Aktualności

Trwa przebudowa pętli tramwajowej Kurdwanów P+R

W sobotę, 23 czerwca, rozpoczęła się przebudowa pętli tramwajowej Kurdwanów P+R. W związku z tym na trzy dni wyłączono ruch tramwajów na odcinku od przystanku Bieżanowska do pętli. Od wtorku, 26 czerwca, na tę trasę powrócą tramwaje dwukierunkowe.

Ekologiczna i przyjazna mieszkańcom komunikacja

Podstawa dobrze funkcjonującego miasta? Sprawna i przyjazna mieszkańcom komunikacja miejska. Dzięki unijnym funduszom linie tramwajowe są doprowadzane w kolejne punkty na mapie Krakowa, a już wkrótce miasto będzie się mogło pochwalić w pełni ekologicznym taborem.

Wavelo tańsze dla posiadaczy Krakowskiej Karty Rodzinnej

Posiadacze ważnej Krakowskiej Karty Rodzinnej mają prawo do 50-procentowego rabatu przy wykupie rocznego abonamentu na rowery miejskie Wavelo. Dokumenty uprawniające do zakupu abonamentu można odbierać w siedzibie Wydziału Spraw Społecznych Urzędu Miasta Krakowa.

W Krakowie stoi już 161 stacji Wavelo

Przy Centrum Biurowym Jasnogórska 1 stanęła kolejna stacja Wavelo. Jest to inicjatywa inwestora, który postanowił umożliwić poruszanie się pracowników biurowca na jednośladach. Stacja będzie służyła także krakowianom, którzy z uwagi na bliskość zatłoczonego punktu komunikacyjnego – ronda Ofiar Katynia – będą mieli ułatwiony dostęp do systemu Wavelo w tej części miasta.

Zamknięcie przejścia podziemnego przy Jubilacie

Od poniedziałku, 25 czerwca, do niedzieli, 8 lipca, zamknięte będzie dla ruchu pieszych remontowane przejście podziemne przy domu handlowym Jubilat. Jak informuje Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu, o czasowym zamknięciu przejścia zdecydowały względy bezpieczeństwa.

Kolejny etap prac na Bieńczyckiej: zobacz, jak pojadą tramwaje

W związku z przebudową skrzyżowania na ul. Bieńczyckiej od soboty, 23 czerwca, wyłączony jest ruch tramwajowy na odcinku od ronda Czyżyńskiego do ronda Kocmyrzowskiego im. ks. Gorzelanego. Prace potrwają w tym miejscu przez około 3–4 tygodnie.

Przejazdy dla uczniów w wakacje tylko z ważnym biletem

Po zakończeniu roku szkolnego, a dokładnie od 1 lipca do 31 sierpnia, uczniowie krakowskich szkół powinni podróżować komunikacją miejską tylko z ważnym biletem.

Komunikacja miejska w wakacje

Rozpoczęły się wakacje, w związku z tym w Krakowie od soboty, 23 czerwca wprowadzone zostały zmiany w rozkładach jazdy tramwajów i autobusów.

„Chłopaki nie płaczą” w krakowskich tramwajach!

Niemal każdy kinomaniak zna cytat, który padł w jednej z najbardziej znanych współczesnych polskich komedii pt. „Chłopaki nie płaczą”. Przypomnijmy - charyzmatyczna postać „Szefa” granego przez Bohdana Łazukę w dość jasny i konkretny sposób instruuje syna jak zorganizować gościom wycieczkę do muzeum lotnictwa. ZIKiT wspólnie z MPK postanowili wykorzystać słynny cytat z filmu „A jeżeli będą chcieli pójść do Muzeum Lotnictwa, to zabierzesz ich do muzeum lotnictwa, ….” i wyemitować go w tramwajach, które zatrzymują się na przystanku „Muzeum Lotnictwa” (m.in. 4, 5, 9, 10, 52).

Z Kartą Krakowską możesz więcej

Od 1 sierpnia mieszkańcy Krakowa będą mogli korzystać z Karty Krakowskiej, która da im 20% zniżki na bilety okresowe komunikacji miejskiej. Karta upoważnia również do rabatów w miejskich instytucjach kultury. Wnioski będzie można składać od 1 lipca w wersji elektronicznej i w wyznaczonych punktach obsługi Karty Krakowskiej.