Komunikat archiwalny

Wypowiedz się na temat autobusów elektrycznych

Dziś odbędzie się spotkanie z mieszkańcami na temat projektu dokumentu pn. „Analiza kosztów i korzyści związanych z wykorzystywaniem autobusów zeroemisyjnych, w celu świadczenia usług komunikacji miejskiej na terenie aglomeracji krakowskiej”. Same konsultacje potrwają dłużej niż wstępnie planowano – do 27 grudnia.

Wypowiedz się na temat autobusów elektrycznych
Fot. Bogusław Świerzowski / krakow.pl

Spotkanie odbędzie się w godzinach 17.00-19.00 w siedzibie Miejskiego Centrum Dialogu przy ul. Brackiej 10. Wynik trwających od 3 grudnia konsultacji pomoże w odpowiedzi na pytanie, czy ze względów finansowych, społecznych i środowiskowych zasadnym będzie zakup kolejnych autobusów elektrycznych do obsługi komunikacji miejskiej w Krakowie.

W ubiegłym roku autobusy Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego SA w Krakowie oraz firmy Mobilis Sp. z o.o. pokonały prawie 34 miliony kilometrów – nie tylko na terenie Gminy Miejskiej Kraków, ale także 17 gmin ościennych - i przewiozły 402 miliony pasażerów. W tej chwili 26 spośród 576 pojazdów to autobusy zeroemisyjne, czyli elektryczne. Zgodnie z ustawą o elektromobilności, gminy i powiaty powyżej 50 tys. mieszkańców mają obowiązek sukcesywnego wzrostu udziału pojazdów elektrycznych we flocie autobusowej do 30 proc. w 2028 roku, w oparciu o analizę kosztów i korzyści takiej inwestycji.

Z przygotowanym dokumentem można się zapoznać:

Uwagi do projektu dokumentu można zgłaszać za pomocą formularza konsultacyjnego w nieprzekraczalnym terminie do dnia 24 grudnia 2018 r. na:

  • adres poczty elektronicznej: dialoguj@um.krakow.pl
  • osobiście na adres: Miejskie Centrum Dialogu, ul. Bracka 10, 31-005 Kraków,
  • osobiście na adres: Wydział Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta Krakowa, os. Zgody 2, 31-949 Kraków.

Pokaż metkę
Autor: JOANNA KORTA
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także