Aktualności

Nowa linia autobusowa na lotnisko

Od soboty, 29 czerwca na okres wakacji szkolnych zostanie uruchomiona nowa przyspieszona linia aglomeracyjna nr 308, która połączy centrum Krakowa z Międzynarodowym Portem Lotniczym im. Jana Pawła II Kraków–Balice.

Od soboty bez tramwajów na ul. Dietla i Kapelanka

W sobotę, 29 czerwca rozpocznie się drugi etap przebudowy ulicy Krakowskiej wraz z węzłem „Stradom”. Tramwaje nie będą przejeżdżać przez skrzyżowanie ul. Dietla, Krakowskiej i Stradomskiej. W konsekwencji komunikacja tramwajowa zostanie wyłączona na ul. Dietla, Monte Cassino i Kapelanka - na odcinku od skrzyżowania ul. Dietla i Starowiślnej aż do skrzyżowania ul. Kapelanka i Grota-Roweckiego.

Już 250 ulic z kontraruchem rowerowym

Już na 250 ulicach w naszym mieście obowiązuje kontraruch rowerowy. Jak informuje Zarząd Transportu Publicznego w Krakowie, w ubiegłym tygodniu zmiany w organizacji ruchu wprowadzono na ulicach Lekarskiej i Siemaszki.

Remont na ul. Karmelickiej – zmiany w komunikacji autobusowej

W sobotę, 29 czerwca rozpocznie się remont torowiska na ulicy Karmelickiej. W związku z tym swoje trasy zmienią linie autobusowe nr 664, 704 i 713. Linie uruchomione na czas remontu ul. Królewskiej, Podchorążych i Bronowickiej zostaną skierowane na ulicę Basztową, a przystankiem końcowym będzie „Stary Kleparz”.

Od dziś zamknięcie ul. Zabłocie

W poniedziałek, 24 czerwca została zamknięta ul. Zabłocie na odcinku od ul. Przemysłowej do węzła kolejowego. Nawierzchnia w tym miejscu zostanie wymieniona.

Krakowska Linia Muzealna znów wozi mieszkańców i turystów

23 czerwca na krakowskie ulice po raz kolejny wyjechały zabytkowe tramwaje na Krakowską Linię Muzealną. „Zerówka” podobnie jak w poprzednich latach będzie kursowała w każdą niedzielę i święta, aż do 22 września.

Prace remontowe przy ul. Półłanki

Zarząd Dróg Miasta Krakowa kończy prace przy ul. Półłanki. Obok placu handlowego trwa naprawa ścieku kanalizacyjnego, studzienki są podwyższane, a zapadnięte i spękane pod naporem tirów pobocze wyrównywane.

Ulica Mrozowa - zmiany w komunikacji miejskiej

W czwartek, 20 czerwca zostały wprowadzone zmiany w obsłudze komunikacyjnej ulicy Mrozowej w Nowej Hucie.

Wakacyjne rozkłady jazdy autobusów i tramwajów

20 czerwca wprowadzone zostały wakacyjne rozkłady jazdy autobusów i tramwajów Komunikacji Miejskiej w Krakowie. Oto szczegóły zmian.

Remont na rondzie Matecznego: zmiany w komunikacji tramwajowej

W czwartek, 20 czerwca rozpoczęła się awaryjna naprawa torowiska na rondzie Matecznym oraz fragmencie ul. Wadowickiej. Aż do piątku, 28 czerwca, zostanie wyłączony ruch tramwajów na odcinku od skrzyżowania ul. Na Zjeździe i Limanowskiego do węzła „Łagiewniki”.