Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Polski Kongres Klimatyczny

16 i 17 marca w Warszawie odbył się Polski Kongres Klimatyczny poświęcony polityce zrównoważonego rozwoju w rozwiązywaniu problemów środowiskowych mających wpływ na zmiany klimatu. Podczas kongresu były omawiane aktualne trendy inwestycyjne w odniesieniu do strategii klimatycznych dla regionu Europy Środkowej i Północnej. Przewidzianych jest kilka paneli tematycznych, w panelu samorządowym udział wezmą przedstawiciele miasta Krakowa.

Fot. fot. Polski Kongres Klimatyczny

Międzynarodowa konferencja adresowana jest do szerokiego grona odbiorców – m.in. do ekspertów w dziedzinie zrównoważonego rozwoju i innowacyjnych technologii, przedstawicieli nauki, administracji centralnej, agend międzynarodowych, polskich i zagranicznych miast, biznesu, organizacji pozarządowych a także dziennikarzy.

Polski Kongres Klimatyczny połączony był z Centralno-Północno Europejskim Szczytem Klimatycznym (www.cneclimate.com). Ten region został wybrany ze względu na bliskie sąsiedztwo, położenie w strefie umiarkowanej warunkujące podobne wyzwania klimatyczne, zbliżone ukształtowanie terenu, ale również ze względu na wspólne zasoby środowiskowe, a przede wszystkim tożsame wyzwania związane z rosyjską agresją na Ukrainę.

Udział w wydarzeniu to przede wszystkim szansa na zdobycie wiedzy i kontaktów. Agenda Polskiego Kongresu Klimatycznego zakłada dwa dni debat na temat najbardziej aktualnych kwestii związanych z operacyjnym zarządzaniem zieloną transformacją, nową energetyką, finansowaniem inwestycji, ofertą nauki dla biznesu, roli biznesu w dochodzeniu do celów klimatycznych, digitalizacji w przyspieszeniu transformacji klimatyczno-energetycznej i innych zagadnień związanych z ochroną klimatu i środowiska, z udziałem praktyków. Przedstawiciele Krakowa brać będą udział w panelach poświęconych standardom miejskiej zieleni w kontekście bioróżnorodności i retencji, adaptacji miast do zmian klimatu i wpływu zielonych inwestycji na rozwój gospodarczy.

Celem organizacji Polskiego Kongresu Klimatycznego jest utworzenie platformy wymiany doświadczeń integrującej interes publiczny z biznesem, w przestrzeni merytorycznej wskazanej przez środowisko naukowe.

Udział w wydarzeniu był bezpłatny dla podmiotów publicznych. Rejestracja uczestników i inne informacje na stronie wydarzenia: www.polskikongresklimatyczny.pl

 

pokaż metkę
Autor: Małgorzata Malina / Wydział Gospodarki Komunalnej i Klimatu
Osoba publikująca: Katarzyna Pustułka
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2023-02-27
Data aktualizacji: 2023-04-24
Powrót

Zobacz także

Znajdź