Aktualności

Krakowianie zyskają 30 ekologicznych autobusów

W czwartek, 22 lutego, zarząd MPK SA w Krakowie i przedstawiciele firm EvoBus Polska Sp. z o.o. i PeKaO Leasing Sp. z o.o. w obecności prezydenta Krakowa Jacka Majchrowskiego podpisali umowę na dostawę 30 nowych ekologicznych autobusów Mercedes-Benz Citaro w formie leasingu finansowego.

Noce bez tramwajów na ulicy Krakowskiej

W związku z koniecznością awaryjnej naprawy torowiska na ul. Krakowskiej, w noce z 22 na 23 i z 23 na 24 lutego w godzinach 20:00 – 4:30 zostanie wyłączony ruch tramwajowy pomiędzy przystankami Korona – Stradom.

Gdzie remonty nakładkowe w 2018 roku?

W tym roku Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu planuje zrealizować remonty nakładowe, na odcinkach ulic: Architektów, Bohomolca, Ćwiklińskiej, Długosza, Gnieźnieńskiej, Hołdu Pruskiego, Jałowcowej, ks. Jancarza, Jaracza, Kamieńskiego, Karłowicza, o. Kolbego, Konarskiego, Królowej Jadwigi, Lea, Oboźnej, Obrony Tyńca, Obrońców Warszawy, Ognistych Wici, Orlich Gniazd, Palacha, Piasta Kołodzieja, Próchnika, Radzikowskiego, Rzebika, Rejtana, Rydla, Saskiej, Snycerskiej, Staropolskiej, Swarożyca, Wańkowicza, Warchałowskiego, Węgierskiej, Wielickiej, Wyki, Wyspiańskiego, Zakątek i Złoty Róg.

Ulica Kocmyrzowska zostanie przebudowana

W poniedziałek, 19 lutego została podpisana umowa na zaprojektowanie i przebudowę ul. Kocmyrzowskiej. Dokument podpisali przedstawiciele Zarządu Inwestycji Miejskich, Zarządu Dróg Wojewódzkich oraz wyłonionego w przetargu wykonawcy – firmy Budimex SA. Wartość kontraktu to blisko 97 mln zł. Wstępny harmonogram prac zakłada, że mieszkańcy pojadą zupełnie nową drogą w pierwszym kwartale 2022 roku.

Komunikacja miejska w czasie ferii zimowych

Do piątku, 23 lutego, w związku ze zmniejszonymi potrzebami przewozowymi w okresie szkolnych ferii zimowych oraz przerwy międzysemestralnej w szkołach wyższych, zostały wprowadzone ograniczenia w komunikacji miejskiej.

Zmiany w kursowaniu autobusów z powodu przebudowy ul. Cechowej

Od soboty, 10 lutego, do odwołania, w związku z modernizacją, całkowite wyłączono ruch samochodowy na ul. Cechowej – na odcinku do ul. Łużyckiej do Niebieskiej (pętla Piaski Wielkie).

Ulice Domagały, Półłanki i Bieżanowska do przebudowy

W połowie roku zakończy się oczekiwany przez mieszkańców Podgórza remont ul. Mariana Domagały. Wszystko wskazuje na to, że do tej pory ślepa, lokalna droga zyska drugie życie. Docelowo połączy ul. Nad Drwiną z Agatową, dzięki czemu mieszkańcy os. Złocień zyskają dodatkowy dojazd do ul. Półłanki. A tym samym dodatkowy wjazd i wyjazd z osiedla. Przebudowa zakończy się jesienią tego roku. Pochłonie 6 mln zł.

Kraków to miasto zmian!

Ostatnie 15 lat to dla naszego miasta czas znaczących zmian inwestycyjnych i dynamicznego rozwoju. Nie chodzi tylko o obiekty wielkokubaturowe, dzięki którym poszerzyła się oferta kulturalna i sportowa Krakowa, ale także o infrastrukturę transportową, gospodarkę komunalną, system ciepłowniczy.

Coraz więcej ścieżek rowerowych w Krakowie

Kraków znajduje się w czołówce polskich metropolii z najbardziej rozwiniętą infrastrukturą rowerową. Jak wynika z danych zebranych przez Serwis Samorządowy PAP, nasze miasto w 2017 roku wyprzedzała tylko Warszawa i Wrocław. Obecnie sytuacja ta dynamicznie zmienia się na korzyść Krakowa, bo już teraz do dyspozycji fanów dwóch kółek oddanych jest 220 kilometrów infrastruktury rowerowej. Co więcej, Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu rozstrzygnął właśnie przetargi w formule „zaprojektuj i zbuduj” na budowę nowych ścieżek rowerowych w tym roku.