Aktualności

Zmiana organizacji ruchu na ulicy Igołomskiej

Od poniedziałku, 27 listopada na modernizowanym odcinku ul. Igołomskiej wprowadzona zostanie zmiana w organizacji ruchu samochodowego.

Wymiana podbudowy na ulicy Przybyszewskiego

Uwaga kierowcy! We wtorek, 21 listopada (od godz. 8.00 do 16.00) na ul. Przybyszewskiego do ul. Armii Krajowej wystąpią utrudnienia w ruchu kołowym.

Ulica Podbipięty do remontu

W poniedziałek, 20 listopada rozpoczął się remont ul. Podbipięty, od ul. Zagłoby w kierunku ul. Giedroycia.

Od piątku do niedzieli bez tramwajów do Borku Fałęckiego

Od piątku, 24 listopada, do niedzieli, 26 listopada, prowadzone będą prace naprawcze torowiska tramwajowego na skrzyżowaniu ul. Zakopiańskiej i Kościuszkowców. W tym czasie zostanie wyłączony ruch tramwajowy na odcinku Łagiewniki – Borek Fałęcki oraz ruch autobusowy na ul. Kościuszkowców.

Zamknięte przejście i przejazd na ulicy Łokietka

Uwaga kierowcy i piesi! W poniedziałek, 20 listopada zamknięty został przejazd pod wiaduktem kolejowym na ul. Łokietka. Rozpoczyna się przebudowa tego obiektu. Po zakończeniu prac przejazd będzie wygodniejszy zarówno dla kierowców, jak i pieszych.

Kraków jest gotowy na zimę!

Służby miejskie są w pełnej gotowości do zwalczania skutków zimy od połowy października – już wtedy bazy wykonawców były odebrane, sprzęt sprawdzony, komunikacja interwencyjna przetestowana. Wznowił pracę Miejski Komitet Koordynacyjny do spraw Zimy na terenie Gminy Miejskiej Kraków pod nadzorem wiceprezydenta Krakowa Tadeusza Trzmiela. Zasiadają w nim przedstawiciele wszystkich spółek i jednostek miejskich, które co roku są zaangażowane w zimowe utrzymanie miasta. Całą akcję „Zima” koordynuje MPO Kraków.

Do środy remont torowiska na ulicy Kościuszki

Do środy 22 listopada prowadzone są prace naprawcze torowiska tramwajowego na ul. Kościuszki. Wyłączony został ruch tramwajowy na odcinku Filharmonia – Salwator.

Słupki pomagają chronić pieszych i usprawniają ruch samochodów

Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu montuje na ul. Kurniki słupki na krawędzi chodnika – tym razem nie chodzi tylko o bezpieczeństwo i komfort pieszych, ale też o sprawność komunikacji miejskiej. Źle zaparkowane samochody w Krakowie nie są zjawiskiem marginalnym – straż miejska notuje rocznie 63 tys. takich przypadków.

Nie jeźdźmy na pamięć po Strefie Płatnego Parkowania!

W krakowskiej Strefie Płatnego Parkowania powoli kończy się wprowadzanie zmian, mających na celu jej uporządkowanie i dostosowanie do potrzeb wszystkich mieszkańców miasta. Z ulic SPP znikną m.in. tymczasowe znaki drogowe, ustawione po to, aby kierowcy zwrócili baczniejszą uwagę na nowe zasady parkowania i poruszania się po ulicach.

Korekta w SPP – uwzględnione uwagi mieszkańców

Kraków prowadzi korektę funkcjonowania Strefy Płatnego Parkowania. Projekt zmian konsultuje z radnymi dzielnic, reprezentującymi mieszkańców. Ich opinie zostały uwzględnione – prezydent wprowadził je do projektu uchwały, którym zajmie się teraz rada miasta.