Sport i Zdrowie rozwiń menu
Komunikat archiwalny

Cracovia mistrzem Polski w hokeju na lodzie!

Po trzech latach przerwy Comarch Cracovia powróciła do hokejowego nieba. Krakowianie pokonali w finale GKS Tychy 4-3 i po raz 11. zostali mistrzami Polski.

Poczatek spotkania zwiastował olbrzmie emocje, podsycone jeszcze przez wypełnione do ostatniego miejsca trybuny hali przy ul. Siedleckiego. Pierwsze poważne zagrożenie stworzyli goście, jednak to "Pasy" zdobyły pierwszego gola. W 14. minucie punkt dla gospodarzy zdobył Paweł Kucewicz.

W drugiej tersji więcej okazji do zdobycia bramki stwarzali rywale "Pasów". Jednak celnym trafieniem popisał się zawodnik Cracovii - Petr Sinagl. Honorowy punkt dla GKS-u zdobył na początku trzeciej tercji Mikołaj Łopuski.

Tytuł mistrzowski wrócił do Krakowa po trzech latach przerwy. Cracovia zdobyła złoto już po raz 11. w historii rozgrywek - w latach: 1937, 1946, 1947, 1948, 1949, 2006, 2008, 2009, 2011 i 2013.

COMARCH CRACOVIA - GKS Tychy 2:1 (1:0, 1:0, 0:1)

Comarch Cracovia Kraków: Radziszewski (Łuba) - Novajovsky, Noworyta, Urbanowicz, Svitana, Šinagl - Maciejewski, Kruczek, Dziubiński, Słaboń, Kapica - Wajda, Dutka, Bazhko, Kutsevich, Drzewiecki - Dąbkowski, Turoň, Domogała, Wróbel, Kisielewski

GKS Tychy: Zigardy (Kosowski) - Ciura, Kolarz, Woźnica, Rzeszutko, Bagiński - Pociecha, Sokół, Vozdecky, Komorski, Vitek - Kotlorz, Bryk, Jeziorski, Witecki, Łopuski -Gazda, Kogut, Galant, Bepierszcz, Kolusz