Aktualności

Ulica Fatimska bardziej zielona!

W sobotę, 19 października, przy ul. Fatimskiej królowały zaangażowanie, energia, uśmiech i piękna pogoda ! Z inicjatywy mieszkańców, przy wsparciu Zarządu Zieleni miejskiej, zasadzono tu drzewa, które zazielenią okolicę, nadając jej bardziej przyjaznego i ekologicznego oblicza. Tempo pracy zachwycało, a okoliczni mieszkańcy pokazali, że "RAZEM" to słowo klucz. Brawo dla krakowian!

Piknik Sąsiedzki z Pogromcami Bazgrołów

W sobotę, 19 października na os. Jagiellońskim 10. odbył się nietypowy piknik. Podczas imprezy Pogromcy Bazgrołów wraz z mieszkańcami namalowali polską flagę na elewacji bloku mieszkalnego zniszczonego przez wandali.

I stopień zagrożenia zanieczyszczeniem powietrza

Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego wprowadza I stopień zagrożenia zanieczyszczeniem powietrza i ostrzega o ryzyku przekroczenia poziomu dopuszczalnego dla stężenia 24-godzinnego pyłu PM10 oraz związanego z nim podwyższonego stężenia pyłu PM2,5 oraz benzo(a)pirenu w powietrzu. I stopień obowiązuje od godz. 00:00 do godz. 24:00, 19 października.

Zielona rewolucja trwa

Zarząd Zieleni Miejskiej intensywnie pracuje nad zieloną rewolucją. Coraz więcej terenów poddawanych jest rewitalizacji, a w wielu parkach i terenach zieleni trwają obecnie intensywne prace budowlane. Pracownicy jednostki miejskiej proszą mieszkańców o wyrozumiałość i cierpliwość. Za kilka miesięcy wymienione miejsca na mapie Krakowa zmienią się nie do poznania.

Europejski Kongres Gastronomiczny „Food & Art & Technology”

W piątek, 25 października w Centrum Kongresowym ICE odbędzie się Europejski Kongres Gastronomiczny „Food & Art & Technology”, którego partnerem strategicznym jest Europejska Stolica Kultury Gastronomicznej Kraków 2019. Kongres będzie spotkaniem największych autorytetów w branży restauracyjnej. Dotyczyć będzie zagadnień związanych z turystyką kulinarną, zostanie także poruszona tematyka nowych technologii w żywieniu. 

Szachowy Turniej o Wieżę Wolności 1918

Od piątku, 25 października, do niedzieli, 27 października Urząd Miasta Krakowa oraz Małopolski Związek Szachowy zaprasza na X Turniej o Wieżę Wolności 1918 w szachach.

Badania potwierdzają: Kraków jest bezpiecznym miastem

Znamy wyniki najnowszego badania dotyczącego poczucia bezpieczeństwa mieszkańców Krakowa, które na zamówienie Urzędu Miasta przygotowało BBS Obserwator. Aż 80,9 proc. ankietowanych jest zdania, że Kraków jest bezpiecznym miastem. To wynik zbliżony do tego z ubiegłego roku.

Rekordowe wybory w Krakowie – podsumowanie

Za nami wybory parlamentarne 2019 r. Frekwencja okazała się rekordowa również w Krakowie. W naszym mieście wyniosła ona ponad 71 procent, co dało czwarty wynik pod względem liczby głosujących wśród największych miast w Polsce. Rekordowa była także liczba osób zapisujących się do spisu i rejestru wyborców.

Krakowianin zwycięzcą konkursu dla startupów

W ubiegły poniedziałek w Campusie Google, w II edycji konkursu SingularityU Poland Global Impact Challenge, zwycięzcą został Jakub Świerk z Krakowa. Jego projekt – eDrop – jest urządzeniem, które pomaga bardziej racjonalnie korzystać z wody. W rywalizacji brali też udział przedstawiciele innych krajów Europy Środkowo-Wschodniej. Formułę konkursu przygotował Singularity University z San Francisco, jeden z najważniejszych amerykańskich think tanków edukacyjnych z obszaru nowych technologii.

Przemoc w rodzinie wobec starszych: nie czekaj – reaguj!

Przemoc w rodzinie wobec osób starszych to częsty problem, o czym świadczą statystyki Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Krakowie, do którego trafia kilkaset zgłoszeń rocznie. Liczby nie oddają jednak skali problemu, bo osoby starsze często wstydzą się lub nie wiedzą, jak zareagować.