KKRN - Aktualności

Ferie dla dzieci z niepełnosprawnościami

Szanowni Państwo,

Prezydent Miasta Krakowa ogłasza nabór na bezpłatne ferie dla dzieci z niepełnosprawnościami w wieku szkolnym w ramach akcji „Zima w mieście” 2020.

Organizacja ferii zimowych dla dzieci z niepełnosprawnościami w wieku szkolnym na terenie Krakowa ma na celu odciążenie rodziców dzieci z niepełnosprawnościami oraz aktywizację dzieci z różnego rodzaju niepełnosprawnościami.

Ferie organizowane będą w Karcher Hala Cracovia Centrum Sportu Niepełnosprawnych przy al. Focha 40  w Krakowie, dla uczestników zapewnimy:

- Odbiór i transport dzieci z 3 wyznaczonych miejsc w różnych częściach Krakowa oraz z powrotem wraz z  opieką w trakcie przejazdu,

- Zapewnienie opiekunów w godzinach trwania ferii,

- Zajęcia sportowe, plastyczno-ceramiczne, literackie, warsztaty kulinarne, dziennikarskie, muzyczne, wycieczka do Radia, oglądanie filmu na dużym ekranie, zabawy na świeżym powietrzu.

- Posiłki (drugie śniadanie, obiad, podwieczorek),

- Opiekę medyczną.

Zapisy rozpoczynają się 14 stycznia 2020r. Formularz zgłoszeniowy oraz regulamin udział w wypoczynku zimowym będzie dostępny do pobrania od 13 stycznia 2020r. na stronie internetowej www.polandbusinessrun.pl

Zapisy potrwają do 16 stycznia 2020r. (włącznie) lub do wyczerpania limitu miejsc.

Dokumenty należy osobiście złożyć w Centrum Sportu Osób Niepełnosprawnych (Hala 100-lecia Cracovii) przy al. Focha 40 w Krakowie w godzinach od 11.00 - 17.00.

Dodatkowe informacje są dostępne pod numerem telefonu 609 915 005 .

Terminy turnusów:

I turnus: 27- 31.01.2020r.  w godzinach od 8.00 do 16.00,

II turnus: 03 - 07.02.2020r. w godzinach od 8.00 do 16.00,

Zachęcamy do zapisów! Dzieci w wieku szkolnym ze Szkół Podstawowych, Szkół Integracyjnych Ośrodków Szkolno – Wychowawczych, Szkół Specjalnych.

Koszty ferii są w całości finansowane przez Gminę Miejską Kraków.

W feriach mogą wziąć udział dzieci z niepełnosprawnościami w wieku szkolnym, które są w stanie (bez udziału rodzica/opiekuna prawnego/faktycznego) pod opieką zapewnioną przez organizatorów brać udział w tego rodzaju wypoczynku.

Opiekunowie zgłaszający dzieci będą zobligowani do wypełnienia karty zgłoszenia w  której poświadczą, iż nie ma przeciwskazań do udziału dziecka w feriach oraz organizowanych w ramach ferii zajęciach. 

Realizacja ferii nadzorowana jest przez Urząd Miasta Krakowa/Wydział Polityki Społecznej i Zdrowia/Referat ds. Problematyki Osób z Niepełnosprawnościami tel. 12 616 5278/ 126165118.