Sport i Zdrowie rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Podziękowania za Euro

Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski otrzymał od Konsula Honorowego Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej Kazimierza Karasińskiego oraz Prezesa Piłkarskiej Federacji Anglii Davida Bernsteina podziękowania za pobyt drużyny angielskiej w naszym mieście podczas turnieju UEFA EURO 2012.

Konsul Honorowy Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej Kazimierz Karasiński w liście do Prezydenta podkreślił, że Kraków – piąte miasto – gospodarz w Polsce podczas Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej UEFA EURO 2012™ ze swej roli wywiązał się doskonale. „Ze strony angielskiej dochodziły do nas głosy o perfekcyjnej organizacji oraz niezapomnianej atmosferze, która panowała zarówno w trakcie trwania, jak też i po zwieńczeniu Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej UEFA EURO 2012" – napisał konsul.

Kazimierz Karasiński przyznał, że obawiał się wielu przypadków wymagających jego interwencji, ale nic podobnego nie miało miejsca, za co podziękował Prezydentowi Jackowi Majchrowskiemu i jego współpracownikom.

Jak podkreślił konsul, piłkarzom angielskim bardzo spodobał się pomysł przekazania upominku w postaci znikającego Lenina, który jeden z angielskich działaczy skomentował następująco: „Wy mieliście Lenina, który zniknął, my mieliśmy imperium, którego też nie ma" – zakończył swój list konsul.

„Nie moglibyśmy sobie wymarzyć lepszej siedziby dla naszej drużyny" – uważa Prezes Piłkarskiej Federacji Anglii David Bernstein, ciesząc się z wyboru Krakowa na centrum pobytowe drużyny angielskiej oraz chwaląc wyjątkowo ciepłe przyjęcie
i hojną gościnność, którą mieszkańcy Krakowa okazali nie tylko w momencie przyjazdu angielskiej drużyny ale podczas całego jej pobytu.

W pamięci angielskich gości zapadły takie wydarzenia, jak uroczyste powitanie przez Prezydenta, czy wizyta w Fabryce Schindlera; „były dla nas wzorową lekcją polskiej historii, kultury i tradycji" – pisze David Bernstein.

„Wszystkie trzy hotele w których zatrzymali się nasi przedstawiciele: Stary, pod Różą i Andel's, zapewniły nie tylko świetne warunki, ale też przyjazną i profesjonalną obsługę. Chciałbym także podziękować Miastu za pomoc w pracach przeprowadzonych na terenie Stadionu Hutnik, który stał się idealnym miejscem pracy dla piłkarzy i trenerów. Cieszy nas fakt, że klub Hutnik i  Miasto Kraków będą mogły w przyszłości skorzystać z pozostawionego przez nas boiska" – zakończył swój list David Bernstein.(JD)

pokaż metkę
Osoba publikująca: PAWEŁ KRAWCZYK
Podmiot publikujący: Redakcja MPI
Data publikacji: 2012-07-11
Data aktualizacji: 2012-07-12
Powrót

Zobacz także

Znajdź