiedzenie stoisk, na których zasięgną wszelkich informacji, m.in. obowiązujących przepisów z zakresu wycinki drzew, prawa wodnego, ochrony powietrza i środowiska.

Rodziny mogą liczyć na świetną zabawę oraz aktywnie spędzony czas w rodzinnym gronie. W programie m.in.: gra miejska „Gram w zielone miasto” z nagrodami; gry, zabawy i konkursy dla dzieci, wspólna nauka tańca eko-zumba.

Przygotowane sadzonki kwiatów, krzewów i roślin pyłolubnych doskonale nadają się do hodowania w mieszkaniach.

Rodzinny Piknik Ekologiczny

Adres:
Bulwar Kurlandzki, Kraków

Pokaż metkę
Autor: KAMIL POPIELA
Osoba publikująca: Margerita Krasnowolska
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także