Nasze Miasto rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Badania przyrodnicze na Białych Morzach

Zanim Białe Morza zamienią się w atrakcyjne miejsce rekreacji, zostaną tam przeprowadzone badania środowiska przyrodniczego, w tym m.in. gleby. To pozwoli określić, jakimi roślinami będzie można obsadzić teren, a następnie rozpocząć prace projektowe przy jego zagospodarowaniu. Przypomnijmy, że to 35-hektarowa poprzemysłowa przestrzeń pomiędzy ulicami Totus Tuus, Herberta, Podmokłą a rzeką Wilgą.

Białe Morza
Fot. Bogusław Świerzowski / krakow.pl

ZZM pracuje nad przygotowaniem materiałów do ogłoszenia przetargu na wyłonienie wykonawcy, który przeprowadzi badania gleboznawcze oraz ekspertyzę środowiskową i przyrodniczą Białych Mórz. Dopiero po dokładnym sprawdzeniu gruntu, w tym określeniu poziomu jego zasolenia oraz alkaliczności i odpadów, podejmowane będą dalsze kroki, czyli wskazanie, która część i jakimi gatunkami roślin może zostać obsadzona. Po tych działaniach rozpoczną się prace projektowe dotyczące zagospodarowania tego terenu.

Zagospodarowanie Białych Mórz będzie również zależne od przeprowadzonych konsultacji społecznych (przeczytaj raport z konsultacji) oraz ustalenia z wnioskodawcami budżetu obywatelskiego zakresu realizacji zadań (dzielnicowe i ogólnomiejskie), które zwyciężyły w poprzedniej edycji BO.

Szczegóły dotyczące walorów przyrodniczych terenu poznamy po uzyskaniu wyników przeprowadzonych badań środowiska przyrodniczego.

pokaż metkę
Autor: Patrycja Piekoszewska
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2023-07-26
Data aktualizacji: 2023-08-07
Powrót

Zobacz także

Znajdź