Komunikat archiwalny

Marokańskie impresje. Wystawa „Miroirs et Mémoires”

Prawdziwe remedium na zimową szarówkę! Od 5 do 23 lutego 2018 r. w galerii GIL PK (ul. Warszawska 24) można będzie oglądać obrazy polskich i zagranicznych artystów inspirowane pobytem w słonecznym Maroku. Organizator wystawy „Miroirs et Mémoires” – fundacja M‑Art – zaprasza na wernisaż, który odbędzie się już w najbliższy poniedziałek, 5 lutego, o godz. 17.30.

Marokańskie impresje. Wystawa „Miroirs et Mémoires”
Fot. Materiały organizatora

Prezentowana wystawa jest owocem wspólnego projektu krakowskiej fundacji M-Art i marokańskiego stowarzyszenia Metiss`Art. Projekt został zrealizowany dzięki wsparciu Ministerstwa Kultury Królestwa Maroka, we współpracy z Ambasadą RP w Rabacie.

Na przełomie 2016 i 2017 roku w Maroku odbył się międzynarodowy plener malarski. Do udziału w plenerze zaproszono artystów z różnych stron Polski oraz z zagranicy (Adam Plackowski, Agnieszka Głód, Agnieszka Pietrzyk, Elżbieta Pierchała, Grzegorz Szpila, Jan Majczak, Joanna Banek, Justyna Skowyrska – Górska, Maciej Dobosz, Renata Filipowa, Timur Karim, Tomasz Awdziejczyk). W czasie pobytu w Maroku artyści wykonali szereg szkiców i roboczych projektów, na podstawie których powstały prezentowane na wystawie prace. Zainspirowani magiczną krainą, wachlarzem barw, malowniczymi miejscami, otoczeniem, klimatem, różnorodnością krajobrazów i marokańską architekturą, artyści starali się pokazać w swoich pracach oddali piękno tego niezwykłego i pełnego kontrastów kraju, jakim jest Maroko.

Wystawa wpisuje  się mocnym akcentem w pejzaż kulturalny Krakowa i realizuje jedno z podstawowych zadań fundacji M-ART, którym jest nawiązywanie i utrwalanie więzi artystycznych pomiędzy miastem Kraków, a innymi środowiskami artystycznymi w Polsce i za granicą - w szczególności z miastami partnerskimi.

Organizator: Fundacja M-ART
Kurator wystawy: Marta Popławska
Partnerzy wystawy: Miasto Kraków, Ambasada Królestwa Maroka
Patron honorowy: ZPAP OK
Patroni medialni: Radio Kraków, TVP3 Kraków, Magiczny Kraków

Więcej o projekcie TUTAJ

Pokaż metkę
Osoba publikująca: JULIA ŻYLINA-CHUDZIK
Podmiot publikujący: Otwarty na świat
Zobacz także
Przedstawicielstwa zagraniczne w Krakowie