Seniorzy z Hamburga odpoczywali w Krakowie

Przejście na zasłużoną emeryturę nie musi oznaczać rezygnacji z aktywności i chęci poznawania świata. Doskonałym przykładem jest działalność niemieckich seniorów, byłych menagerów koncernu Beiersdorf A.G., zrzeszonych w takich związkach jak BSG czy BDF-SEFIM. 17 i 22 września, przy okazji towarzyskich wypraw turystycznych do Krakowa, członkowie tych stowarzyszeń odwiedzili krakowski magistrat.

Seniorzy z Hamburga odpoczywali w Krakowie
Fot. Kraków Otwarty Na Świat

BSG jest skrótem od „Beiersdorf Senior Golf". Jest to związek kobiet i mężczyzn, którzy od ponad dziesięciu lat razem uprawiają sport - grają w golfa. Z kolei BDF-SEFIM oznacza założony we Francji w 1987 r. elitarny związek byłych menadżerów. Nazwa niemieckiego koncernu „Beiersdorf A.G." z Hamburga przewija się w skrótach obu wspomnianych stowarzyszeń, gdyż męska część ich członków przez lata pracowała w nim na menadżerskich stanowiskach zarówno w samych Niemczech, jak też innych krajach Europy i świata. Choć obecnie menagerowie przebywają na emeryturze, aktywnie pielęgnują oni dawne związki koleżeńskie, m.in. poprzez wspólne uprawianie sportu, czy doroczne turystyczne wyjazdy zagraniczne. Członkowie stowarzyszeń starannie wybierają miejsca swoich wyjazdów biorąc pod uwagę kulturalny, sportowy i turystyczny potencjał miast. W tym roku zdecydowali się odwiedzić Kraków będący w ich przekonaniu najpiękniejszym i najciekawszym historycznie polskim miastem. Wyjazdy zostały zorganizowane przez Biuro turystyczne „Polenreisen", działające przy Domu Krakowskim w Norymberdze.

17 września w krakowskim magistracie emerytowanych niemieckich menagerów z BDF-SEFIM powitał Doradca Prezydenta Miasta Krakowa ds. Jakości Powietrza Witold Śmiałek. Wygłosił on dla gości prezentację charakteryzującą współczesny Kraków, jego problemy, plany i inwestycje. Z kolei seniorów zrzeszonych w BSG – aktywnie grających w golfa – powitał w Krakowie 22 września Doradca Prezydenta ds. Sportu Janusz Kozioł. Opowiedział on m.in. o krakowskim obiektach sportowych i planowanych w naszym mieście ważnych sportowych wydarzeniach, takich jak np. Mistrzostwa Europy w Piłce Ręcznej 2016, czy turniej Final Four 2016 w piłce siatkowej. Wspomniał także o dwóch polach golfowych w okolicy Krakowa. Na jednym z nich - Kraków Valley Golf w Paczółtowicach – goście mieli okazję zagrać 21 i 23 września.

Pokaż metkę
Osoba publikująca: JULIA ŻYLINA-CHUDZIK
Podmiot publikujący: Otwarty na świat
Zobacz także
Newsletter
Zapisz się
Przedstawicielstwa zagraniczne w Krakowie