Aktualności

Kolejne kontrole nielegalnych przewoźników

W maju kontynuowano w Krakowie działania przeciw nieuczciwej konkurencji w przewozach osób. W miniony czwartek i piątek inspektorzy Małopolskiego Inspektoratu Transportu Drogowego przy udziale pracowników magistratu i policjantów ruchu drogowego przeprowadzili kontrole wobec kierowców Uber. Wszczęto postępowania administracyjne w sprawie nałożenia kar pieniężnych na łączną sumę 48 tysięcy złotych, a także nałożono mandat karny w kwocie 1 000 złotych za brak badań lekarskich i psychologicznych. Zostaną także przedstawione pierwsze zarzuty za nieprawidłowe opłaty za usługi przewozowe.

Majowe kontrole spalin

W ciągu minionych czterech tygodni (od 1 do 28 maja) policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Krakowie przeprowadzili 129 badań jakości spalin samochodów dymomierzami i analizatorami – informuje Policja.

Aleja 29 listopada zostanie rozbudowana

W środę w gabinecie Prezydenta Miasta Krakowa podpisano umowę na przebudowę alei 29 Listopada - arterii, z której korzystają kierowcy wjeżdżający do Krakowa od strony Warszawy. Już niedługo zyska ona rangę na jaką zasługuje.

Krakowski Szybki Tramwaj od 2020 roku pojedzie do Górki Narodowej

W poniedziałek, 22 maja, podpisano umowę na realizację linii tramwajowej, która połączy Krowodrzę Górką z Górką Narodową. Tym samym spełnią się oczekiwania mieszkańców Krakowa, którzy oczekują wygodnej i szybkiej komunikacji miejskiej na północy miasta.

Ruszył remont ul. Kocmyrzowskiej

W poniedziałek, 22 maja, rozpoczęły się prace remontowe na ul. Kocmyrzowskiej. Drogowcy wymieniają asfalt pomiędzy skrzyżowaniem z ul. Nad Dłubnią do skrzyżowania z ul. Obrońców Krzyża (jezdnia w kierunku ronda Kocmyrzowskiego).

Zmiana w organizacji ruchu na al. Bora-Komorowskiego

Budowa estakady nad al. Bora-Komorowskiego weszła w nowy etap. W jej ramach drogowcy zamknęli południową jezdnię tej arterii. Od strony Nowej Huty samochody jadą jednym pasem ruchu.

Krakowski Tramwaj Wodny rozpoczął nowy sezon

Rozpoczął się nowy sezon Krakowskiego Tramwaju Wodnego. Atrakcja działa na podobnych zasadach jak w ubiegłym roku - od maja do września.