Kultura rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Wybierz się na spacer śladami „Krakowskiej Konspiracji”

Muzeum Armii Krajowej w Krakowie przygotowało wystawę, na którą zaprasza pomimo tymczasowego zamknięcia instytucji kultury. To możliwe dlatego, że wystawa plenerowa „Krakowska Konspiracja” jest spacerem historycznym po Krakowie, dzięki któremu można poznać najważniejsze obiekty związane z konspiracją z czasów II wojny światowej.

Fot. materiały prasowe

Wystawa plenerowa „Krakowska Konspiracja” to spacer historyczny po Krakowie, w ramach którego możemy udać się w siedemnaście miejsc związanych z wydarzeniami z okresu okupacji. Jak zobaczyć ekspozycję?

– Wystarczy pobrać darmową aplikację Explainit (dostępną w sklepie Google Play i App Store), a następnie za pomocą swojego telefonu odtworzyć dedykowane treści audio w pobliżu konkretnych obiektów. Przy okazji spaceru warto zaopatrzyć się w słuchawki. To świetna opcja zwiedzania i doświadczania historii w czasie zamknięcia instytucji kultury. Przeniesienie się w świat krakowskiej konspiracji jeszcze nigdy nie było tak proste!  ̶  przedstawiciele Muzeum AK zapraszają do spaceru śladem ekspozycji „Krakowska Konspiracja”.

Aplikacja Explainit to osobisty audioprzewodnik, który umożliwia eksplorowanie świata historii i sztuki z poziomu własnego urządzenia multimedialnego. Korzystanie z aplikacji jest bezpłatne. Muzeum AK nawiązało współpracę z twórcami aplikacji przy okazji wystawy czasowej „Stój, bo strzelam! Polskie kompanie wartownicze w Niemczech 1945-1989” – obok wybranych eksponatów znalazł się specjalny kod QR, który po zeskanowaniu udostępnia dodatkowe pliki audio do wysłuchania, poszerzając tym samym kontekst wystawy.

 

Dodatkowe informacje o wystawie „Krakowska Konspiracja” można zaleźć na stronie Muzeum AK. Aplikację Explainit można pobrać poprzez zeskanowanie poniższego kodu lub samodzielnie wyszukać w sklepie Google Play i Apple App Store.

pokaż metkę
Autor: ANNA LATOCHA
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2021-03-23
Data aktualizacji: 2021-03-23
Powrót

Zobacz także

Znajdź