Strefy płatnego parkowania - Parkomaty


Strefy płatnego parkowania to obszar charakteryzujący się znacznym deficytem miejsc postojowych.


Parkowanie w strefie umożliwia nam kupno abonamentu. Natomiast jeśli nasz postój jest krótkotrwały, opłacić go możemy w parkomacie (również za pomocą telefonu komórkowego). Stawka za pierwszą godzinę parkowania wynosi 3 zł; natomiast za drugą 3,5 zł; trzecią 4,1 zł; czwartą i kolejne 3 zł.Abonament
obowiązuje tylko i wyłącznie w strefie lub podstrefie (symbole stref: P1, P2, P3, P4, P5, P6 – dzieli się na podstrefy od I do V), na którą został wydany, czyli: np. mieszkaniec ul. Piwnej może pozostawić auto wyłącznie w strefie oznaczonej symbolem P5.

Abonament dla danej strefy lub podstrefy w przypadku mieszkańca posiadającego zameldowanie stałe lub czasowe wynosi 10 zł./mies.

Abonament dla wszystkich stref to 250 zł./mies.

Dla osób przyjezdnych, nie posiadających zameldowania w Krakowie, istnieje możliwość zakupu abonamentu ogólnodostępnego obowiązującego we wszystkich strefach w cenach: 25 zł./1 dzień postoju, 125 zł./5 kolejnych dni roboczych, 250 zł./30 kolejnych dni.

 

 

Strefa parkowania P1

Granice Strefy P1:
Od mostu Dębnickiego, wzdłuż al. Z. Krasińskiego, wzdłuż al. Z. Krasińskiego (numery nieparzyste), wzdłuż al. A. Mickiewicza (numery nieparzyste), wzdłuż al. J. Słowackiego (numery nieparzyste), do ul. Pawiej, wzdłuż ul. Pawiej do ul. św. R. Kalinowskiego, wzdłuż ul. św. R. Kalinowskiego do linii kolejowej, wzdłuż linii kolejowej do ul. Dietla, wzdłuż ul. Dietla (po stronie numerów parzystych) do mostu Grunwaldzkiego, wzdłuż bulwaru Czerwińskiego do mostu Dębnickiego.

 

Strefa parkowania P2Granice Strefy P2:
Od mostu Grunwaldzkiego, wzdłuż ul. J. Dietla (po stronie numerów nieparzystych) do linii kolejowej, wzdłuż linii kolejowej do rzeki Wisły, wzdłuż bulwaru Kurlandzkiego do bulwaru Inflanckiego, wzdłuż bulwaru Inflanckiego do mostu Grunwaldzkiego.

 

 

Strefa parkowania P3

Granice Strefy P3:
Od ronda Mogilskiego, wzdłuż ul. Lubicz (z włączeniem w całości tej ulicy) do linii kolejowej, wzdłuż linii kolejowej do ul. W.Stwosza, wzdłuż ul. W. Stwosza do ul. A. Lubomirskiego, wzdłuż ul. A. Lubomirskiego do ronda Mogilskiego.

 

 

Strefa parkowania P4Granice Strefy P4:
Od mostu Kotlarskiego wzdłuż rzeki Wisły do linii Kolejowej, wzdłuż linii kolejowej do ul. Lubicz, wzdłuż ul. Lubicz (z wyłączeniem niniejszej ulicy) do ronda Mogilskiego, od ronda Mogilskiego wzdłuż al. Powstania Warszawskiego (z wyłączeniem niniejszej ulicy), wzdłuż ul. Kotlarskiej do mostu Kotlarskiego.           

 

 

Strefa parkowania P5

Granice Strefy P5:
Od mostu Grunwaldzkiego do ronda Grunwaldzkiego, wzdłuż ul. M. Konopnickiej do al. Powstańców Śląskich, wzdłuż al. Powstańców Śląskich do linii kolejowej, wzdłuż linii kolejowej do rzeki Wisły, wzdłuż bulwaru Wołyńskiego do mostu Grunwaldzkiego.

 

 

Strefa parkowania P6Granice podstrefy P6 I:
Od ul. A. Lubomirskiego wzdłuż ul. Rakowickiej do ul. Olszańskiej, wzdłuż ul. Olszańskiej do al. płk. W. Beliny Prażmowskiego, wzdłuż al. płk. W. Beliny Prażmowskiego do ul. Grochowskiej, wzdłuż ul. Grochowskiej do ul. W. „Wilka Wyrwińskiego", wzdłuż ul. W. „Wilka Wyrwińskiego" do ul. J. Supniewskiego, wzdłuż ul. J. Supniewskiego do ul. Rymarskiej, wzdłuż ul. Rymarskiej do ul. Mogilskiej, wzdłuż ul. Mogilskiej (po stronie numerów parzystych) do ronda Mogilskiego, od ronda Mogilskiego wzdłuż ul. A. Lubomirskiego do ul. Rakowickiej.

Granice podstrefy P6 II: Od ronda Mogilskiego wzdłuż ul. Mogilskiej (po stronie numerów nieparzystych) do ul. F. Nullo, wzdłuż ul. F. Nullo do ul. S. Bobrowskiego, wzdłuż ul. S. Bobrowskiego do ul. Grzegórzeckiej, wzdłuż ul. Grzegórzeckiej do al. Powstania Warszawskiego (z włączeniem w całości tej ulicy), wzdłuż al. Powstania Warszawskiego do ronda Mogilskiego.

Granice podstrefy P6 III:
Od mostu Dębnickiego wzdłuż bulwaru Rodła do ul. Kasztelańskiej, wzdłuż ul. Kasztelańskiej do al. Marszałka F. Focha, wzdłuż al. Marszałka F. Focha do al. 3 Maja, wzdłuż al. 3 Maja (z wyłączeniem tejże ulicy) do wschodniej granicy parku Jordana, wzdłuż wschodniej granicy parku Jordana do ul. W. Reymonta, wzdłuż ul. W. Reymonta do al. A. Mickiewicza, wzdłuż al. A. Mickiewicza (numery parzyste) po stronie numerów parzystych, wzdłuż al. Z. Krasińskiego (numery parzyste) do mostu Dębnickiego.

Granice podstrefy P6 IV:
Od al. A. Mickiewicza wzdłuż ul. Czarnowiejskiej do al. Kijowskiej, wzdłuż al. Kijowskiej do ul. Królewskiej, wzdłuż ul. Królewskiej (po stronie numerów parzystych) do al. A. Mickiewicza, wzdłuż al. A. Mickiewicza (numery parzyste) do ul. Czarnowiejskiej.

Granice podstrefy P6 V:
Od al. J. Słowackiego wzdłuż ul. Królewskiej (po stronie numerów nieparzystych) do ul. Nowowiejskiej, wzdłuż ul. Nowowiejskiej do ul. Racławickiej, wzdłuż ul. Racławickiej do ul. Wrocławskiej, wzdłuż ul. Wrocławskiej do ul. Prądnickiej, wzdłuż ul. Prądnickiej do linii kolejowej, wzdłuż linii kolejowej do ul. Kamiennej, wzdłuż ul. Kamiennej do al. J. Słowackiego, wzdłuż al. J. Słowackiego (numery parzyste) do ulicy Królewskiej.

opracowanie: Damian Żelezik