Aktualności

Remont pętli autobusowej na Złocieniu

W środę, 22 sierpnia, w związku z remontem zostanie wyłączona z ruchu pętla autobusowa Złocień.

Remont ulicy Łepkowskiego. Zmiany w komunikacji miejskiej

We wtorek, 21 sierpnia, rozpoczął się remont ulicy Józefa Łepkowskiego na Prądniku Czerwonym. Na czas prac drogowych na ulicy Jakuba Majora został wprowadzony ruch dwukierunkowy.

Karta Krakowska jeszcze sprawniej!

Odpowiadając na sugestie mieszkańców, wprowadzone zostały zmiany w dostarczaniu Karty Krakowskiej. Termin dostarczania przesyłek z Kartą Krakowską przez kurierów urzędowych nie powinien przekroczyć 7 dni. Urzędowi kurierzy od momentu odebrania przesyłki będą podejmowali próbę trzykrotnego jej doręczenia – dzień po dniu.

Konsultacje projektu strefy czystego transportu na Kazimierzu

W poniedziałek, 20 sierpnia, rozpoczęły się konsultacje projektu dotyczącego wprowadzenia strefy czystego transportu na Kazimierzu. Jest on oparty na przepisach zawartych w ustawie o samorządzie gminnym i najnowszej ustawie o elektromobilności i paliwach alternatywnych. Kiedy Rada Miasta Krakowa przyjmie uchwałę w centrum Kazimierza zostanie ustanowiona strefa czystego transportu, do której wjazd będą mieli głównie mieszkańcy oraz pojazdy w pełni elektryczne, napędzane wodorem lub gazem CNG.

II etap prac na al. Pokoju. Kolejne zmiany w komunikacji tramwajowej

W piątek, 24 sierpnia, rozpocznie się drugi etap prac serwisowych na torowisku tramwajowym na alei Pokoju. Aż do niedzieli, 2 września, wyłączony będzie ruch tramwajowy na odcinku od pętli na Dąbiu do ronda Czyżyńskiego.

Nowy asfalt na ul. Orlich Gniazd, Królowej Jadwigi i al. Słowackiego

W tym tygodniu prowadzone będą prace związane z wymianą nawierzchni asfaltowej na ul. Orlich Gniazd, Królowej Jadwigi oraz al. Juliusza Słowackiego.

Asfaltowanie na ul. Ćwiklińskiej w Bieżanowie

W czwartek, 23 sierpnia, rozpoczną się prace przy wymianie nawierzchni na ulicy Ćwiklińskiej w Bieżanowie.

Tydzień bez tramwajów na alei Pokoju

W czwartek, 16 sierpnia, rozpoczęły się prace serwisowe na torowisku tramwajowym w ciągu alei Pokoju. W tym czasie, aż do 23 sierpnia, wyłączony został ruch tramwajowy na odcinku od ronda Czyżyńskiego do ronda Grzegórzeckiego.

Intensywny koniec wakacji na krakowskich torowiskach

Nie zwalniają tempa prace przy remontach i przebudowach torów tramwajowych w Krakowie. Trwają intensywne prace budowlane przy przebudowie pętli tramwajowej na Kurdwanowie. Budowlańcy wylewają właśnie beton pod nowe tory. Po przebudowie pętla z docelowej stanie się przelotową. Prace związane są z budową trasy Łagiewnickiej.

Tymczasowe przeniesienie przystanku autobusowego „Nowy Kleparz”

W związku z remontem nawierzchni, od poniedziałku, 13 sierpnia, zostało zawieszone funkcjonowanie przystanku autobusowego „Nowy Kleparz” zlokalizowanego na al. Słowackiego, w kierunku ul. Pawiej i al. 29 Listopada.