Aktualności

Krakowskie Spotkania Biegowe: zmiany w organizacji ruchu

Od 28 do 30 kwietnia odbędą się Krakowskie Spotkania Biegowe z największą i najważniejszą imprezą trzydniowych zmagań zawodowców i amatorów – niedzielnym 16. PZU Cracovia Maraton. W związku z tymi wydarzeniami sportowymi wprowadzone zostaną zmiany w organizacji ruchu i w komunikacji miejskiej.

Najbliższe remonty na krakowskich ulicach - zobacz listę

W najbliższych dniach rozpoczną się prace remontowe na kilku krakowskich ulicach, m.in. Conrada, Dietla czy al. Słowackiego. Oto lista wszystkich utrudnień, z jakimi muszą się liczyć kierowcy i pasażerowie komunikacji miejskiej.

Ulica Conrada zyska nową nawierzchnię

W piątek 28 kwietnia od ok. godz. 20.00, rozpocznie się remont ul. Conrada, na fragmencie pomiędzy ul. Weissa, a zjazdem do stacji benzynowej (jezdnia w stronę ronda Ofiar Katynia).

Weekend bez tramwajów do Kurdwanowa i Nowego Bieżanowa

Od soboty, 29 kwietnia do wtorku, 2 maja w związku z koniecznością wymiany zwrotnicy na węźle Wielicka/Nowosądecka, nastąpi wstrzymanie ruchu tramwajowego na odcinku od węzła ul. Wielicka/estakada tramwajowa do pętli Nowy Bieżanów i Kurdwanów.

Wkrótce remont na ul. Dietla

W weekend, od piątku 28 kwietnia od godz. 20.00 do niedzieli 30 kwietnia do godz. 5.00 rano, planowana jest przebudowa chodnika oraz wymiana nawierzchni na ul. Dietla na odcinku od ul. Sukienniczej do bulwarów.

W piątek rozpocznie się remont fragmentu al. Słowackiego

W piątek, 28 kwietnia o 20.00 ruszy remont nawierzchni na al. Słowackiego w rejonie połączenia z al. 29 Listopada, na odcinku prowadzącym na wiadukt w kierunku centrum. Prace potrwają do 2 maja, a remontowany odcinek zostanie dopuszczony do ruchu zaraz po wyschnięciu masy bitumicznej.

Rusza remont ulicy Wadowickiej

W poniedziałek 24 kwietnia rozpoczęły się roboty przygotowawcze do wymiany nawierzchni wschodniej jezdni ul. Wadowickiej.

Rozpoczyna się przebudowa ul. Igołomskiej

Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu rozpoczął procedurę przekazania placu budowy największej inwestycji drogowej w Krakowie, realizowanej w tym roku. Chodzi o drugi etap przebudowy ul. Igołomskiej, który obejmie aż 7,5 kilometrowy odcinek tej arterii.

W słoneczne weekendy więcej autobusów do zoo

Od 8 kwietnia linia 134, łącząca centrum miasta z ogrodem zoologicznym, kursuje dwa razy częściej. Zmiana obowiązuje w słoneczne weekendy. Odpowiednią informację będzie można znaleźć na stronie kmkrakow.pl w każdy piątek. Zwiększona zostanie także liczba przeprowadzanych kontroli biletów na tej trasie.

Kierowca autobusu nagrodzony za uratowanie życia

Listy gratulacyjne, nagroda finansowa i wyrazy uznania trafiły do pana Stanisława Jóźwika, który od 7 lat pracuje w krakowskim MPK jako kierowca autobusu. W ten sposób we wtorek zarząd MPK SA i dyrekcja Krakowskiego Pogotowania Ratunkowego podziękowali za akcję ratowania życia, którą pan Stanisław wspólnie z dwoma pasażerami autobusu przeprowadził 31 marca. List gratulacyjny dla kierowcy krakowskiego przewoźnika przesłał także Prezydent Krakowa, Jacek Majchrowski.