Aktualności

Rozbudowa ulicy Mieczysława Wrony

Ruszyła rozbudowa ulicy Mieczysława Wrony na odcinku od ul. Edwarda Warchałowskiego do ul. Chlebicznej. W poniedziałek, 20 stycznia na tej ulicy rozpoczęły się prace związane z budową sieci wodociągowej. Wprowadzone zostały zmiany w organizacji ruchu drogowego.

Specjalny tramwaj kursuje dla Kacperka Ryły

Do czwartku, 23 stycznia, w godzinach 8.00-17.00 po trasie linii nr 8 z Borku Fałęckiego do Bronowic Małych kursuje specjalny tramwaj, w którym będzie prowadzona kwesta na leczenie rocznego Kacperka Ryły.

Przebudowa wiaduktu na ul. Igołomskiej

Zostały wprowadzone zmiany w organizacji ruchu na ul. Igołomskiej. Przejazd pod istniejącym wiaduktem kolejowym został zwężony z dwóch do jednego pasa ruchu.

Zakończono negocjacje w sprawie Krakowskiego Szybkiego Tramwaju

W piątek, 17 stycznia zakończył się dialog konkurencyjny z trzema zaproszonymi firmami w sprawie realizacji projektu czwartego etapu budowy Krakowskiego Szybkiego Tramwaju. Przez najbliższe kilkanaście dni opracowywana będzie ostateczna dokumentacja, która w ciągu miesiąca trafi do nich z prośbą o złożenie ofert.

Remont w Podgórzu, zmiany w komunikacji miejskiej

W sobotę, 25 stycznia rozpocznie się remont torowiska przy hali sportowej Korony na ul. Kalwaryjskiej. Dodatkowo od 25 do 28 stycznia wymieniana będzie zwrotnica przy pętli „Łagiewniki”. W związku z tym wprowadzone zostaną zmiany w funkcjonowaniu Komunikacji Miejskiej w Krakowie.

Tak pojadą autobusy i tramwaje w czasie ferii

Zbliżają się ferie zimowe. W związku ze zmniejszonymi potrzebami przewozowymi od soboty, 25 stycznia do niedzieli, 9 lutego zostaną wprowadzone ograniczenia w kursowaniu autobusów i tramwajów Komunikacji Miejskiej w Krakowie.

Naprawa torowiska na ulicy Kalwaryjskiej

Od soboty, 25 stycznia do poniedziałku, 17 lutego prowadzony będzie remont torowiska przy hali Korony na ul. Kalwaryjskiej. W związku z tym zmieniona zostanie organizacja ruchu. Wyłączony zostanie ruch tramwajowy - pojawi się autobusowa komunikacja zastępcza.

„Szerokiej drogi” z mistrzem kierownicy

Młodzi adepci kierownicy odbierający w Wydziale Ewidencji Pojazdów i Kierowców Urzędu Miasta Krakowa prawo jazdy otrzymają książkę Sobiesława Zasady „Szerokiej drogi. Zostań kierowcą doskonałym!”. Publikacja mistrza sportu samochodowego zawiera praktyczne porady dotyczące techniki prowadzenia samochodu i radzenia sobie w trudnych sytuacjach na drodze.

Prace na torowisku przy hali Korony

W piątek, 10 stycznia rozpoczęła się wymiana szyn łukowych na skrzyżowaniu ul. Legionów Piłsudskiego i Kalwaryjskiej. W trakcie prac, które potrwają do 25 stycznia, wprowadzono zmiany w organizacji ruchu drogowego. Tramwaje kursują bez zmian.

Wszystko o Strefie Płatnego Parkowania w jednym miejscu

Na stronie internetowej Zarządu Dróg Miasta Krakowa uruchomiono specjalną zakładkę poświęconą Strefie Płatnego Parkowania. Mieszkańcy w jednym miejscu znajdą tam wszystkie niezbędne informacje dotyczące SPP.