Nasze Miasto rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

30. Krakowskie Miodobranie

Trwa 30. Krakowskie Miodobranie zorganizowane przez Zrzeszenie Pszczelarzy Krakowskich. W dniach 8-10 września na placu Wolnica znajdziemy stoiska z bogactwem naturalnych miodów i innych pszczelich produktów.

Fot. Bogusaw Świerzowski

Dla pszczelarzy Krakowskie Miodobranie to okazja do wymiany doświadczeń, dyskusji oraz poznania nowinek w temacie prowadzenia pasiek i sprzętu pszczelarskiego. Dla odwiedzających to możliwość kupna rzadkich miodów, pyłku i zdrowej żywności. Zainteresowani zgłębią też wiedzę na temat pszczół, pszczelich produktów i pracy pszczelarzy.

Miodobranie to również szereg atrakcji dla dzieci i dorosłych. Integralną częścią wydarzenia jak co roku będzie Parada Pszczół. Dzieci i dorośli przebrani w stroje pszczelarskie oraz z motywami pszczelimi zaprezentują się na płycie Rynku Głównego, potem przejdą na plac Wolnica.

 

 

Pszczoły to muzykalne i roztańczone owady, a ich dźwięk podobnie jak muzyka artystów ulicznych przyciąga i zachęca do tego żeby się zatrzymać, czy to w pasiece czy na krakowskim bruku. Dlatego podczas 30. Krakowskiego Miodobrania nie zabraknie również muzycznych wrażeń, które zapewni Przegląd Artystów Ulicznych. Jest to niepowtarzalna okazja, by zobaczyć w akcji prawdziwych twórców ulicy, którzy swoją sztuką wypełnią przestrzeń Krakowskiego Miodobrania. Dodatkowe emocje zapewni konkursowa forma Przeglądu, a na zwycięzców czekać będą nagrody!

Uroczyste otwarcie 30. Krakowskiego Miodobrania odbyło się w Sali Portretowej Urzędu Miasta Krakowa przy Placu Wszystkich Świętych 8 września o godz. 17:00.

W dowód uznania za zasługi dla Krakowa i jego mieszkańców dwoje członków Zrzeszenia Pszczelarzy Krakowskich otrzyma odznaki Honoris Gratia. Wyróżnieni to Zbigniew Job, doświadczony pszczelarz, który od 18 lat prowadzi rodzinną pasiekę, a także jest zaangażowany w organizację wystaw edukacyjnych skierowanych do mieszkańców Krakowa i turystów, oraz Anna Nyczyk-Malinowska, naukowczyni pracująca na AGH, inicjatorka stworzenia pasieki na dachu tej uczelni, a potem jej opiekunka, również zaangażowana w upowszechnianie wiedzy na temat pożytków płynących z pracy miejskich pszczół, m.in. poprzez broszurę ,,Pasieki miejskie w Krakowie”, zrealizowaną w ramach działań Wydziału Kształtowania Środowiska UMK.

Więcej informacji o wydarzeniu na stronie internetowej.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Marcin Drobisz
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2023-09-08
Data aktualizacji: 2023-09-10
Powrót

Zobacz także

Znajdź