Aktualności

W przyszłym roku zmiana stawek czynszowych

Od 1 maja 2020 r. zmienią się stawki czynszowe z tytułu najmu lokali wchodzących w skład mieszkaniowego zasobu Gminy Miejskiej Kraków oraz lokali stanowiących własność Skarbu Państwa. We wtorek, 15 października prezydent miasta Krakowa zawiadomił Radę Miasta Krakowa, że w środę, 30 października podpisze stosowne zarządzenie w tej sprawie.

Rusza druga edycja akcji #razemwpracy

Pracownicy  centrów  nowoczesnych usług dla biznesu w całej Polsce po raz kolejny będą promować ideę różnorodności kulturowej w środowisku pracy. Inicjatywa została zapoczątkowana w ubiegłym roku przez Związek Liderów Sektora Usług Biznesowych (ABSL). Akcja zaplanowana w dniach 14-18 października odbywać się będzie także w Krakowie.

Urząd bliżej mieszkańca – Krakowski Portal Podatnika

Miasto uruchomiło elektroniczną platformę podatkową pod nazwą Krakowski Portal Podatnika. To nie tylko przystępna baza wiedzy o podatkach i opłatach lokalnych, ale także alternatywna forma komunikacji z urzędem oraz narzędzie, za pomocą którego każdy mieszkaniec może śledzić i regulować swoje zobowiązania podatkowe – bez wychodzenia z domu.

Gotuj po hiszpańsku - trwa nabór do kolejnej edycji

Trwa rekrutacja do VIII edycji międzynarodowego projektu kształcenia umiejętności kulinarnych w zakresie kuchni śródziemnomorskiej – „Gotuj po hiszpańsku II”. Projekt jest kierowany do mieszkańców Małopolski w wieku 18-35 lat, bezrobotnych lub biernych zawodowo.

Grodzki Urząd Pracy wspiera pracodawców

Grodzki Urząd Pracy włączy się w Europejskie Dni Pracodawców (14–25 października). W ramach tego wydarzenia odbędą się spotkania z lokalnymi pracodawcami, podczas których pracownicy GUP będą udzielać informacji i porad dotyczących m.in. uzyskiwania wsparcia finansowego i zatrudniania cudzoziemców.

Miasta europejskie wobec najmu krótkoterminowego

26 września w Brukseli odbyło się kolejne spotkanie miast europejskich, w których turystyczny najem krótkoterminowy jest bardzo istotnym czynnikiem mającym wpływ na ich rozwój. Ze względu na niekorzystne zmiany zachodzące pod wpływem rozwoju tego zjawiska, do Amsterdamu, Barcelony, Berlina, Brukseli, Bordeaux, Krakowa, Paryża, Walencji i Wiednia dołączyły trzy kolejne miasta: Bolonia, Florencja oraz Londyn.

Otwarte forum innowacji dla zdrowia i jakości życia

26 listopada w Krakowie odbędzie się Life Science Open Space 2019 – branżowe wydarzenie skierowane do specjalistów, pasjonatów i aktywistów działających w szeroko rozumianym obszarze biotechnologii i zdrowia.

Kraków wyróżniony w rankingu Meetings Star 2019

W tegorocznym zestawieniu Meetings Star 2019, czyli rankingu najlepszych europejskich kierunków biznesowych w Europie, Kraków został wyróżniony w dwóch kategoriach: „Najlepsza destynacja w Nowej Europie” zajmując 9. miejsce oraz 4. miejsce w kategorii „Destynacja L”, czyli taka, która może gościć maksymalnie 2000 uczestników kongresu.

Data Center GigaCon - bezpłatna konferencja dla branży IT

W czwartek, 24 października o godz. 9.00 w Holiday Inn przy ul. Wielopole 4 rozpocznie się kolejna edycja bezpłatnej konferencji Data Center. Wydarzenie jest poświęcone technologiom, środowiskom i narzędziom gwarantującym niezawodny i bezpieczny dostęp do baz danych. Zakres tematyczny konferencji obejmuje szereg rozwiązań stosowanych współcześnie w projektowaniu i budowie centrum danych.

Ruszył nabór projektów do Miejskiego Programu Rewitalizacji Krakowa

Wydział ds. Przedsiębiorczości i Innowacji Urzędu Miasta Krakowa prowadzi proces aktualizacji MPRK w związku z możliwością pozyskania środków w formie pożyczek na rewitalizację. Udzielane są one przez Małopolską Agencję Rozwoju Regionalnego SA na podstawie umowy zawartej z Bankiem Gospodarstwa Krajowego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020 (11 Oś Priorytetowa Rewitalizacja Przestrzeni Regionalnej, Działanie 11.3 Fundusz rewitalizacji i odnowy Małopolski).