Aktualności

Karta Krakowska: jak i kiedy przedłużyć jej ważność?

Już od roku krakowianie korzystają z przywilejów, jakie daje Karta Krakowska – tańszych biletów komunikacji miejskiej i aglomeracyjnej, zniżek w kawiarniach, instytucjach kultury, punktach usługowych a nawet porad prawnych. Karta jest ważna przez rok licząc od daty zaakceptowania wniosku. O północy 31 lipca wygasną zatem uprawnienia tym mieszkańcom, którzy jako pierwsi złożyli wnioski o wydanie KK w lipcu ubiegłego roku. O tym co zrobić, aby nadal cieszyć się z ulg mówiła dzisiaj Monika Chylaszek, dyrektor Wydziału Komunikacji Społecznej UMK.

Ruszyły prace nad parkiem kulturowym Kazimierz ze Stradomiem

Rozpoczęły się prace nad utworzeniem parku kulturowego Kazimierz ze Stradomiem. Do końca roku można składać wnioski dotyczące projektu uchwały.

Kolejna fala upałów w Krakowie

To będą kolejne upalne dni w Krakowie. Jak informuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, dziś termometry mogą wskazać nawet 29 st. C. W środę będzie jeszcze cieplej - do 32 st. C. W czwartek termometry zatrzymają się na 28 st. C. Lekkie ochłodzenie dopiero od piątku. Wtedy w naszym mieście temperatura nie powinna przekroczyć 23 st. C.

2,5 tys. opasek dla najmłodszych

We wtorek, 25 czerwca od godz. 9.45 do 12.30 przy ul. Grodzkiej na wysokości Pawilonu Wyspiańskiego strażnicy miejscy będą rozdawali opaski identyfikacyjne dla dzieci.

Praca w Urzędzie Miasta Krakowa

Dołącz do zespołu realizującego Biuletynu Informacji Publicznej Miasta Krakowa! Poszukujemy 2 osób do pracy na stanowisku urzędniczym w Oddziale Społeczeństwa Informacyjnego. Główne obowiązki to: koordynacja i monitorowanie działań komórek organizacyjnych Urzędu Miasta Krakowa i miejskich jednostek w zakresie publikacji informacji publicznych oraz prowadzenie konsultacji merytorycznych i nadzór nad właściwym wprowadzeniem danych przez operatorów, a także tworzenie i aktualizowanie menu, głównych stron oraz budowanie struktury modułów stron BIP MK, serwisów Systemu Elektronicznych Usług Publicznych Gminy Miejskiej Kraków i Serwisu Informacyjnego Urzędu Miasta Krakowa oraz współpraca z administratorem BIP MK w zakresie budowania struktury serwisu i wdrażania kolejnych modułów informacyjnych.

Zobacz plan dla rejonu ulicy Przewóz

Jak zmienił się projekt planu zagospodarowania przestrzennego „Rejonu ulicy Przewóz” po naniesieniu przez planistów uwag od mieszkańców? Można się już o tym przekonać, bo trwa ponowne wyłożenie do publicznego wglądu części dokumentu. Dyskusja publiczna odbędzie się 4 lipca w Urzędzie Miasta Krakowa przy pl. Wszystkich Świętych 3-4. Początek spotkania w sali Dietla o godz. 15.30.

Upamiętniono dawną synagogę w Swoszowicach

W tym roku przypada 90. rocznica otwarcia w krakowskich Swoszowicach synagogi, która funkcjonowała tam w latach 1929–1939. To wyjątkowe dla społeczności żydowskiej miejsce zostało uczczone poprzez odsłonięcie pamiątkowej tablicy oraz posadzenie „drzewa życia”. W poniedziałek, 24 czerwca prezydent Krakowa Jacek Majchrowski, przewodniczący Gminy Wyznaniowej Żydowskiej w Krakowie Tadeusz Jakubowicz oraz prezes Stowarzyszenia Siarczane Korzenie Swoszowic Dominik Galas wspólnie odsłonili tablicę i zasadzili tulipanowca.

Przetarg na rewitalizację fortu nr 52 „Borek”

Zarząd Budynków Komunalnych ogłasza przetarg na trzeci etap rewitalizacji fortu nr 52 „Borek” w rejonie ul. Krygowskiego i Fortecznej.

Zabierz głos w dyskusji o Centrum Obywatelskim Nowa Huta

W Nowej Hucie powstanie Centrum Obywatelskie na wzór tego, które działa przy ul. Reymonta. Każdy może teraz zabrać głos w dyskusji na temat koncepcji jego funkcjonowania w ramach trwających do 28 czerwca konsultacji społecznych.

Masz pięć dni na złożenie wniosku o wymianę pieca

Pozostało kilka dni na złożenie wniosku o udzielenie dotacji na likwidację pieca, kotła lub kominka. 30 czerwca upływa termin naboru wniosków w ramach Programu Ograniczania Niskiej Emisji. W ostatnich miesiącach do Urzędu Miasta Krakowa z wnioskami zgłasza się więcej mieszkańców niż w analogicznym okresie w 2017 i 2018 r. Od początku roku do urzędu wpłynęło 791 wniosków – a to nie koniec.