Aktualności

Uczniowie z ul. Tynieckiej koncertują dla krakowian

Święty Mikołaj na motocyklu, oprócz worka z prezentami, przywiózł na ulicę Tyniecką także bożonarodzeniową atmosferę. Obdarowani uczniowie i wychowankowie Centrum dla Niewidomych i Słabowidzących, w skład którego wchodzi też szkoła muzyczna, przygotowują się teraz do cyklu świątecznych koncertów. Na pierwszy zapraszają krakowian do siebie – już w poniedziałek, 16 grudnia.

Kolejne palenisko w Krakowie przeszło do historii

Dzięki determinacji i kompleksowemu zaangażowaniu służb miejskich udało się doprowadzić do likwidacji paleniska węglowego na kolejnej posesji w Krakowie.

KL Plaszow: skarpy dawnego cmentarza zabezpieczone

Na zlecenie Zarządu Inwestycji Miejskich zabezpieczony został fragment dawnego Cmentarza Gminy Wyznaniowej Żydowskiej w Podgórzu na terenie byłego obozu Plaszow. Prace przeprowadzone zostały na podstawie zgody Miejskiego Konserwatora Zabytków, a także uzgodnień Wydziału Rewaloryzacji Zabytków Krakowa i Dziedzictwa Narodowego Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego, a także organizacji żydowskich.

Rewitalizacja pl. św. Ducha rozpoczęta

Ruszyły prace rewitalizacyjne na pl. św. Ducha. W lipcu 2020 r. zobaczymy nową odsłonę tego miejsca – z kwitnącymi różami, krzewami i zegarami pokazującymi aktualne godziny w miastach partnerskich Krakowa.

Daj drugie życie bożonarodzeniowej choince

Masz choinkę w donicy i nie wiesz co z nią zrobić po świętach? Przywieź ją pod siedzibę Zarządu Zieleni Miejskiej a pracownicy jednostki posadzą ją w Krakowie! Akcja rusza w czwartek, 2 stycznia.

Betlejemskie Światełko Pokoju dotrze do Krakowa

Betlejemskie Światło Pokoju po raz kolejny zawita do Krakowa. W niedzielę, 15 grudnia harcerze z Chorągwi Krakowskiej Związku Harcerstwa Polskiego podzielą się nim z mieszkańcami naszego miasta. „Światło, które daje moc” to hasło przyświecające tegorocznej sztafecie Betlejemskiego Światła Pokoju.

Otoczenie Teatru Ludowego zmieni się nie do poznania

Przy Teatrze Ludowym powstanie Ogród Krakowian. Właśnie rozpoczął się pierwszy etap realizacji kolejnego zielonego miejsca na mapie Nowej Huty. Teatralny Ogród Krakowian zostanie udostępniony dla mieszkańców w wakacje 2020 r.

Dziś możliwe przekroczenia norm pyłu PM10

Główny Inspektorat Ochrony Środowiska informuje o ryzyku wystąpienia dziś przekroczenia poziomu 100 µg/m3 pyłu zawieszonego PM10 na obszarze Krakowa. Jako przyczyny podaje warunki meteorologiczne utrudniające rozprzestrzenianie się zanieczyszczeń.

Potrzebujący zasiądą do największego wigilijnego stołu w kraju

Tradycyjne wigilijne potrawy, świąteczne paczki i darmowa opieka medyczna – na ten dzień czekają najbardziej potrzebujący. W niedzielę, 15 grudnia o godz. 11.00 w samym sercu Krakowa rozpocznie się 23. Wigilia dla Osób Bezdomnych i Potrzebujących. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął prezydent miasta Krakowa Jacek Majchrowski.

Nowa kadencja Krakowskiej Rady Zdrowia Psychicznego

Członkowie Krakowskiej Rady Zdrowia Psychicznego wybrani na lata 2019-2021 otrzymali akty powołania na nową kadencję. Rada liczy 27 członków i składa z osób, które na co dzień są mocno zaangażowane w kwestie związane ze zdrowiem psychicznym, profilaktykę i edukację w tym zakresie oraz w sprawy społeczne.