Komunikat archiwalny

Niemal milion wypożyczeń Wavelo w 2018 r.

Dziesięć podróży na Księżyc, 91 obwodów Ziemi – w przeciągu 365 dni krakowianie i turyści pokonali najbardziej ekologicznym pojazdem w Krakowie niemal 4 mln kilometrów sięgając po Wavelo prawie milion razy. Drugi pełny rok działalności krakowskiego roweru miejskiego znów był rekordowy – informuje BikeU, operator Wavelo.

Niemal milion wypożyczeń Wavelo w 2018 r.
Fot. Anna Duda / krakow.pl

2018 r. zapisze się w historii Krakowa jako najbardziej rowerowy w historii. W ślad za modą na jednoślad, rekordowe wyniki przedstawia BikeU, operator systemu miejskiego Wavelo. Najnowocześniejszy rower w Polsce w przeciągu całego roku zanotował aż 987 203 wypożyczenia, o 200 tysięcy więcej niż w 2017 r. 

– To dowód na to, że w Krakowie następuje komunikacyjna ewolucja. Dzięki naszej całorocznej ofercie rower staje się realną alternatywą dla innych środków komunikacji, szczególnie dla samochodów – mówi Albert Wójtowicz, dyrektor projektu Wavelo.

Jak pokazują statystyki, krakowski rower miejski wykorzystywany był średnio ponad 3 tys. razy dziennie. W rekordowych okresach – przy sprzyjającej pogodzie – 1500 rowerów Wavelo wypożyczano nawet 7700 razy w ciągu doby.

W ciągu roku „wavelowicze” pokonali łącznie ponad 3 636 529 kilometrów. To równowartość niemal 10 podróży na Księżyc czy 91 obwodów Ziemi. Średnio rowery Wavelo pokonywały niemal 10 tys. kilometrów dziennie.  

Tagi: rowery, wavelo

Pokaż metkę
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Zobacz także