Kultura rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Teatralny Instytut Młodych zaprasza na „Tajemnicę Góry”

Kolejną premierą Teatralnego Instytutu Młodych jest pełen akcji i humoru familijny dreszczowiec w stylu retro, który trzyma w napięciu, skłania do refleksji a w niejednym widzu wzbudzi nostalgiczne westchnienie. TIM zaprasza do wspólnego odkrywania „Tajemnicy Góry” w reż. Łukasza Zaleskiego.

Fot. Jeremi Astaszow

„Tajemnica Góry” to inspirowana japońską estetyką, modą vintage i filmami na kasetach VHS historia o pozornie zwykłym, weekendowym wypadzie grupy znajomych, który jak w każdym dobrym horrorze, szybko okazuje się zupełnie niezwykłą przygodą, pełną tajemnic, zagadek, zwrotów akcji i nieoczywistych odkryć. Ze splotu dziwnych, wywołujących gęsią skórkę wydarzeń, wyłania się opowieść o przyjaźni, odpowiedzialności, poszukiwaniu własnej drogi i zawiłych relacjach dzieci z rodzicami.

Tajemnicze i nieco straszne miejsce, w którym rzeczywistość miesza się i rozciąga we wszystkich kierunkach (a które bynajmniej nie było ostatecznym celem weekendowej wycieczki), da bohaterom okazję do zrozumienia, że mimo wielu wspólnie spędzonych w szkolnych ławkach lat wcale nie wiedzą o sobie wszystkiego. Będzie to także okazja do wejrzenia w siebie i wypowiedzenia na głos tego, co długo było przez nich skrywane albo niezupełnie uświadomione.

Ta podróż, to również zaskakujące spotkanie z… rodzicami, którzy, jak się okazuje, nie zawsze jedynie grożą palcem na samo wspomnienie o szalonej wycieczce w przededniu zakończenia szkoły. Co więcej, można na nich polegać jak na najlepszych przyjaciołach.

Spektakl w reżyserii Łukasza Zaleskiego, którego premiera została zaplanowana na 13 stycznia, był wcześniej prezentowany podczas festiwalu otwarcia Teatralnego Instytutu Młodych działającego przy Teatrze Ludowym. Na scenie możemy zobaczyć: Martę Bizoń, Krzysztofa Oleksyna, Weronikę Błaszczyk, Zofię Tkaczyńską, Kacpra Zalewskiego oraz Patryka Palusińskiego. Dramaturgia, światło, video: Amadeusz Nosal, scenografię i kostiumy przygotowała Kaja Migdałek, a muzykę Anna Stela.

Spektakl, dofinansowany z budżetu państwa (ze środków MKIDN) bierze udział w 30. Ogólnopolskim Konkursie na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej.

Dodatkowe informacje i bilety na stronie teatru.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2024-01-10
Data aktualizacji: 2024-01-13
Powrót

Zobacz także

Znajdź