Aktualności

Zdobądź grant na przedsięwzięcie społeczne

Chcesz działać na rzecz rozwoju i wzmacniania lokalnych społeczności, ale nie wiesz, skąd wziąć środki na realizację pomysłów? Szansą może być program FIO Małopolska Lokalnie i grant w wysokości do 5 tys. zł.

Weź udział w kampanii „Rowerem do pracy”!

Z początkiem maja wystartuje czwarta edycja kampanii miejskiej „Rowerem do pracy, czyli dom, rower, praca… i tak w kółko”. Firmy i instytucje zainteresowane udziałem w akcji mogą przesyłać swoje zgłoszenia do 18 marca.

Poznaliśmy Dźwigaczy Kultury 2019 roku

Bank Millenium i Mediam nagrodzone Złotymi Dźwigaczami Krakowskiego Biura Festiwalowego. Wśród partnerów medialnych złote wyróżnienie otrzymała TVP Kultura. Za to Ambasadorem Dźwigaczy Kultury została Cafe NOWA Księgarnia. Nagrody to symbol tego, jak ważne dla rozwoju kultury jest wsparcie biznesu i mediów. W tym roku zostały wręczone po raz ósmy, na pięknym dziedzińcu Muzeum Książąt Czartoryskich.

Zostań strażnikiem miejskim

Straż Miejska Miasta Krakowa prowadzi nabór na stanowisko strażnika miejskiego. Do obsadzenia jest 25 etatów. Oferty można składać do wtorku, 31 marca do godziny 12.00 w siedzibie SMMK przy ulicy Dobrego Pasterza 116, pocztą tradycyjną lub w formie elektronicznej na adres kadry@strazmiejska.krakow.pl.

Program odpowiedzialnej sprzedaży alkoholu przynosi efekty

1 września ubiegłego roku weszło w życie porozumienie pomiędzy miastem a przedsiębiorcami w zakresie odpowiedzialnej sprzedaży alkoholu. Liczba sklepów biorących udział w programie wzrosła do 154. Porozumienie ma charakter otwarty i można do niego przystąpić w dowolnej chwili. Co najważniejsze, program przynosi oczekiwane skutki.

Atrakcyjne lokale użytkowe czekają na najemców

W piątek, 28 lutego w siedzibie Zarządu Budynków Komunalnych w Krakowie przy ul. Czerwieńskiego 16 odbędzie się kolejna aukcja na najem lokali użytkowych. Położone są w dobrych lokalizacjach – w centrum Krakowa, na Prądniku Czerwonym i w Nowej Hucie.

Zmiany w rejestracji jachtów i innych jednostek pływających

Wraz z nowym rokiem miały wejść w życie nowe regulacje prawne dotyczące rejestracji jachtów i innych jednostek pływających o długości do 24 m. Termin nowelizacji uległ jednak przesunięciu na 1 sierpnia 2020 r.

Kary za niezarejestrowanie pojazdu. Kogo dotyczą nowe przepisy?

Od 1 stycznia obowiązują znowelizowane przepisy dotyczące rejestrowania pojazdów. Przewidują one kary finansowe dla właścicieli pojazdów, którzy w wymaganym terminie 30 dni nie zgłoszą w Urzędzie Miasta Krakowa sprzedaży lub zakupu pojazdu oraz nie zarejestrują pojazdu sprowadzonego z zagranicy.

Dzień otwarty dla kobiet z branży STEM

Krakowski oddział firmy ABB zaprasza kobiety o predyspozycjach i kwalifikacjach technicznych, chcące spróbować swoich sił w branży STEM na dzień otwarty pod hasłem „Piękna płeć, piękny umysł”, który odbędzie się w czwartek, 19 marca. Wydarzenie będzie okazją do zapoznania się z działalnością Corporate Technology Center w Krakowie, zwiedzenia laboratoriów oraz wzięcia udziału w ciekawych warsztatach zarówno z kompetencji miękkich, jak i technicznych.

„Aktywni – Efektywni”. Płatne staże z możliwością zatrudnienia

Jeśli jesteś osobą bezrobotną, bierną zawodowo, to masz szansę na znalezienie wymarzonego zajęcia. Ruszył nabór do projektu „Aktywni – Efektywni”, stanowiącego wsparcie dla osób pozostających bez zatrudnienia na regionalnym rynku pracy.