Aktualności

Stary Ikarus i Jelcz wróciły na ulice Krakowa

Dzisiaj po dokładnie 10 latach od ostatniego kursu w regularnej komunikacji, na ulice Krakowa znów wyjechał Ikarus, aby wozić pasażerów. Punktualnie o godzinie 12.10 czerwony przegubowy Ikarus wyruszył z al. Przyjaźni do Dworca Płaszów, aby wykonać dwa kursy na specjalnej linii nr 198 (trasa tej linii przebiega przez rondo Kocmyrzowskie, rondo Hipokratesa, rondo Piastowskie, rondo Barei, rondo Mogilskie, rondo Grzegórzeckie, ul. Starowiślną i pl. Bohaterów Getta).

Kolejny krok Krakowa w stronę car-sharingu

Firma PGE Nowa Energia jest zainteresowana uruchomieniem w Krakowie wypożyczalni samochodów elektrycznych w systemie car-sharing. Przedstawiciele spółki złożyli wstępną ofertę współpracy Tadeuszowi Trzmielowi, zastępcy prezydenta Krakowa ds. inwestycji i infrastruktury.

Tramwaje nie jeżdżą ulicą Długą

W połowie września prace związane z przebudową ul. Basztowej zostały przeniesione na skrzyżowanie z ul. Długą. Zarówno ul. Długa, jak i ul. Sławkowska, która dochodzi do tego skrzyżowania od strony Rynku Głównego, zostały zamknięte dla ruchu.

Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu

„Mobilność czysta, współdzielona i inteligentna” i „Dzielmy się mobilnością” – pod takimi hasłami przebiegał tegoroczny Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu oraz Europejski Dzień bez Samochodu. Kampania odbywała się od 16 do 22 września.

Remont nawierzchni na ul. Stella-Sawickiego

Od poniedziałku 25 września rozpocznie się remont nawierzchni na ul. Stella-Sawickiego, który obejmie odcinek od wjazdu do Politechniki Krakowskiej do al. Jana Pawła II – informuje Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie. Prace ruszą o godz. 5 rano.

Od 30 września gimnazjaliści pojadą za darmo komunikacją miejską

Od 30 września gimnazjaliści ze szkół zlokalizowanych na terenie Krakowa będą uprawnieni do bezpłatnego podróżowania środkami Komunikacji Miejskiej w Krakowie.

Znamy najlepszych kierowców autobusów miejskich

W 17. edycji konkursu „Bezpieczna jazda komunikacją miejską”, który odbył się w czwartek, 14 września na terenie zajezdni autobusowej Płaszów - najlepszym kierowcą autobusu został Piotr Trojański. To on, podobnie jak przed rokiem najlepiej poradził sobie z testem i zadaniami praktycznymi, zdobywając najwięcej punktów. Drugie miejsce zajął Piotr Wróbel, a trzecie Krzysztof Czopik. Najlepszą kobietą za kierownicą została Aneta Kańska.

Prace na ul. Basztowej idą zgodnie z planem

Od początku września tramwaje wróciły na ul. Westerplatte. Ich trasa na razie wiedzie jedynie w relacji Westerplatte – Lubicz, ale nie jest to jedyna dobra wiadomość związana z remontem skrzyżowania przy Dworcu Głównym. Już 18 września ruch tramwajowy zostanie wznowiony również na ul. Pawiej, a więc wyłączona z ruchu tramwajowego pozostanie jedynie ul. Basztowa. Warto zaznaczyć, że prace na tym skrzyżowaniu oraz na ul. Basztowej prowadzone są zgodnie z założonym harmonogramem – wykonawcy udało się uniknąć jakichkolwiek opóźnień i wszystko wskazuje na to, że tak pozostanie.

Komunikacyjne ABC dla seniorów

W październiku i listopadzie zorganizowana zostanie seria warsztatów przeznaczonych dla osób starszych, dotyczących poruszania się komunikacją zbiorową w Krakowie.

Kto wybuduje parking P+R „Mały Płaszów”?

Spółka Miejska Infrastruktura ogłosiła przetarg na zaprojektowanie i budowę parkingi P+R „Mały Płaszów”. Termin składania ofert mija 22 września.