Komunikat archiwalny

Słowacka choinka w prezencie dla krakowian

W piątek, 7 grudnia, o godz. 16.30 podczas Dnia Słowacji na krakowskich targach bożonarodzeniowych niedaleko wieży ratuszowej została zapalona kolejna choinka. Uroczystego zapalenia światełek dokonał prezydent Jacek Majchrowski wraz z darczyńcami - konsulem generalnym Słowacji w Krakowie Tomášem Kašajem i konsulem honorowym Słowacji w Gliwicach Marianem Czernym.

Słowacka choinka w prezencie dla krakowian
Fot. Wiesław Majka / krakow.pl

Strzelista, ponad dwunastometrowa jodła pochodzi ze słowackich lasów. Ten jeden z symboli świąt Bożego Narodzenia zadebiutuje w Krakowie w nowej roli - symbolu przyjaźni, który ma nie tylko cieszyć oko, ale także przypominać o relacjach łączących nasze miasto ze Słowacją.

 

Obok choinki umieszczona jest tabliczka, która poinformuje w trzech językach: słowackim, angielskim i polskim o ważnej okazji, z jakiej świąteczne drzewko zostało podarowane Krakowowi. Słowacja od lipca br. do czerwca 2019 r. przewodniczy Grupie Wyszehradzkiej.

Iluminacji choinki towarzyszyły występy zespołów folklorystycznych oraz sprzedaż słowackiego rękodzieła ludowego i lokalnych przysmaków.

Pokaż metkę
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także