Aktualności

Strażacy będą rywalizować na zawodach pożarniczych

Dziś, 24 czerwca, strażacy z jednostek ochotniczych straży pożarnych z terenu Krakowa wezmą udział w Powiatowych Zawodach Sportowo-Pożarniczych. Ratownicy zaprezentują swoje umiejętności na osiedlu Przewóz. Początek o godz. 10.00. W wydarzeniu weźmie udział prezydent Krakowa Jacek Majchrowski.

Niedzielny festyn dla dzieci na Rynku Głównym

Po raz dwudziesty piąty Fundacja „Prometeusz Pro Publico Bono" organizuje Wielki Integracyjny Festyn dla Dzieci. Na wspólną zabawę zaprasza dziś, 24 czerwca, na Rynek Główny, scena przy Ratuszu. Początek o godz. 13.00. Honorowym patronem Festynu jest prezydent Krakowa Jacek Majchrowski.

Niedzielna feta na ul. Dietla

Otwarcie przez zamknięcie, czyli wielka feta na ulicy Dietla. Wydarzenie odbędzie się dziś, 24 czerwca. W tym czasie na odcinku między ul. Krakowską i św. Sebastiana część ulicy po stronie Kazimierza zostanie wyłączona dla ruchu samochodowego i oddana mieszkańcom.

Zatraćmy się w zieleni w parku Jerzmanowskich

Wszyscy mieszkańcy Krakowa i turyści, tradycyjnie już mają okazję spędzenia lata na łonie krakowskiej przyrody. Okazją ku temu są wszystkie akcje organizowane w ramach projektu „Zatrać się w zieleni”.

Tej nocy możliwe utrudnienia w ruchu na al. Słowackiego

Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji SA w Krakowie informuje, że tej nocy, z 23 na 24 czerwca, na alei Słowackiego planowany jest remont kanalizacji. Może on może spowodować utrudnienia w ruchu.

Infolinia Karty Krakowskiej

Z uwagi na wzrost liczby zapytań dotyczących Karty Krakowskiej przyspieszono uruchomienie specjalnego numeru infolinii Karty Krakowskiej: (12) 254 14 00.

 

Dzisiaj Rodzinny Piknik Ekologiczny na bulwarze Kurlandzkim

Dzisiaj od godz. 11.00 do 17.00 na bulwarze Kurlandzkim przy plaży miejskiej odbywa się kolejny z cyklu Rodzinny Piknik Ekologiczny pod hasłem „Jestem eko”. Na mieszkańców czekają do rozdania 2 tysiące sadzonek kwiatów, krzewów i roślin pyłolubnych, a wśród nich zamiokulkasy, tuje szmaragdowe i berberysy!

Parki kieszonkowe w dzielnicach coraz bliżej

Zarząd Zieleni Miejskiej ogłosił przetarg na wyłonienie wykonawców na budowę parków kieszonkowych w Czyżynach, Krowodrzy, Swoszowicach i na Wzgórzach Krzesławickich. Mają one powstać do 28 września. Informacje o przetargach na kolejne parki pojawią się wkrótce.

Unijna pomoc w walce ze smogiem

Walka o czyste powietrze trwa. Poza likwidacją pieców węglowych konieczne są i inne działania. Dlatego Kraków przy wsparciu unijnych środków wciąż rozwija miejską sieć ciepłowniczą, inwestuje w termomodernizację budynków i poprawia ich efektywność energetyczną.

Świętuj na ulicy Stolarskiej
Komunikat archiwalny 2018-06-23

Dzisiaj, 23 czerwca, Kraków śpiewa nie tylko na Wiankach. Do zabawy, ze swoim świętem, dołączyła także i ulica Stolarska. We wspólnym świętowaniu biorą udział konsulaty generalne Niemiec, USA, Francji i Instytut Francuski w Polsce.