Nasze Miasto rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Kulturalna współpraca Krakowa i Zamku Królewskiego na Wawelu

Miasto Kraków i Zamek Królewski na Wawelu mają wspólny cel, jakim jest prezentowanie i przybliżanie mieszkańcom oraz gościom wyjątkowej spuścizny Krakowa. Dotychczasowa współpraca w tym zakresie zostanie wzmocniona dzięki podpisanemu dziś listowi intencyjnemu.

Fot. Jan Graczyński / krakow.pl

List intencyjny dotyczący współpracy Miasta Kraków i Zamku Królewskiego na Wawelu, w obszarze promocji dziedzictwa i wydarzeń kulturalnych został podpisany przez prezydenta Krakowa Jacka Majchrowskiego oraz Andrzeja Betleja, dyrektora Zamku Królewskiego na Wawelu.

– Wzgórze wawelskie, będące siedzibą i nekropolią królów Polski oraz położony u jego stóp gród – to miejsca, w których przez wieki kształtowała się polska tradycja i tożsamość. Dziś monarsza rezydencja jest nie tylko symbolem polskiej państwowości, ale i jednym z najważniejszych muzeów w kraju – dokumentuje dzieje i bogactwo kultury dawnej Polski. Gromadzi, wystawia i konserwuje cenne kolekcje dzieł sztuki i rzemiosła, organizuje wydarzenia kulturalne oraz prowadzi działalność edukacyjną – czytamy w dokumencie, który wzmocni współpracę miasta i wawelskiego zamku, w obszarze promocji dziedzictwa i inspirowanych nim wydarzeń kulturalnych.

Miasto współpracuje z Zamkiem Królewskim na Wawelu w różnych obszarach. Wawelski zamek jest na przykład partnerem inicjatyw kulturalnych proponowanych krakowskim rodzinom, takich jak Krakowska Karta Rodzinna 3+. Jednym z ostatnich przedsięwzięć realizowanych we współpracy jest jubileusz 500-lecia dzwonu Zygmunt odbywający się pod hasłem: „Sub una campana / Pod jednym dzwonem” – dodatkowe informacje można znaleźć tutaj.

pokaż metkę
Autor: Anna Latocha
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2021-07-09
Data aktualizacji: 2021-07-16
Powrót

Zobacz także

Znajdź