Aktualności

Koncert kolęd w tramwaju linii nr 8

Już w najbliższą niedzielę, 15 grudnia w tramwaju linii nr 8, kursującego z Borku Fałęckiego do Bronowic Małych, odbędzie się koncert kolęd skierowany w szczególności do seniorów.

Budowa Trasy Łagiewnickiej idzie pełną parą

W tym roku uzyskano pozwolenie na realizację prac na całym zakresie Trasy Łagiewnickiej. Dzięki temu na całym placu budowy rozwinięto front robót i uzyskano zaawansowanie prac na poziomie 50 proc.

Pierwszy tramwaj Stadlera już w Krakowie

Realizacja kontraktu, dzięki któremu mieszkańcy Krakowa zyskają 50 nowoczesnych tramwajów, wkracza właśnie w decydującą fazę. Pierwszy pojazd dotarł już do naszego miasta.

Automaty biletowe w galeriach handlowych

W Punktach Obsługi Mieszkańców Urzędu Miasta Krakowa, które działają w Galerii Bronowice i Centrum Handlowym Serenada, zostały zamontowane automaty biletowe.

Kary za niezarejestrowanie pojazdu. Nowe przepisy od 1 stycznia

Nawet 1000 zł kary dla właścicieli pojazdów, którzy w wymaganym terminie 30 dni nie zgłoszą w Urzędzie Miasta Krakowa sprzedaży lub zakupu pojazdu oraz nie zarejestrują pojazdu sprowadzonego z zagranicy, zakładają zmiany w przepisach, które wejdą w życie już od 1 stycznia 2020 roku. Wynikają one z nowelizacji ustawy Prawo o ruchu drogowym, przygotowanej przez Ministerstwo Środowiska.

Autobusy wracają na ul. Szparagową

W poniedziałek, 16 grudnia, autobusy miejskie wrócą na przebudowywaną ulicę Szparagową. W związku z tym zmienią się trasy linii nr 158 i 221.

Hybrydowy autobus na testach w MPK

Autobus hybrydowy marki Volvo przyjechał na testy do Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Krakowie. 12-metrowym pojazdem będą podróżować mieszkańcy Skawiny uruchomioną kilka dni temu linią nr 773.

Zmiany w Strefie Płatnego Parkowania – informator

We wrześniu Strefa Płatnego Parkowania została poszerzona o rejon Zabłocia i os. Podwawelskiego. Natomiast 15 grudnia wejdą w życie nowe stawki we wszystkich podstrefach. Przeczytaj informator Zarządu Dróg Miasta Krakowa.

Informatory będą rozdawane w tym tygodniu na ulicach Krakowa, będą również dostępne w biurze SPP.

Remont ul. Myślenickiej – zmiany w kursowaniu autobusów

W sobotę, 14 grudnia rozpocznie się kolejny etap przebudowy ulicy Myślenickiej. Zostanie wtedy wyłączony ruch pojazdów na odcinku od ul. Sawiczewskich do ul. Niewodniczańskiego. Jednocześnie zostanie przywrócony ruch drogowy na ul. Krzyżańskiego. W związku z tym wprowadzone zostaną zmiany w kursowaniu autobusów komunikacji miejskiej.  

Podsumowanie jesiennych remontów krakowskich ulic

Tuż przed zimą ostatnie ekipy finalizują prace remontowe na krakowskich ulicach. W północnej części miasta nowa nawierzchnia pojawiła się m.in. na ul. Balickiej, Brzeskiej, Głowackiego, Kantorowickiej i Kocmyrzowskiej - informuje Zarząd Dróg Miasta Krakowa.