Aktualności

Kuchnia Ewy Wachowicz w Zalipiankach

Specjałów kuchni polskiej, małopolskiej i krakowskiej będzie można skosztować już wkrótce w kultowym lokalu „U Zalipianek” przy ul. Szewskiej. Tak deklaruje Ewa Wachowicz, dziennikarka, producentka telewizyjna m.in. programu „Ewa gotuje”, autorka popularnych książek kulinarnych, która kupiła część firmy zajmującej się prowadzeniem „U Zalipianek”.

Kraków - USA: nowe otwarcie

Trzy amerykańskie miasta, kilkadziesiąt spotkań, prezentacje i konferencje, wiele ciekawych perspektyw – tak można podsumować misję gospodarczą Krakowa w Stanach Zjednoczonych. Delegacja miejska odwiedziła San Francisco, Denver, Nowy Jork oraz wzięła udział m.in. w gali „Bay Area CIO of the Year Awards” i szczycie „USA-Europe Shared Services Summit & Awards”.

Krakowska komunikacja może być bardziej przyjazna dla niewidomych i niedowidzących

W czerwcu ruszyły w Krakowie pierwsze, oficjalne testy systemu Ezen.se – rozwiązania przeznaczonego dla osób niewidomych i niedowidzących. Jego celem jest ułatwienie im poruszania się transportem publicznym. Testy są realizowane w autobusach linii 124, bierze w nich udział grupa testerów – przyszłych użytkowników systemu. Na bieżąco dzielą się oni swoimi spostrzeżeniami i sugestiami z twórcami Ezen.se. Testy będą prowadzone przez najbliższe trzy miesiące.

Absolwenci AGH w czołówce najlepiej zarabiających w Małopolsce

Ekonomiczne Losy Absolwentów – raport przygotowany przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego – pokazuje, że w województwie małopolskim ścisła czołówka najlepiej zarabiających osób to absolwenci Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie.

Razem dla Strefy Aktywności Gospodarczej w Nowej Hucie

Kraków Nowa Huta Przyszłości SA. oraz Małopolskie Stowarzyszenie Kupców i Przedsiębiorców podpisały porozumienie o współpracy, której celem jest wzajemne wsparcie podejmowanych działań na rzecz rozwoju gospodarczego i społecznego wschodniej części Krakowa – Nowej Huty. Podczas spotkania dr Artur Paszko, Prezes Zarządu Kraków Nowa Huta Przyszłości SA, przedstawił główne założenia projektu „Kraków – Nowa Huta Przyszłości” i – wchodzącego w jego skład - przedsięwzięcia pod nazwą „Strefa Aktywności Gospodarczej – Nowa Huta Przyszłości” (SAG), w obszarze której obie strony zamierzają podjąć współpracę.

Działasz lokalnie? Skorzystaj z programu „Decydujesz, pomagamy”

Jeszcze tylko dziś organizacje pozarządowe, spółdzielnie socjalne oraz wszyscy aktywni obywatele zrzeszeni w grupach nieformalnych, np. grupach sąsiedzkich, kołach naukowych, klubach osiedlowych, kółkach zainteresowań, mogą wziąć udział w programie „Decydujesz, pomagamy”. Do zdobycia granty na realizację projektów o charakterze lokalnym!

Konferencja Open Living Lab Days 2017

Miasto Kraków i Krakowski Park Technologiczny wraz z partnerami zapraszają na konferencję Open Living Lab Days, która odbędzie się w dniach 29 sierpnia–1 września w Krakowie.

Praktyki zawodowe w Niemczech
Komunikat archiwalny 2017-07-08

Trwa piąty nabór do międzynarodowego projektu „Praktyki w Niemczech”. Uczestnikiem może być każdy w wieku 18–35 lat, z wykształceniem co najwyżej średnim, jeżeli tylko nie pracuje i chciałby zdobyć doświadczenie zawodowe.

Kraków poprawił miejsce w rankingu lokalizacji dla outsourcingu

Kraków zajął ósme miejsce w najnowszym rankingu Tholons Services Globalization Index 2017 – 100 najlepszych destynacji dla outsourcingu na świecie. W poprzednim rankingu nasze miasto sklasyfikowano na dziewiątym miejscu. Tym samym stolica Małopolski pozostaje nieprzerwanie najlepszym miejscem w Europie dla lokowania tego typu inwestycji.

Zuzanna Skalska zainauguruje konferencję Dźwigacze Kultury

Zuzanna Skalska, analityk trendów ds. designu, innowacji i biznesu, wygłosi wykład inauguracyjny, a także poprowadzi autorskie warsztaty na konferencji Dźwigacze Kultury, organizowanej w październiku przez Krakowskie Biuro Festiwalowe. Tematem obu spotkań będzie innowacja, rozumiana nie jako nowy produkt lub usługa, lecz kultura i struktura firmy, która wspiera rozwój i kreację.