Aktualności

Prezydent Krakowa apeluje do premiera ws. norm jakości węgla

Prezydent Jacek Majchrowski wystosował list do premiera Mateusza Morawieckiego i Krzysztofa Tchórzewskiego, ministra energii ws. zaproponowanego przez ministerstwo rozporządzenia, określającego normy jakości paliw stałych dopuszczonych do sprzedaży dla gospodarstw domowych. Prezydent Krakowa wskazuje w liście, że w świetle zaproponowanego rozporządzenia wciąż będzie możliwa sprzedaż najbardziej zanieczyszczonego węgla.

Przedostatni wakacyjny weekend spędź w Dworku Białoprądnickim

W najbliższy weekend w Centrum Kultury Dworek Białoprądnicki nie będziemy się nudzić. Gorąco wszystkich zapraszamy – wstęp na wydarzenia jest wolny!

Program „Dobry start”: złóż wniosek do końca sierpnia

Urząd Miasta Krakowa zachęca mieszkańców, którzy jeszcze nie złożyli wniosku o przyznanie świadczenia „Dobry start” o złożenie dokumentów do końca sierpnia. Zgodnie z przepisami złożenie kompletnego wniosku do końca sierpnia daje gwarancję otrzymania świadczenia do końca września. Liczba tych wnioskodawców, którym zależało na szybszym otrzymaniu pieniędzy na wyprawkę szkolną przekroczyła już 40 000. Aż 85 proc. wniosków zostało złożonych elektronicznie, a co ważne 36 500 wniosków już jest rozpatrzonych, czyli nieodkładanie złożenia wniosku na ostatni moment opłaciło się - jeszcze w sierpniu będą przelane pieniądze; jednorazowo 300 zł na każde uczące się dziecko.

Karta Krakowska jeszcze sprawniej!

Odpowiadając na sugestie mieszkańców, wprowadzone zostały zmiany w dostarczaniu Karty Krakowskiej. Termin dostarczania przesyłek z Kartą Krakowską przez kurierów urzędowych nie powinien przekroczyć 7 dni. Urzędowi kurierzy od momentu odebrania przesyłki będą podejmowali próbę trzykrotnego jej doręczenia – dzień po dniu.

Konsultacje projektu strefy czystego transportu na Kazimierzu

W poniedziałek, 20 sierpnia, rozpoczęły się konsultacje projektu dotyczącego wprowadzenia strefy czystego transportu na Kazimierzu. Jest on oparty na przepisach zawartych w ustawie o samorządzie gminnym i najnowszej ustawie o elektromobilności i paliwach alternatywnych. Kiedy Rada Miasta Krakowa przyjmie uchwałę w centrum Kazimierza zostanie ustanowiona strefa czystego transportu, do której wjazd będą mieli głównie mieszkańcy oraz pojazdy w pełni elektryczne, napędzane wodorem lub gazem CNG.

Niemal 84 tys. wniosków o Kartę Krakowską!

Od 1 lipca mieszkańcy Krakowa oraz osoby, które płacą w tym mieście podatki, mogą składać wnioski o wydanie Karty Krakowskiej. Do wtorku, 21 sierpnia, liczba złożonych wniosków wyniosła ok. 83 783, ale z każdą godziną zgłoszeń przybywa. Do tej pory w formie papierowej dokumenty złożyło 44 058 krakowian, elektronicznie – 39 725.

Weź udział w edukacyjnej wycieczce rowerowej

Kolejny raz ruszamy z edukacyjnymi wycieczkami rowerowymi, na które zapraszamy wszystkich, którzy chcą nauczyć się jak bezpiecznie i przyjemnie podróżować na rowerze w Krakowie! Pierwsza z planowanych cyklicznych wycieczek organizowanych przez Wydział Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta Krakowa odbędzie się w niedzielę, 26 sierpnia, o godz. 14.00, miejsce zbiórki: plac Wszystkich Świętych 3-4 (przed budynkiem Magistratu). Wycieczka będzie trwać ok. dwóch godzin, a poprowadzą ją świetnie przygotowani członkowie Stowarzyszenia Kraków Miastem Rowerów.

Na upalny poniedziałek najlepsze kurtyny wodne
Komunikat archiwalny 2018-08-20

Dziś od godz. 10.00 w pięciu miejscach w Krakowie Wodociągi Miasta Krakowa rozstawiły kurtyny wodne.

Pary na medal - we wtorek wręczenie wyróżnień w USC

We wtorek, 21 sierpnia, o godz. 12.00, w Urzędzie Stanu Cywilnego przy ul. Lubelskiej 27, Pełnomocnik Prezydenta Miasta Krakowa ds. Polityki Senioralnej Anna Okońska–Walkowicz wręczy 15 parom medale „Za długoletnie pożycie małżeńskie”.

Dzień Kantorowic - Święto Plonów 2018

Już po raz ósmy mieszkańcy Krakowa wzięli udział w dożynkach w Kantorowicach. 19-20 sierpnia odbył się m.in. rodzinny piknik, występy lokalnych młodych talentów, pokazy fakira oraz gry, zabawy i konkursy z nagrodami.