Rowerzyści z Norymbergi ponownie z wizytą w Krakowie

15 lipca 2015 r. Doradca Prezydenta Krakowa ds. Sportu Janusz Kozioł spotkał się w UMK z rowerzystami z Norymbergi. Podczas spotkania goście usłyszeli m. in. informacje o imprezach i obiektach sportowych w Krakowie, w tym o wielkiej hali widowiskowo-sportowej TAURON Arena i o rozwoju ścieżek rowerowych w naszym mieście.

Rowerzyści z Norymbergi ponownie z wizytą w Krakowie
Fot. Kraków Otwarty Na Świat

Grupą liczącą 15 osób kierował Toni Mader.Wizyta rowerzystów w Krakowie była ostatnim etapem ich podróży do południowej Polski, trwającej od 6 do 16 lipca 2015 r. Program krótkiego pobytu w naszym mieście obejmował również zwiedzanie Kazimierza i Starego Miasta. Trasę od Zgorzelca do Krakowa, z przystankami m. in. w Legnicy, Wrocławiu, Opolu, Gliwicach i Oświęcimiu goście z Norymbergi przejechali na rowerach, pokonując od 60 do 80 km dziennie. Łącznie rowerowa trasa ich przejazdu wyniosła blisko 550 km.

Wakacyjna podróż rowerowa z Norymbergi do południowej Polski i Krakowa została po raz pierwszy zorganizowana w 2014 r. Wsparcia w organizacji obu wyjazdów udzielił Urząd Miasta Norymbergi. Goście zapewnili, że chętnie spotkają się u siebie z rowerzystami z Krakowa, jeżeli ci zdecydują się na zorganizowanie podobnej podróży do Norymbergi.

Pokaż metkę
Osoba publikująca: IZABELA HAUPT
Podmiot publikujący: Otwarty na świat
Zobacz także
Newsletter
Zapisz się
Przedstawicielstwa zagraniczne w Krakowie