Aktualności

Poznaj jak działa miejski system informacji przestrzennej

Miejskie Centrum Dialogu zaprasza na szkolenie z zakresu obsługi portalu miejskiego systemu informacji przestrzennej - Obserwatorium. Kurs przeznaczony dla mieszkańców Krakowa odbędzie się 31 stycznia o godzinie 17.00 w siedzibie MCD przy ulicy Brackiej 10. Spotkanie poprowadzi ekspert z Wydziału Geodezji. Trwają zapisy internetowe.

Wierszownik stanie na skwerze im. Mariana Eilego

Projekt przygotowany przez Aleksandra Rokosza i Szymona Ruszczewskiego, zatytułowany „Wierszownik”, będzie realizowany na skwerze im. Mariana Eilego w ramach projektu Superścieżki.

Nowe inwestycje w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Prokocimiu

Zakończył się pierwszy etap Programu Przebudowy Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie na lata 2011-2018. Dzięki rządowej dotacji wyremontowane zostały oddziały liczące prawie 300 łóżek oraz kuchnia, apteka, pomieszczenia dydaktyczne i techniczne. Powstał także nowy Szpitalny Oddział Ratunkowy z lądowiskiem. Zwieńczeniem tej części modernizacji było dziś oficjalne otwarcie budynku A tzw. Okrąglaka.

Inwestycje PKP - sprawdź utrudnienia

W Krakowie realizowane są inwestycje przeprowadzane przez PKP PLK. W związku z tym, od początku stycznia, w mieście występują utrudnienia w ruchu drogowym. Od 3 do 12 lutego planowane jest całkowite zamknięcie ul. Armii Krajowej.

Kraków solidarny z Węgrami
Komunikat archiwalny 2017-01-23

Kraków jest solidarny z Węgrami. W związku z tragicznym wypadkiem autobusu wiozącego węgierskich gimnazjalistów we Włoszech przed wejściem do Urzędu Miasta Krakowa przy Placu Wszystkich Świętych wywieszona została węgierska flaga z kirem. W barwach węgierskich rozbłysną także kładka o. Bernatka oraz TAURON Arena Kraków.

Apel Prezydenta Miasta Krakowa ws. uchwały antysmogowej

Dziś na sesji Sejmiku Województwa Małopolskiego radni podejmą decyzję w sprawie tzw. „uchwały antysmogowej” dla naszego województwa. Prezydent Jacek Majchrowski, popierający planowane przez Sejmik rozwiązania, skierował do Marszałków, Radnych Województwa, Burmistrzów i Wójtów małopolskich gmin poniższy apel:

Dziś z powodu smogu darmowa komunikacja dla kierowców

Ze względu na stwierdzone przekroczenie średniego poziomu stężenia pyłu PM10 powyżej 150 µg/m3 na stacjach pomiarowych na terenie Krakowa, wprowadza się usługę darmowych przejazdów środkami komunikacji publicznej (w tym autobusowej i tramwajowej) na podstawie dowodu rejestracyjnego samochodu osobowego. Co istotne, dokument nie musi być wystawiony imiennie na osobę, która się nim legitymuje w trakcie kontroli biletów. Usługa obowiązuje na obszarze Gminy Miejskiej Kraków oraz w gminach sąsiadujących (do których kursuje komunikacja MPK), które przystąpiły do porozumienia w celu wspólnej realizacji publicznego transportu zbiorowego.

Darmowa komunikacja została wprowadzona w dniu 21 stycznia 2017 r., w godzinach 0:00-24:00.

Kraków przygotowuje się do remontów nakładkowych

Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu przygotowuje się do kolejnych remontów dróg. Przed ogłoszeniem przetargów wykonane zostaną odwierty rdzeniowe konstrukcji nawierzchni, dzięki którym jeszcze przed rozpoczęciem prac precyzyjnie oceniony zostanie skład dotychczasowej nawierzchni dróg.

Od piątku możesz kupić bilety KMK za pomocą aplikacji

W piątek, 20 stycznia, przywrócona została możliwość zakupu biletów KMK za pomocą komercyjnych rozwiązań mobilnych. Pasażerowie mogą korzystać z aplikacji SkyCash, MoBilet i mPay.

MPO zbiera bożonarodzeniowe choinki

Od 16 stycznia w ramach programu odbioru odpadów zielonych w Krakowie, odbywa się zbiórka naturalnych choinek. Udział w programie jest bezpłatny. Akcja potrwa do 10 lutego.