Aktualności

Tak zmienia się torowisko do Bronowic

Dobiegają końca prace związane z modernizacją układu torowego w ciągu ulic Królewskiej, Podchorążych i Bronowickiej wraz z pętlą tramwajową. Zarząd Dróg Miasta Krakowa na zrealizowanym przez siebie filmie przedstawia postęp prac na placu budowy.

Jak bezpiecznie jeździć na hulajnodze?

Hulajnoga w ostatnim czasie stała się realną alternatywą przy poruszaniu się po mieście. Trzeba jednak nauczyć się z niej korzystać. Przede wszystkim należy zachować bezpieczeństwo. Hulajnogi nie można zostawiać w przypadkowych miejscach, należy też pamiętać o pieszych, oni bowiem poruszają się wolniej.

Remont jezdni na al. Pokoju i ul. Nowohuckiej

W środę, 21 sierpnia, rozpocznie się remont nawierzchni jezdni na alei Pokoju i ulicy Nowohuckiej. Utrudnienia w rejonie ronda Dywizjonu 308 potrwają do soboty, 24 sierpnia.

Od soboty zmiany w komunikacji do Borku Fałęckiego

W związku z przełożeniem rozjazdów na ul. Zakopiańskiej, mającym na celu skierowanie ruchu na nowy tor na odcinku jednotorowym, od soboty, 24 sierpnia, do wtorku, 27 sierpnia, zostanie wyłączony ruch tramwajowy na odcinku „Łagiewniki”„Borek Fałęcki”.

Budowa kanalizacji na ul. Klonowica. Zmiany w KMK

W środę, 21 sierpnia rozpocznie się drugi etap budowy sieci kanalizacyjnej na ul. Klonowica. W związku z tym wyłączony zostanie ruch pojazdów na tej ulicy. Zmianie ulegną trasy linii autobusowych nr 174 i 179.

Zwężenie chodnika przy rondzie Matecznego

W poniedziałek, 19 sierpnia rozpoczęła się budowa ścieżki rowerowej na rondzie Matecznego. Prace będą polegać na przebudowie wyspy w pasie dzielącym na wlocie ul. Konopnickiej. Chodnik został zwężony, ale przejście dla pieszych jest utrzymane. Prace potrwają do 30 sierpnia.

Nowy odcinek ulicy Igołomskiej już gotowy

Od dzisiaj, 19 sierpnia, kierowcy mogą korzystać z nowo wybudowanego odcinka ulicy Igołomskiej – pomiędzy ulicą Cementową a ulicą Edwarda Szymańskiego. Nowy fragment ma długość 1360 m.

Zamknięcie przejazdu kolejowego na ul. Fredry

Od 19 do 25 sierpnia zamknięty będzie przejazd kolejowy na ul. Aleksandra Fredry w Łagiewnikach – informuje PKP PLK. Ruch pieszych na przejeździe będzie utrzymany, natomiast dla samochodów zostaną wytyczone objazdy ulicami Jerzego Turowicza i Tadeusza Połomskiego.

Jakie szanse na tramwaj pod Wawelem?

Czy w przyszłości będziemy podróżować tramwajem z widokiem na Wawel? Zarząd Transportu Publicznego w Krakowie przygotował już opracowanie, którego celem jest określenie czy i na jakich warunkach byłoby to możliwe.

Uwaga kierowcy: ul. Prądnicka nieprzejezdna!

W związku z trwającą modernizacją linii kolejowej E30 prowadzoną przez PKP PLK od poniedziałku, 12 sierpnia do wtorku, 27 sierpnia remontowany będzie wiadukt kolejowy, który przebiega nad ul. Prądnicką.