Komunikat archiwalny

Ostatni dzwonek na wymianę paleniska węglowego

Jeszcze tylko do 30 czerwca mieszkańcy Krakowa mają czas na złożenie w Wydziale ds. Jakości Powietrza UMK kompletnego wniosku o dotację na wymianę systemu ogrzewania na proekologiczne. 

Ostatni dzwonek na wymianę paleniska węglowego
Fot. materiały prasowe

1 września 2019 r. w Krakowie zacznie obowiązywać całkowity zakaz stosowania węgla i drewna. Osoby, które do tej pory zwlekały z wymianą paleniska, mają ostatnią szansę na otrzymanie dotacji w ramach Programu Ograniczania Niskiej Emisji dla Miasta Krakowa.

Co ważne, wnioski można składać jeszcze do 30 czerwca 2019 r., ale warunkiem przyjęcia takiego wniosku, jest złożenie kompletu wymaganych dokumentów.

Po tej dacie nie będzie już możliwości uzupełnienia brakujących dokumentów, a niekompletne wnioski nie zostaną rozpatrzone.

Szczegółowe informacje, a także wzory wniosków znaleźć można w Biuletynie Informacji Publicznej.

Od 18 marca w Krakowie prowadzona jest kampania informacyjna z udziałem ankieterów. Zachęcamy do rozmowy z osobami odwiedzającymi gospodarstwa domowe, legitymującymi się identyfikatorami Urzędu Miasta Krakowa. Ankieterzy wyposażeni są w materiały informacyjne dotyczące Programu Ograniczania Niskiej Emisji, a także programów pomocowych skierowanych do osób w trudnej sytuacji, pomogą w wypełnieniu wniosku oraz wskażą do jakich instytucji mieszkańcy mogą się zgłosić o pomoc.

Pokaż metkę
Autor: KAMIL POPIELA
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Zobacz także