Polacy ze Lwowa z doroczną wizytą w Krakowie

W środę, 30 sierpnia Pełnomocnik Prezydenta Miasta Krakowa ds. Rodziny Marzena Paszkot spotkała się z 43-osobową grupą członków organizacji polonijnej „Towarzystwo Kultury Polskiej Ziemi Lwowskiej”, którzy już po raz 19 odwiedzili nasze miasto. Doroczne wizyty  naszych Rodaków w Polsce są od lat współorganizowane przez Urząd Miasta Krakowa.

Polacy ze Lwowa z doroczną wizytą w Krakowie
Fot. Wiesław Majka/UMK

Polacy ze Lwowa zwiedzali nasze miasto podziwiając jego najważniejsze zabytki i pomniki kultury. Podczas spotkania, reprezentująca Prezydenta Miasta Krakowa  Pełnomocnik Marzena Paszkot przekazała na ręce Prezesa Towarzystwa Emila Legowicza fotografię krakowskiego Rynku (autorstwa Wiesława Majki) oraz tradycyjną figurkę lajkonika. Te wizytówki naszego królewskiego miasta zostaną umieszczone w witrynie siedziby Towarzystwa znajdującej się w samym centrum Lwowa.   

 

pokaż metkę
Osoba publikująca: KINGA STOSZEK
Podmiot publikujący: Otwarty na świat
Zobacz także
Przedstawicielstwa zagraniczne w Krakowie