Komunikat archiwalny

Informacja w sprawie upadku konia dorożkarskiego

W środę, 10 października, ok. godz. 16.00, jeden z koni pracujących w dorożce poślizgnął się na kostce brukowej w okolicach rogu ul. Grodzkiej i ul. Podzamcze, w wyniku czego upadł na lewy bok. W zdarzeniu zwierzę nie odniosło żadnych obrażeń, a jego stan zdrowia pozwolił na kontynuowanie pracy.

Informacja w sprawie upadku konia dorożkarskiego
Fot. Magiczny Kraków

Powożący natychmiast podjął działania, mające na celu wypięcie konia z pasów ciągnących, stanowiących integralną część uprzęży, bowiem uniemożliwiały one zwierzęciu swobodne podniesienie się z bruku. Po rozpięciu pasów koń cały i zdrowy  wstał i wrócił do pracy w Rynku Głównym.

W zdarzeniu zwierzę nie odniosło żadnych obrażeń, a jego stan zdrowia pozwolił na kontynuowanie pracy. Po powrocie na postój dorożek konnych, zaprzęg został skontrolowany przez funkcjonariuszy straży miejskiej, którzy nie stwierdzili, aby zwierzę miało jakiekolwiek obrażenia.

Poniżej prezentujemy film przedstawiający konia, którego dotyczyło zdarzenie. Film został nakręcony w czwartek, 11 października ok. godz. 9.30:


Informujemy również, że zakończyły się badania koni dorożkarskich, prowadzone w sierpniu i wrześniu br. przez specjalistów z Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie, z których raport zostanie przesłany do Urzędu Miasta Krakowa.

Pokaż metkę
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także