Biznes rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Klaster Zabłocie 20.22 coraz bliżej

Dwa zdegradowane budynki magazynowe zlokalizowane na Zabłociu przechodzą właśnie metamorfozę. Już niedługo, po zakończeniu prac budowlanych, powstanie tam Klaster Innowacji Społeczno-Gospodarczych Zabłocie 20.22.

Fot. Wydział ds. Przedsiębiorczości i Innowacji

14 lipca, plac budowy odwiedził Jerzy Muzyk – zastępca prezydenta Krakowa, który w towarzystwie przedstawicieli Zarządu Inwestycji Miejskich oraz wykonawcy inwestycji, którym jest Mostostal Warszawa SA mógł ocenić na żywo stopień zaawansowania prac. Pomimo dokuczliwych upałów, działania związane z realizacją inwestycji nie zwalniają tempa. Na placu budowy cały czas pracuje i czuwa nad wykonaniem robót ponad 100 pracowników.

– Jako miasto cieszymy się, że prace nad tym projektem są tak intensywne. Klaster Zabłocie 20.22 będzie miejscem unikatowym w skali Krakowa, ale także całego kraju. W jednym miejscu będą mogli się spotkać przedstawiciele czy to przedsiębiorców, organizacji pozarządowych czy artystów i rzemieślników, ale także mieszkańcy, grupy nieformalne. Mamy nadzieję, że z tego połączenia powstaną nowe projekty, inspiracje. Klaster ma być miejscem innowacyjnych działań, kreowania nowoczesnych rozwiązań, które będą służyć całej społeczności podobszaru rewitalizacji Stare Podgórze-Zabłocie – powiedział Jerzy Muzyk.

Przypomnijmy, że dzięki przebudowie istniejących budynków powstanie wspólna przestrzeń, przeznaczona do działań i pracy dla start-upów, przedsiębiorców, organizacji pozarządowych i społecznych, środowisk twórczych oraz dla mieszkańców i lokalnej społeczności. Przestrzeń klastra zostanie podzielona na umowne strefy: przedsiębiorczości, kreatywną dla działalności w obszarze sztuki i designu, innowacji społecznych oraz strefę miejską. Projekt został oparty na koncepcji tzw. shared space, czyli przestrzeni współdzielonej, wielofunkcyjnej i zmieniającej się w zależności od potrzeb jej użytkowników. Przestrzeń będzie można bowiem zaaranżować i dostosować do aktualnych pomysłów społeczności klastra. W każdej ze stref będzie możliwość modyfikowania i dowolnego kształtowania, zarówno jej wielkości, jak i zasięgu.

Projekt realizowany jest w oparciu do dofinansowanie ze środków przewidzianych w Regionalnym Programie Operacyjnym Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020 na rewitalizację w ramach Osi 11 – Rewitalizacja przestrzeni regionalnej, Działanie 11.1 – Rewitalizacja miast, Poddziałanie 11.1.1 – Rewitalizacja głównych ośrodków miejskich w regionie, na podstawie umowy o dofinansowanie o wartości 14 083 350,58 zł.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2021-07-19
Data aktualizacji: 2021-08-25
Powrót

Zobacz także

Znajdź