Aktualności

Rusza „Człowiek z pasją” –  II edycja konkursu dziennikarskiego

Już po raz drugi Interia organizuje konkurs „Człowiek z pasją – nagrody dziennikarskiej im. Zygmunta Moszkowicza”. Jego celem jest wspieranie młodych, utalentowanych dziennikarzy i zarazem uhonorowanie przedwcześnie zmarłego zastępcy redaktora naczelnego portalu.

Kolejny plan miejscowy uchwalony

Na ostatniej sesji radni uchwalili miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego „Rejon ulicy Podłużnej i Pylnej”. Wejdzie on w życie po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Województwa Małopolskiego.

15 i 16 lutego obowiązuje żałoba narodowa

W związku ze śmiercią Jana Olszewskiego, premiera Polski w latach 1991–1992, prezydent RP Andrzej Duda zarządził żałobę narodową 15 i 16 lutego 2019 r. Zakończy się ona w sobotę o godz. 19.00. Pogrzeb byłego premiera odbędzie się w sobotę, 16 lutego. Dokument, po uzyskaniu kontrasygnaty prezesa Rady Ministrów, ukazał się w „Dzienniku Ustaw”.

Nowe zasady segregacji odpadów

Od 1 kwietnia w Krakowie ulegają zmianie zasady segregacji odpadów. Wynika to z konieczności dostosowania się do przepisów Unii Europejskiej, a także z potrzeby ujednolicenia zasad segregacji na terenie całego kraju. Właściwe gospodarowanie odpadami przynosi korzyści nam wszystkim, ponieważ przyczynia się do poprawy stanu środowiska naturalnego. Dlatego właśnie mieszkańcy powinni znać zasady segregacji odpadów i stosować je w na co dzień.

Pary na medal - wręczenie wyróżnień w USC

W piątek, 15 lutego, oraz we wtorek, 19 lutego, o godz. 12.00 w Urzędzie Stanu Cywilnego przy ul. Lubelskiej 27 pełnomocnik prezydenta Krakowa ds. polityki senioralnej Anna Okońska-Walkowicz wręczy trzydziestu dwóm parom medale „Za długoletnie pożycie małżeńskie”.

Gdzie i kiedy po darmową pomoc prawną?

W tym roku darmowa pomoc prawna jest udzielana krakowianom według nowych zasad. Niezmiennie natomiast z wiedzy specjalistów można korzystać w 31 punktach. Prowadzenie 16 z nich powierzono wyłonionej w konkursie Fundacji Rozwoju Przedsiębiorczości „Consylium”, a 15 adwokatom i radcom prawnym zrzeszonym w Okręgowej Radzie Adwokackiej i Okręgowej Izbie Radców Prawnych.

Plan dla „Kazimierza” z wyróżnieniem ministra

Kraków otrzymał wyróżnienie od ministra inwestycji i rozwoju za miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego dla „Kazimierza”. Uroczyste wręczenie nagród w konkursie na wybitne osiągnięcia twórcze w dziedzinie architektury i budownictwa oraz planowania i zagospodarowania przestrzennego odbyło się we wtorek, 12 lutego w Poznaniu, podczas gali otwarcia Międzynarodowych Targów Budownictwa i Architektury – BUDMA.

Do godz. 15.00 utrudnienia na alei Słowackiego
Komunikat archiwalny 2019-02-14

Do godz. 15.00 mają potrwać utrudnienia komunikacyjne na alei Juliusza Słowackiego - informuje MPWiK. Wszystko z powodu uszkodzenia kanału ogólnospławnego. Ekipa naprawcza pracuje na wysokości budynku nr 32 - pomiędzy ul. Mazowiecką a ul. Kazimierza Wielkiego.

Podyskutujmy o planie dla ulicy Przewóz
Komunikat archiwalny 2019-02-14

Jak w przyszłości ma wyglądać rejon ulicy Przewóz? Gotowy jest już projekt miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, na którego temat będzie można podyskutować już dziś w Urzędzie Miasta Krakowa przy pl. Wszystkich Świętych 3-4. Początek spotkania o godz. 15.30 w sali portretowej.

Walentynki z budką lęgową
Komunikat archiwalny 2019-02-14

300 budek dla sikorek, tyle samo dla większych ptaków, 200 domków dla jerzyków i 200 karmników – w walentynkowe południe przed krakowskim magistratem na placu Wszystkich Świętych przedstawiciele MPO Kraków i Asocjacji Promotorów Radosnego Ptaka rozdawali mieszkańcom Krakowa. Wszystko w ramach już piątej edycji akcji, która jest organizowana nie tylko z miłości do ludzi, ale i środowiska, bo wszystkie budki powstały z materiałów z odzysku, zebranych przez MPO.