Aktualności

Masz cechy lidera? Spróbuj sił w konkursie samorządowym

Centrum Młodzieży im. dr. H. Jordana zaprasza młodzież w wieku 14–19 lat uczącą się w Krakowie do udziału w konkursie samorządowym „Młody Lider Krakowa”. Celem jest wyłonienie osoby, która działa aktywnie, pomaga i charakteryzuje się cechami przywódczymi, a szerzej – promowanie pozytywnych zachowań i działań oraz postaw obywatelskich, a także upowszechnianie wolontariatu wśród młodzieży.

Kraków gospodarzem IV Europejskiego Kongresu Samorządów!

Samorząd strategią dla przyszłości – to hasło IV Europejskiego Kongresu Samorządów, który odbędzie się w Krakowie w dniach 26-27 kwietnia w Centrum Kongresowym ICE Kraków. IV EKS to kilkadziesiąt wydarzeń – paneli, bloków programowych, wykładów, prezentacji, warsztatów – podzielonych na siedem ścieżek tematycznych.

Chcesz pracować w MPK? Wsiądź do zabytkowego autobusu!

Do 20 kwietnia po ulicach Krakowa będzie kursował zabytkowy autobus „Ogórek”, który zamieni się w mobilny punkt informacyjny dla wszystkich osób zainteresowanych pracą w Miejskim Przedsiębiorstwie Komunikacyjnym SA w Krakowie.

Sprzedaż alkoholu – składanie uwag do projektów uchwał

Urząd Miasta Krakowa informuje o możliwości składania uwag i wniosków dotyczących projektów uchwał Rady Miasta Krakowa w sprawie sprzedaży alkoholu bezpośrednio do Urzędu – drogą papierową lub elektroniczną.

Urząd Miasta Krakowa na Targach Pracy
Komunikat archiwalny 2018-04-12

Wszystkich, którzy chcieliby pracować dla miasta i jego mieszkańców, a przy tym rozwijać swoje zainteresowania i podnosić kompetencje, Urząd Miasta Krakowa zaprosił 11 kwietnia na swoje stoisko w ramach kolejnej edycji Targów Pracy organizowanych przez Biuro Karier UJ.

Wielkie projekty w Zjednoczonych Emiratach Arabskich

Rozpoczęła się krakowska misja gospodarcza w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Misja obejmuje zarówno przedstawienie miasta jako świetnie rozwijającej się europejskiej metropolii z bogatym zapleczem naukowym i rozwojową ekonomią, jak i pokazanie wartości inwestycyjnej wielkich miejskich projektów, tj. Nowej Huty Przyszłości, Kraków Airport oraz Nowego Miasta w Płaszowie Rybitwach. 

Hiszpania na talerzu, praca w kieszeni

„Gotuj po hiszpańsku!”, czyli międzynarodowy projekt rozwoju kompetencji w zawodzie kucharz, to w wielkim skrócie kulinarna przygoda, po której zostają nie tylko ciepłe wspomnienia, ale co najważniejsze dla uczestników – praktyczna wiedza i umiejętności, bezcenne na rynku pracy w gastronomii. Fundacja PROAKTYWNI zaprasza osoby młode w wieku od 18–35 lat do udziału w rekrutacji do 2. edycji projektu, którego celem jest kształcenie umiejętności kulinarnych w zakresie kuchni hiszpańskiej i śródziemnomorskiej w Hiszpanii, a dokładnie w Walencji.

Zakończyła się rekrutacja do drugiej edycji #StartUP Małopolska

#StartUP Małopolska to program akceleracji organizowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego, którego celem jest wzmocnienie kluczowych kompetencji niezbędnych do efektywnego rozwoju biznesu wśród małopolskich startupów. Na przedsiębiorców czekają specjalistyczne szkolenia oraz mentoring z najlepszymi ekspertami zarówno z Polski, jak i zagranicy. Rekrutacja do drugiej edycji #StartUP Małopolska trwała do 25 marca 2018 r.

„Capital Market Days” – bądź na bieżąco z Przemysłem 4.0

Dowiedz się więcej o Industry 4.0 - rewolucji przemysłowej, która dzieje się na naszych oczach! Trzecia edycja ogólnopolskiej konferencji finansowej „Capital Market Days”, która odbędzie się 10 i 12 kwietnia na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie będzie doskonałą okazją, aby skonfrontować swoją wiedzę z przedstawicielami nowoczesnego biznesu XXI w.

Zmiany w sprzedaży alkoholu - podsumowanie wniosków

W związku z nowymi regulacjami prawnymi dotyczącymi sprzedaży alkoholu, Urząd Miasta Krakowa przyjmował od mieszkańców, Rad Dzielnic oraz innych instytucji uwagi i wnioski dotyczące sprzedaży alkoholu. Opinie w tej sprawie można było składać do 15 marca.