Nauka i edukacja rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Klub Opowieści – otwarta przestrzeń spotkań w NCK

Nowohuckie Centrum Kultury zaprasza dorosłych z dziećmi do Klubu Opowieści. Spotkania są formą otwartych warsztatów twórczych dla których materią jest słowo. Zaproszenie kierowane jest do tych, którzy lubią słuchać, zadawać pytania i szukać dziury w całym. Spotkania poprowadzi Jolanta Kogut.

Klub Opowieści to miejsce spotkania dorosłych i dzieci. Miejsce, w którym słowo ma moc i jest przewodnikiem po drogach i bezdrożach naszej wyobraźni. Aby zacząć snuć opowieść potrzebujemy siebie nawzajem.

Spotkania kierowane są do dorosłych (bez ograniczeń wiekowych) z dziećmi w wieku 7–10 lat. Ale mogą przyjść również dzieci troszkę młodsze lub troszkę starsze, jeśli tylko zechcą. Bliskość dorosłych daje dzieciom poczucie bezpieczeństwa i dodaje im odwagi do działania. Ale największą wartością tych spotkań jest doświadczenie bycia razem – dzieci i dorosłych – na równych prawach, we wspólnej przestrzeni rozmowy i zabawy. Podczas spotkań uczestnicy będą angażować swoje ciało, serce i umysł, czyli będzie trochę ruchu, trochę emocji i trochę myślenia.


Jolanta Kogut – wykładowczyni akademicka, prowadzi zajęcia specjalnościowe i fakultatywne w Instytucie Dziennikarstwa, Mediów i Komunikacji Społecznej UPJPII w Krakowie na kierunku edukacja medialna oraz promocja, reklama, branding i public relations.

Autorka projektów szkoleniowych m.in. z zakresu wystąpień publicznych i skutecznej komunikacji, a także programów edukacyjno-artystycznych. Koordynatorka projektów kulturalnych. Zrealizowała m.in. 15. edycji Dni Tischnerowskich oraz organizowała i prowadziła gale wręczenie Nagrody Znaku i Hestii im. ks. J. Tischnera. Współpracuje z wydawnictwem Znak oraz Teatrem KTO.

Absolwentka Kulturoznawstwa Uniwersytetu Wrocławskiego – specjalizacja teatralna, Podyplomowych Studiów Pedagogiki Niezależnej Uniwersytetu Warszawskiego, w ramach których odbyła praktyki zagraniczne w szkołach waldorfskich w Holandii i Niemczech oraz Szkoły Trenerów Wszechnicy Uniwersytetu Jagiellońskiego – uzyskała kompetencje trenerskie w stopniu pozwalającym na projektowanie i ewaluację szkoleń.

Harmonogram:

  • niedziela, 21 kwietnia godz. 12.00, sala kameralna 203 – „Czego sobie życzysz?”

Podczas pierwszego spotkania poszukamy odpowiedzi na pytania: Skąd przychodzą życzenia i dokąd nas prowadzą? Kto ma moc spełniania życzeń? A jeśli spełnią się życzenia czy będziemy szczęśliwi?

  • niedziela, 19 maja godz. 12.00, sala kameralna 203 – „Czego szukasz?”
  • niedziela, 9 czerwca godz. 12.00, sala kameralna 203 – „Czego nie da się zatrzymać?”

Rezerwacje i informacje: NCK, tel. 12 644 02 66 wew. 55, e-mail: rezerwacja@nck.krakow.pl

pokaż metkę
Osoba publikująca: Marta Müller-Reczek
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2024-04-08
Data aktualizacji: 2024-04-21
Powrót

Zobacz także

Znajdź