Kultura rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Wirtualna podróż do Bullerbyn – aktywne czytanie w #MOCAKonline

Lisa, Olle, Bosse, Lasse, Britta i Anna – pamiętacie bohaterów „Dzieci z Bullerbyn” i ich przygody? A Wasze dzieci znają już tę wesołą gromadę sportretowaną przez Astrid Lindgren? Na wspólne aktywne czytanie jednej z najpopularniejszych książek dla dzieci zaprasza #MOCAKonline.

Fot. MOCAK

W sobotę, 28 marca, o godz. 12.00 Muzeum MOCAK organizuje wirtualne aktywne czytanie fragmentów książki „Dzieci z Bullerbyn” w tłumaczeniu Ireny Szuch-Wyszomirskej. Książka napisana w 1947 roku przez szwedzką pisarkę Astrid Lindgren niezmiennie cieszy się sympatią milionów dzieci na całym świecie.

Na warsztatach z serii „Aktywne czytanie” wspólną lekturę uzupełniają zabawy angażujące różne zmysły początkujących czytelników. Dzieci mają okazję nie tylko zapoznać się z pięknie ilustrowanymi historiami, ale także dostrzec w książkach możliwość przygody.

Tym razem aktywne czytanie będzie miało formę live streamu na Facebooku muzeum. Zaproszenie do wirtualnej podróży do Bullerbyn kierowane jest do dzieci do 10. roku życia wraz z opiekunami.

Przed spotkaniem warto pomyśleć o przygotowaniu miejsca do wykonywania prac plastycznych i przestrzeni do zabaw ruchowych. Potrzebne też będą: kredki, kartki, stare gazety i kolorowe magazyny, nożyczki, mąka ziemniaczana, odżywka do włosów, ewentualnie szampon, miseczka, sznurek lub wstążka albo gruba nitka i stare pudełko (np. po herbacie) lub małe kartoniki. Więcej informacji na stronie muzeum


W czasie zamknięcia dla zwiedzających Muzeum Sztuki Współczesnej MOCAK funkcjonuje jako #MOCAKonline. Na internetowej stronie muzeum znajdziemy e-galerię, weźmiemy udział w wirtualnym zwiedzaniu archiwalnych wystaw, a także przeczytamy artykuły z archiwalnych numerów MOCAK Forum".Inspirujące treści poświęcone sztuce współczesnej publikowane są codziennie w mediach społecznościowych – na profilach muzeum w serwisach: YouTube , Instagram, Facebook i Twitter.

 

pokaż metkę
Autor: ANNA LATOCHA
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2020-03-27
Data aktualizacji: 2020-03-28
Powrót

Zobacz także

Znajdź