Strefy płatnego parkowania - parkomaty

Strefy płatnego parkowania to obszar charakteryzujący się znacznym deficytem miejsc postojowych. Parkowanie w strefie umożliwia abonament, natomiast za postój krótkotrwały płacić się w parkomacie (również za pomocą telefonu komórkowego). Stawka za pierwszą godzinę parkowania wynosi 3 zł, za drugą 3,5 zł, trzecią 4,1 zł, czwartą i kolejne 3 zł.

Abonament obowiązuje tylko i wyłącznie w strefie lub podstrefie (symbole stref: P1, P2, P3, P4, P5, P6 – dzieli się na podstrefy od I do V, P7, P8), na którą został wydany, czyli np. mieszkaniec ul. Piwnej może pozostawić auto wyłącznie w strefie oznaczonej symbolem P5.

Abonament dla danej strefy lub podstrefy w przypadku mieszkańca posiadającego zameldowanie stałe lub czasowe wynosi 10 zł/mies.

Abonament dla wszystkich stref to 250 zł/mies.

Dla osób przyjezdnych, niezameldowanych w Krakowie, istnieje możliwość zakupu abonamentu ogólnodostępnego, obowiązującego we wszystkich strefach, w cenach: 25 zł/1 dzień postoju, 125 zł/5 kolejnych dni roboczych, 250 zł/30 kolejnych dni.

Strefa P1:

Od mostu Dębnickiego, wzdłuż al. Z. Krasińskiego, wzdłuż al. Z. Krasińskiego (numery nieparzyste), wzdłuż al. A. Mickiewicza (numery nieparzyste), wzdłuż al. J. Słowackiego (numery nieparzyste), do ulicy Pawiej, wzdłuż ulicy Pawiej do ulicy św. Rafała Kalinowskiego, wzdłuż ulicy św. Rafała Kalinowskiego do linii kolejowej, wzdłuż linii kolejowej do ulicy Dietla, wzdłuż ulicy Dietla (po stronie numerów parzystych) do mostu Grunwaldzkiego, wzdłuż Bulwaru Czerwieńskiego do mostu Dębnickiego.

Strefa P2:

Od mostu Grunwaldzkiego, wzdłuż ulicy J. Dietla (po stronie numerów nieparzystych) do linii kolejowej, wzdłuż linii kolejowej do rzeki Wisły, wzdłuż Bulwaru Kurlandzkiego do Bulwaru Inflanckiego, wzdłuż Bulwaru Inflanckiego do mostu Grunwaldzkiego.

Strefa P3:

Od ronda Mogilskiego, wzdłuż ulicy Lubicz (z włączeniem w całości niniejszej ulicy) do linii kolejowej, wzdłuż linii kolejowej do ul. Wita Stwosza, wzdłuż ul. Wita Stwosza do ul. Aleksandra Lubomirskiego, wzdłuż ul. Aleksandra Lubomirskiego do ronda Mogilskiego.

Strefa P4:

Od mostu Kotlarskiego wzdłuż rzeki Wisły do linii kolejowej, wzdłuż linii kolejowej do ulicy Lubicz, wzdłuż ulicy Lubicz (z wyłączeniem niniejszej ulicy) do ronda Mogilskiego, od ronda Mogilskiego wzdłuż al. Powstania Warszawskiego (z wyłączeniem niniejszej ulicy), wzdłuż ulicy Kotlarskiej do mostu Kotlarskiego.

Strefa P5:

Od mostu Grunwaldzkiego do ronda Grunwaldzkiego, wzdłuż ulicy M. Konopnickiej do al. Powstańców Śląskich, wzdłuż al. Powstańców Śląskich do linii kolejowej, wzdłuż linii kolejowej do rzeki Wisły, wzdłuż Bulwaru Wołyńskiego do mostu Grunwaldzkiego.

Podstrefa P6 I:

Od ulicy A. Lubomirskiego wzdłuż ulicy Rakowickiej do linii kolejowej, wzdłuż linii kolejowej do ulicy Mogilskiej, wzdłuż ulicy Mogilskiej (po stronie numerów parzystych) do ronda Mogilskiego, od ronda Mogilskiego wzdłuż ulicy A. Lubomirskiego (z wyłączaniem niniejszej ulicy) do ulicy Rakowickiej.

Podstrefa P6 II:

Od ronda Mogilskiego wzdłuż ulicy Mogilskiej (po stronie numerów nieparzystych, z włączeniem numerów od 31–59 nieparzyste) do ulicy F. Nullo, wzdłuż ulicy F. Nullo (z włączeniem adresów al. Pokoju 21 i 23) do ulicy S. Bobrowskiego, wzdłuż S. Bobrowskiego do ulicy Grzegórzeckiej, wzdłuż ulicy Grzegórzeckiej do al. Powstania Warszawskiego (z włączeniem w całości niniejszej ulicy), wzdłuż al. Powstania Warszawskiego do ronda Mogilskiego.

Podstrefa P6 III:

Od mostu Dębnickiego wzdłuż Bulwaru Rodła do ulicy Kasztelańskiej, wzdłuż ul. Kasztelańskiej do al. F. Focha, wzdłuż al. F. Focha do al. 3 Maja, wzdłuż al. 3 Maja (z wyłączeniem tejże ulicy) do wschodniej granicy Parku Jordana, wzdłuż wschodniej granicy Parku Jordana do ulicy W. Reymonta, wzdłuż ulicy W. Reymonta do al. A. Mickiewicza, wzdłuż al. A. Mickiewicza (numery parzyste) po stronie numerów parzystych, wzdłuż al. Z. Krasińskiego (numery parzyste) do mostu Dębnickiego.

Podstrefa P6 IV:

Od al. A. Mickiewicza wzdłuż ulicy Czarnowiejskiej do al. Kijowskiej, wzdłuż al. Kijowskiej do ulicy Królewskiej, wzdłuż ulicy Królewskiej (po stronie numerów parzystych) do al. A. Mickiewicza, wzdłuż al. A. Mickiewicza (numery parzyste) do ulicy Czarnowiejskiej.

Podstrefa P6 V:

Od al. J. Słowackiego wzdłuż ulicy Królewskiej (po stronie numerów nieparzystych) do ulicy Nowowiejskiej, wzdłuż ulicy Nowowiejskiej do ulicy Racławickiej, wzdłuż ulicy Racławickiej do ulicy Wrocławskiej, wzdłuż ulicy Wrocławskiej (z włączeniem tejże ulicy) do ulicy Prądnickiej, wzdłuż ulicy Prądnickiej (z włączeniem tejże ulicy) do linii kolejowej, wzdłuż linii kolejowej do ulicy Kamiennej, wzdłuż ulicy Kamiennej do al. J. Słowackiego, wzdłuż al. J. Słowackiego (numery parzyste) do ulicy Królewskiej.

Podstrefa P7:

Od ronda Grunwaldzkiego wzdłuż ul. Monte Cassino do ul. A. Nowaczyńskiego, wzdłuż A. Nowaczyńskiego, wzdłuż wschodniej granicy Parku Dębnickiego do rzeki Wisły, wzdłuż rzeki Wisły, wzdłuż Bulwaru Poleskiego do mostu Grunwaldzkiego.

Podstrefa P8:

Wzdłuż ul. Wrocławskiej do ul. Racławickiej, wzdłuż ul. Racławickiej do ul. Nowowiejskiej, wzdłuż ul. Nowowiejskiej (z wyłączeniem tejże ulicy) do ul. Królewskiej, wzdłuż ul. Królewskiej (po stronie numerów parzystych) do al. Kijowskiej, wzdłuż al. Kijowskiej do ul. Wrocławskiej, wzdłuż ul. Wrocławskiej do linii kolejowej, wzdłuż linii kolejowej do ul. Prądnickiej, wzdłuż ul. Prądnickiej (z wyłączeniem tejże ulicy) do ul. Wrocławskiej.