Kultura rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Pierwsze urodziny PLAY KRAKÓW

11 września platforma PLAY KRAKÓW świętowała swoje pierwsze urodziny. Z tej okazji odbył się specjalny koncert „Makowicz vs. Możdżer w Sukiennicach”.

Fot. materiały prasowe

– Pierwsze urodziny to idealny powód nie tylko do świętowania, ale także do podsumowania działalności. PLAY KRAKÓW powstało 11 września 2020 roku z inicjatywy Miasta Krakowa. Był to pierwszy tego typu miejski serwis w Polsce. 12 miesięcy online to 11 festiwali, 33 000 użytkowników, 52 twórców, 170 transmisji oraz 1 100 udostępnionych materiałów VOD – wylicza Izabela Błaszczyk, dyrektorka KBF, operatora PLAY KRAKÓW.

– Platforma jest narzędziem umożliwiającym udział w wydarzeniach wszystkim tym, którzy są ich spragnieni. Do internetu przenosimy festiwale, koncerty, spotkania czy spektakle. Jesteśmy szczęśliwi, że Kraków ma jedno miejsce, w którym są zebrane wartościowe i ważne dla miasta działania związane z rozrywką oraz edukacją kulturalną. Bardzo się cieszę, również dlatego, że nasze zaproszenie do publikowania wydarzeń na platformie przyjęły prawie wszystkie miejskie instytucje – dodaje Izabela Błaszczyk.

Nikt z nas nie wyobraża sobie urodzin bez prezentu, a dla Was prezent przygotowała sama jubilatka. „Makowicz vs. Możdżer w Sukiennicach” to rejestracja wyjątkowego koncertu, który odbyła się w niezwykłej scenerii Muzeum Narodowego w Krakowie – w Galerii Sztuki Polskiej XIX wieku w Sukiennicach. Adam Makowicz i Leszek Możdżer – dwie legendy polskiej pianistyki jazzowej – powrócili do projektu na dwa fortepiany, którego premiera miała miejsce w 2004 roku w Carnegie Hall w Nowym Jorku. Artyści prezentują swoje oryginalne kompozycje oraz standardy jazzowe. Całości dopełniają arcydzieła polskiego malarstwa historycznego – takie jak „Hołd Pruski” Jana Matejki czy „Pochodnie Nerona” Henryka Siemiradzkiego – „przenikające” się w Sali Siemiradzkiego z wielką muzyką.

Dodatkowo na PLAY KRAKÓW można znaleźć m.in. wielkie muzyczne widowiska, spektakle teatralne i operowe, recitale, filmy, koncerty, spotkania z ciekawymi postaciami świata literatury czy biznesu, a nawet vademecum wydarzeń hybrydowych. To także miejsce realizacji wielu festiwali. Wśród materiałów, które mogą oglądać użytkownicy w całej Polsce (a wybranych treści także poza granicami naszego kraju), są m.in. propozycje takich instytucji, wydarzeń i miejsc, jak: MASTERCARD Off Camera, Teatr Groteska, Muzeum Krakowa, Capella Cracoviensis, Teatr Nowy Proxima, Teatr Variété, Galeria Sztuki Współczesnej Bunkier Sztuki, Krakowski Festiwal Górski, Akademia Muzyczna w Krakowie, Opera Krakowska, Festiwal Kultury Żydowskiej, Teatr Łaźnia Nowa, Open Eyes Economy Summit, Centrum Kongresowe ICE Kraków oraz KBF.

W 2020 roku PLAY KRAKÓW otrzymało wyróżnienie Best Stream Awards, które przyznawane jest najważniejszym, najlepszym i najpopularniejszym realizacjom, które na co dzień można oglądać/słuchać za pośrednictwem dedykowanych platform wideo/audio lub w mediach społecznościowych.

Więcej informacji: PLAY KRAKÓW

pokaż metkę
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2021-09-09
Data aktualizacji: 2021-09-13
Powrót

Zobacz także

Znajdź