Nauka i edukacja rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Program MNK na nowy rok szkolny

Edukatorzy MNK mają mnóstwo pomysłów na rozgrzanie młodych umysłów przed powrotem do klasy na kartkówkę z matmy. Program edukacyjny przeznaczony jest zarówno dla dzieci w wieku przedszkolnym, jak i uczniów szkół ponadpodstawowych. Każdy temat warsztatów zawiera informację o grupie wiekowej, której dotyczy. Warto pamiętać, że wybrany program edukatorzy mogą dostosować do innej grupy. Proponowane zajęcia są też przygotowane dla uczniów z niepełnosprawnościami.

Fot. materiały prasowe

Lekcja muzealna

Lekcje to okazje do bezpośredniego kontaktu z dziełami sztuki i świadectwami historii. W ich trakcie wykorzystujemy metody aktywizujące, mające pobudzić uczestników do samodzielnego myślenia i tworzenia własnych opinii (karty pracy, dyskusja, praca w grupach). Duży nacisk kładziemy na argumentowanie wypowiedzi i aktywną formę zwiedzania. Lekcje dla grup przedszkolnych i uczniów szkół podstawowych często są uzupełniane zajęciami plastycznymi. Zajęcia prowadzimy w galeriach i w salach edukacyjnych.

Lekcja muzealna online

Tematyczne zajęcia inspirowane lekcjami muzealnymi prowadzonymi stacjonarnie uwzględniają zarówno elementy wykładowe, jak i zadania angażujące uczestników. Specjalnie przygotowane prezentacje pozwalają poznać szereg dzieł ze zbiorów Muzeum Narodowego w Krakowie, ułatwiają przyswojenie najważniejszych informacji, są punktem wyjścia do interakcji.

Gra muzealna

Alternatywna forma zwiedzania galerii i oddziałów Muzeum Narodowego. Gry łączą w sobie pracę zespołową, rywalizację, naukę spostrzegawczości, kojarzenia faktów i wysnuwania wniosków. Korzystając z formuły gry miejskiej przystosowanej do przestrzeni muzealnej, pozwalają zdobyć solidną dawkę wiedzy poprzez samodzielne działanie i zabawę.

Muzeum w mieście – spacer edukacyjny

Spaceruj i odkrywaj Kraków oczami krakowskich artystów! Spacer jest doskonałą okazją do wyostrzenia spostrzegawczości, ćwiczenia wyobraźni i rozruszania zastałych mięśni. Dzięki wiedzy i umiejętnościom edukatorek/edukatorów oraz kartom pracy, grupy szkolne poznają miejsca szczególnie bliskie i ważne dla Jana Matejki czy Stanisława Wyspiańskiego.

Informacje o rezerwacji oferty edukacyjnej, czasie trwania poszczególnych zajęć, zasadach oraz opłatach znajdują się tutaj.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2021-09-01
Data aktualizacji: 2021-09-01
Powrót

Zobacz także

Znajdź