Aktualności

Digital Economy Forum w Centrum Kongresowym

I edycja konferencji „Rzeczpospolitej” - Digital Economy Forum już 5-6 kwietnia, w ICE Congress Centre w Krakowie. Organizatorzy zapraszają na wyjątkowe wydarzenie łączące perspektywę technologiczną oraz ekspercką z zakresu finansów, bankowości, ubezpieczeń i e-commerce.

Plany Centrum Kongresowego ICE Kraków na 2018 r.

Centrum Kongresowe ICE Kraków zaprezentowało plany na 2018 rok. Podczas konferencji prasowej, która odbyła się w czwartek, 8 lutego, przedstawiono 34 wydarzenia biznesowe, które w nadchodzącym roku odbędą się w obiekcie. To jednak nie koniec ogłoszeń. Kolejne kontakty są obecnie negocjowane. Operator Centrum Kongresowego, czyli Krakowskie Biuro Festiwalowe, szacuje, że w ICE Kraków odbędzie się w tym roku minimum 160 imprez.

Kraków ma nową strategię rozwoju

7 lutego, podczas 94. sesji Rady Miasta Krakowa, radni przyjęli „Strategię Rozwoju Krakowa. Tu chcę żyć. Kraków 2030”. Dokument ten aktualizuje dotychczasową strategię z 2005 r., czyli na nowo ukierunkowuje rozwój miasta w najbliższych kilkunastu latach. Jest efektem partycypacyjnego procesu, który rozpoczął się w 2013 r. W tworzeniu nowej strategii dla Krakowa udział wzięli mieszkańcy, eksperci oraz ambasadorzy – podczas debat, warsztatów, konferencji, hackathonu, na profilu SRK na Facebooku lub za pomocą ankiety internetowej  dzielili się swoimi pomysłami na ulepszenie miasta.

Aula Polska Kraków, czyli kolejna dawka wiedzy marketingowej

Już we wtorek, 27 lutego, odbędzie się czwarta edycja konferencji Aula Polska Kraków. Tym razem tematem przewodnim wydarzenia, które rozpocznie się o godz. 19:00 w budynku Wyższej Szkoły Europejskiej na ul. Westerplatte 11, będą marketingowe trendy w 2018 r.

Załatw sprawę w Urzędzie przez internet

Wydawanie zaświadczeń o utracie lub uszkodzeniu dowodu osobistego, zameldowanie na pobyt stały lub czasowy, zgłoszenie sprzedaży samochodu i rejestracja pojazdu – to tylko kilka spraw, które klienci Urzędu Miasta mogą załatwić przez internet. 

W dawnej „Aptece Pod Aniołem Stróżem” powstał antykwariat

W sobotę, 3 lutego w pomieszczeniach zabytkowej „Apteki Pod Aniołem Stróżem” przy ul. Kościuszki 18 rozpoczął działalność antykwariat Abecadło. 

Zanim doradzisz cudzoziemcom, złóż ofertę!
Komunikat archiwalny 2018-02-04

Chętni do prowadzenia punktu informacyjnego z poradami w językach obcych mogą składać swoje oferty do 21 lutego. Projekt, w ramach programu „Otwarty Kraków”, będzie realizowało Biuro Miejski Ośrodek Wspierania Inicjatyw Społecznych.

Szukaj inwestycji na mapie Krakowa
Komunikat archiwalny 2018-02-04

Jak w prosty sposób sprawdzić, gdzie w tym roku powstanie nowa linia tramwajowa, droga, ścieżka rowerowa czy parking?

ICE Kraków ponownie z Meetings Star Award
Komunikat archiwalny 2018-02-04

24 stycznia w stolicy Słowenii, Ljulbjanie, podczas targów branżowych CONVENTA 2018 rozstrzygnięto konkurs Meetings Star Award. Centrum Kongresowe ICE Kraków zajęło w tym roku 2. miejsce w kategorii „Centra konferencyjne”, uzyskując wynik 4.90 w pięciostopniowej skali. Pierwsze miejsce zdobyło Austria Center Vienna z wynikiem 4.91, wygrywając z ICE Kraków 0.01 pkt.

Zostań pracownikiem socjalnym!

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Krakowie zaprasza zainteresowane osoby do aplikowania na stanowisko pracownika socjalnego.