Komunikat archiwalny

„Norymberga spotyka Kraków” na festynie w zamku Tucherschloss

Od 2003 r. Muzea Miasta Norymbergi i tamtejszy Wydział Kontaktów Międzynarodowych Urzędu Miasta organizują latem festyn „Bez granic". Jego celem jest prezentacja miast partnerskich Norymbergi. Dziesiąty festyn w zamku Tucherschloss odbył się w ubiegły weekend (10–11 sierpnia) pod hasłem „Norymberga spotyka Kraków".

„Norymberga spotyka Kraków” na festynie w zamku Tucherschloss
Fot. Amt für Kultur und Freizeit der Stadt Nürnberg

Obszerne zapowiedzi wydarzenia opublikowały norymberskie gazety codzienne - „Nürnberger Nachrichten" i „Nürnberger Zeitung". Dla niemieckich dziennikarzy, największą atrakcją festynu była Parada Jamników, która w Norymberdze zorganizowana została po raz pierwszy na wzór Marszu Jamników w Krakowie, zapoczątkowanego w 1990 r. przez Sławomira Mrożka.

Festyn objął patronatem Nadburmistrz Norymbergi dr Ulrich Maly, który 10 sierpnia, wraz z dyrektor Kancelarii Prezydenta w Urzędzie Miasta Krakowa Anną Frankiewicz, dokonał otwarcia festynu. Norymberska publiczność mogła posłuchać folkowego duetu Joanna Słowińska – Jarek Bester, krakowskiego wokalisty „Limboski", grającego z norymberskim zespołem „GoHo Hobos", Pauliny Bisztygi z zespołem i grupy jazzowej „Fourth Floor" z Krakowa. Wystąpił również zespól taneczny „Cracovia Danza", rozstrzygnięty został literacki konkurs o Krakowie, którego główną nagrodą będzie weekendowy pobyt zwycięzcy w naszym mieście. Odbyła się też interaktywna wystawa fotograficzna na temat Krakowa oraz błyskawiczny kurs języka polskiego.

Czytaj zapowiedzi w: Nürnberger Nachrichten i Nürnberger Zeitung

Pokaż metkę
Osoba publikująca: KINGA STOSZEK
Podmiot publikujący: Otwarty na świat beta
Zobacz także
Przedstawicielstwa zagraniczne w Krakowie