Aktualności

W weekend ciąg dalszy prac na pętli Dworzec Towarowy

Dziś kontynuowane będą prace naprawcze infrastruktury torowej na pętli Dworzec Towarowy. W tym czasie zostanie wyłączony ruch tramwajowy na odcinku od Dworca Towarowego do Krowodrzy Górki.

Zabytkowe autobusy i tramwaje znów wyjechały na ulice Krakowa

Mieszkańcy Krakowa i turyści znów mogą liczyć na przejazd zabytkowymi tramwajami i autobusami. Wczoraj kursowała linia tramwajowa nr 28, której trasa przebiega z Kombinatu, przez al. Solidarności, al. Andersa, ul. Kocmyrzowską, ul. Ujastek, ul. Ujastek Mogilski, Kopiec Wandy do Kombinatu.

Zdecyduj, gdzie bezpiecznie przypniesz rower

Jeździsz na rowerze? Z pewnością wiesz, gdzie najbardziej brakuje stojaków rowerowych. W tym roku Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu chce zamontować kolejnych 1500 sztuk, dla części jest już wybrana lokalizacja, ale również krakowianie mogą wskazać miejsce montażu.

Rusza budowa parkingu P+R Bieżanów

Jest ostateczna decyzja pozwolenia na budowę dla parkingu P+R Bieżanów. Oznacza to, że wkrótce wykonawca wejdzie na plac budowy. Spółka Miejska Infrastruktura przygotowuje też przetarg na realizację parkingu P+R Mały Płaszów.

Ronda turbinowe usprawnią ruch przy Dworcu Głównym

W ciągu najbliższych dni Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu zmieni organizację ruchu na rondach pod estakadą Wita Stwosza. Powstaną tam tzw. ronda turbinowe. Dzięki nim w tych miejscach będzie bezpieczniej, a kolejki do przejazdu przez te skrzyżowania powinny się zmniejszyć.

Krakowianie pojadą 77 nowymi ekologicznymi autobusami

W środę 19 lipca podczas oficjalnej prezentacji kierowcy Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego SA otrzymali od prezydenta Jacka Majchrowskiego kluczyki do 77 ekologicznych autobusów przegubowych, wyposażonych w silniki Euro 6. Nowe autobusy od razu wyjechały w trasę na kilkunastu liniach, m.in. 105, 129, 144, 164, 169, 173, 179, 184, 194, 501 i 503.

Poradnik dla pasażerów na czas remontu ul. Grzegórzeckiej

15 lipca rozpoczął się remont wiaduktu kolejowego PKP nad ul. Grzegórzecką. Z tego powodu do końca września przez tę ulicę nie będą kursować tramwaje. Dla wszystkich pasażerów, którzy jeszcze nie wiedzą, którędy mogą pojechać, Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu przygotował kilka tras objazdowych.

Inwestycja PKP: ul. Grzegórzecka zamknięta dla tramwajów

Od 15 lipca, z powodu przebudowy wiaduktu kolejowego nad ul. Grzegórzecką, prowadzonej w ramach modernizacji linii kolejowej E30, zostanie wyłączony ruch tramwajowy na odcinku od ronda Grzegórzeckiego do skrzyżowania ulic Dietla i Starowiślnej.

Studium wykonalności Szybkiej Kolei Aglomeracyjnej w opracowaniu

10 lipca podpisano umowę na opracowanie „Studium Wykonalności dla Szybkiej Kolei Aglomeracyjnej na terenie Krakowa”. Jego celem jest określenie możliwości wykorzystania istniejącej sieci kolejowej na terenie miasta dla przewozów pasażerskich w ramach Szybkiej Kolei Aglomeracyjnej. Opracowanie ma być gotowe pod koniec tego roku.

Tymczasowe zmiany organizacji ruchu na pl. Nowym

Od 15 lipca do 6 sierpnia pl. Nowy zyska czasowo inne oblicze. Częściowo ograniczony zostanie ruch samochodowy, w otoczeniu placu pojawi się zieleń, ławki, więcej miejsca dla pieszych i rowerzystów. „Nowy plac Nowy – alternatywna przestrzeń publiczna” to próba pokazania innego sposobu zagospodarowania przestrzeni tej części Kazimierza.