Aktualności

Święto Miłosierdzia Bożego - tak pojadą autobusy i tramwaje

W niedzielę, 28 kwietnia w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach odbędą się uroczystości z okazji święta Bożego Miłosierdzia. W związku ze spodziewanym zwiększonym zainteresowaniem pasażerów transportem zbiorowym oraz w celu ułatwienia dojazdu wiernych do Łagiewnik, zostaną wprowadzone zmiany w funkcjonowaniu Komunikacji Miejskiej w Krakowie.

Bieg nocny - utrudnienia w komunikacji miejskiej

W sobotę, 27 kwietnia, w godz. od 21.30 do 22.45 odbędzie się impreza sportowa pt. „Bieg nocny”. W związku z tym nastąpią zmiany w funkcjonowaniu komunikacji autobusowej i tramwajowej w centrum miasta oraz na Salwatorze.

18. PZU Cracovia Maraton – zmiany w komunikacji miejskiej

W niedzielę, 28 kwietnia w Krakowie odbędzie się kolejna edycja PZU Cracovia Maratonu. W związku z tym w godz. od 7.30 do 16.00 przewidywane są duże utrudnienia w ruchu samochodów i funkcjonowaniu komunikacji miejskiej na trasie biegu. Swoje trasy zmieni wiele linii autobusowych i tramwajowych.

Parking P+R Mały Płaszów już działa!

Zakończona i odebrana została budowa parkingu P+R Mały Płaszów. 18 kwietnia kolejny w Krakowie parking w systemie „Parkuj i Jedź” został udostępniony użytkownikom. Jest zlokalizowany na wysokości pętli tramwajowo-autobusowej Mały Płaszów.

Wielkanoc w komunikacji miejskiej

Z uwagi na zbliżający się okres świąteczny warto zapoznać się ze zmianami w organizacji Komunikacji Miejskiej w Krakowie, przygotowanymi przez Zarząd Transportu Publicznego. Będą one obowiązywać od 19 do 23 kwietnia.

Koniec remontu ul. Bieżanowskiej coraz bliżej

Ruszył remont ostatniego fragmentu głównej ulicy Prokocimia. Ciężkie maszyny budowlane wjechały na odcinek między ulicami Nad Potokiem a Erazma Jerzmanowskiego. Ten fragment ulicy Bieżanowskiej zostanie całkowicie przebudowany, włącznie z infrastrukturą podziemną.

Pas drogowy pod szczególnym nadzorem

Niedawno powołany nowy dział Zarządu Dróg Miasta Krakowa – pion ds. zajęcia pasa drogowego, którego głównym zadaniem jest ochrona pasa drogowego, w połowie maja rozpoczyna wzmożone kontrole ogródków gastronomicznych oraz reklam zamieszczanych przy drodze.

Drogi naprawiane na bieżąco

Za łatanie dziur czy poprawę nawierzchni chodnika odpowiada Zarząd Dróg Miasta Krakowa. Natomiast za utrzymanie czystości MPO.

Konsultacje społeczne dotyczące Strefy Płatnego Parkowania

Do 7 maja Zarząd Transportu Publicznego prowadzi konsultacje społeczne poświęcone projektowi uchwały zmieniającej reguły funkcjonowania strefy płatnego parkowania w Krakowie. ZTP zakłada wzrost stawek opłat za postój oraz włączenie do SPP dwóch nowych obszarów miasta.

70 ulic na 70-lecie Nowej Huty

Mieszkańcy Nowej Huty zgłosili do Zarządu Dróg Miasta Krakowa propozycje remontowe. W przeciągu dwóch lat 70 ulic we wschodniej części miasta ma zyskać nową nawierzchnię.