Aktualności

Jednorazowa opłata przekształceniowa – kiedy płacić?

Osoby, które otrzymały zaświadczenie o przekształceniu prawa użytkowania wieczystego w prawo własności, aby móc skorzystać z 60% bonifikaty, powinny uiścić opłatę przekształceniową do wtorku, 31 grudnia. Z kolei osoby, które nie otrzymały dotychczas takiego zaświadczenia nadal zachowują prawo do 60% bonifikaty.

Kraków atrakcyjnym miastem dla amerykańskich linii lotniczych

Przedstawiciele jednych z największych na świecie linii lotniczych American Airlines gościli w Krakowie. W program wizyty wpisane było zarówno poznawanie zabytków i dziedzictwa kulturowego naszego miasta, jak też prezentacja bogatej oferty Krakowa.

Zrobią musical, dochód przekażą na edukację dzieci

Wokaliści, tancerze, scenografowie, oświetleniowcy i wiele innych ról potrzebnych jest aby zorganizować musical. Ale czy tym zajmują się pracownicy korporacji? Mogą też i tym – jeśli łączy ich wspólny cel pomocy innym oraz tradycja wspólnego działania. Wolontariusze z firmy UBS przygotowują spektakl „Czarno to widzę”, który wystawią na deskach Teatru Variété w grudniu i styczniu. Dochód ze sprzedaży biletów zostanie przekazany Fundacji Hearty z Krakowa.

Świadczysz usługi noclegowe? Przeczytaj!

Świadczysz usługi noclegowe? Popularnie zwane są turystycznym najmem krótkoterminowym. Poniżej przedstawiamy skrótowo informacje dla właścicieli obiektów innych, niż hotele, motele, pensjonaty, kempingi, domy wycieczkowe, schroniska młodzieżowe i schroniska.

Prowadzący warsztaty pilnie poszukiwani!

Krakowskie Biuro Festiwalowe, w związku z realizacją międzynarodowego projektu „Orfeo & Majnun”, zaprasza do udziału w otwartym naborze projektów przeznaczonym dla profesjonalistów. Poszukiwane są osoby gotowe do prowadzenia warsztatów artystycznych będących twórczą interpretacją pojęć: „miłość”, „strata” i „tęsknota”, nawiązujących do mitów o Orfeuszu i Eurydyce oraz Madżnunie i Lejli.

„Bitehack” – programiści i robotycy na start!

Już niebawem, na początku nowego roku w dniach 11-12 stycznia Kraków stanie się celem dla programistów i robotyków z całej Polski. W tym bowiem terminie w klubie Studio odbywać się będą całodobowe zawody w programowaniu „BITEhack”. Podczas tego 24-godzinnego maratonu, jak mówią o nim organizatorzy ­–  hackathonu, uczestnicy będą mogli zmierzyć się w jednej z dwóch konkurencji –  programistycznej lub robotycznej.

„P jak PRACUJ!” Bezpłatne szkolenia i staże

Projekt „P jak PRACUJ!” to nowy projekt skierowany do osób powyżej 30. roku życia, pozostających bez pracy, zamieszkujących miasto Kraków oraz powiat krakowski, a w szczególności obszar rewitalizowany. Chętni mogą się przeszkolić lub skorzystać z płatnego stażu.

Szkolenia dla przedsiębiorców i sprzedawców alkoholu

Wszystkich chętnych przedsiębiorców i sprzedawców napojów alkoholowych zapraszamy na specjalistyczne szkolenia, które realizowane są w ramach Krakowskiego Porozumienia – Dobre Praktyki w Zakresie Odpowiedzialnej Sprzedaży Alkoholu oraz Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii na rok 2019. Organizatorem szkoleń jest Miejskie Centrum Profilaktyki Uzależnień.

Biała lista płatników VAT. Sprawdź swoje dane!

Od 1 września obowiązuje wykaz informacji o podatnikach VAT – tzw. „biała lista płatników VAT”. Ten nowy rejestr zastąpił dotychczas funkcjonujące listy podatników VAT. Osoby prowadzące działalność gospodarczą i będące płatnikiem podatku VAT powinny upewnić się czy ich rachunek firmowy został uwzględniony w nowym rejestrze. Jeśli go tam nie ma, należy dokonać odpowiedniego zgłoszenia. Posiadaczy rachunków bankowych, które nie figurują na „białej liście”, od 1 stycznia 2020 roku mogą spotkać przykre konsekwencje.