Kultura rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

E-oprowadzanie: II wojna światowa - dramat, symbol, trauma

Muzeum Sztuki Współczesnej MOCAK zaprasza na oprowadzenie online po wystawie „II wojna światowa – dramat, symbol, trauma”. Wydarzenie odbędzie się w czwartek, 26 marca, o godz. 17.00 na profilu facebookowym Muzeum.

Fot. materiały prasowe

Sygnały wojny, Sonderaktion Krakau, życie w gettach, powstanie warszawskie, Zagłada – to główne tematy i części wystawy „II wojna światowa - dramat, symbol, trauma”, którą Muzeum MOCAK udostępniło w październiku 2019 roku. Zwieńczeniem ekspozycji jest jej ostatnia część zatytułowana – Artysta jako świadek dramatu, która pokazuje, jak współcześni artyści odnoszą się do zagadnień związanych II wojną światową -  artystyczne przetworzenia i aktualizacje tego tematu. Wystawa miała być dostępna dla odwiedzających do 22 marca br. Teraz, kiedy instytucje kultury są zamknięte dla zwiedzających i funkcjonują w sieci, #MOCAK online zaprasza na e-zwiedzanie tej wystawy.

Na oprowadzenie online po wystawie II wojna światowa – dramat, symbol, trauma MOCAK zaprasza w najbliższy czwartek, 26 marca, o godzinie 17.00. Wydarzenie zostanie zrealizowane w formie live streamu na Facebooku.

Podczas e-zwiedzania przewodnik opowie o wystawie, a uczestnicy będą mieli szansę zapoznać się z dziełami takich artystów, jak: Zbigniew Libera, Witold Stelmachniewicz, Władysław Hasior, Sigalit Landau, Edward Dwurnik czy Józef Szajna. Organizatorzy zachęcają, by przed e-oprowadzaniem obejrzeć krótki film o wystawie. Więcej informacji na stronie muzeum.

Na internetowej stronie muzeum znajdziemy e-galerię, weźmiemy udział w wirtualnym zwiedzaniu archiwalnych wystaw, a także przeczytamy artykuły z archiwalnych numerów „MOCAK Forum”. Inspirujące treści poświęcone sztuce współczesnej publikowane są codziennie w mediach społecznościowych – na profilach muzeum w serwisach: YouTube, Instagram, Facebook i Twitter.

pokaż metkę
Autor: ANNA LATOCHA
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2020-03-25
Data aktualizacji: 2020-03-26
Powrót

Zobacz także

Znajdź