Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Rodzinne warsztaty „Ziemia czyta”

Warsztaty literackie o ekologii „Ziemia czyta” to propozycja dla rodzin z dziećmi, które chcą twórczo spędzić ze sobą czas oraz poszerzyć wiedzę na temat klimatu. Wydarzenie odbędzie się dziś, 13 listopada, o godzinie 18.00, w Krakowskim Centrum Edukacji Klimatycznej przy ul. Wielopole 17a. Spotkanie będzie tłumaczone na język migowy, będzie więc dostępne dla osób z niepełnosprawnością słuchu.

Fot. Krakowskie Centrum Edukacji Klimatycznej

Warsztaty potrwają półtorej godziny. – Podczas naszego spotkania będziemy odkrywać świat ekologicznych opowieści przez wspólne czytanie. Zanurzymy się w historie, które uczą, jak dbać o naszą planetę i budować lepszą przyszłość – opowiada prowadząca zajęcia Anna Machacz. Organizatorzy zadbali także o komfort osób z niepełnosprawnością słuchu, dla których wsparciem będzie tłumacz migowy.

Dzisiejsze zajęcia będą kolejnym wydarzeniem z cyklu spotkań poświęconych odkrywaniu literatury o tematyce klimatycznej i ekologicznej. Kolejne warsztaty zaplanowano na 4 grudnia. Na wszystkie zajęcia obowiązują zapisy. Rezerwacje są prowadzone drogą mailową rezerwacje@cek.krakow.pl lub telefoniczną: 12 616 78 58 w godzinach 10.00-14.00.

Dodatkowo, aby pogłębić swoją wiedzą, osoby zainteresowane tematyką klimatyczną mogą korzystać z biblioteczki Krakowskiego Centrum Edukacji Klimatycznej. Książki są dostępne dla wszystkich mieszkańców w trackie organizowanych tam czytelni – najbliższe terminy to 14, 20 i 26 listopada, godzinach od 16.00 do 19.00.

Wśród tytułów, jakie znajdziemy w biblioteczce przy ul. Wielopole 17a, są pozycje literackie zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Dla najmłodszych krakowian na pewno atrakcyjne będą bogato ilustrowane książki o zwierzętach, przyrodzie i środowisku. Starsi czytelnicy mogą natomiast dowiedzieć się więcej o przyczynach zmian klimatu, ich skutkach, a także o praktycznych sposobach na zapobieganie im. Gotowanie bez marnowania, ekologiczny transport, slow fashion, rozważny konsumpcjonizm, zielone balkony to tematy, który warto zgłębić, aby zmienić swoje codzienne nawyki i otoczenie.

pokaż metkę
Autor: Katarzyna Misiewicz
Osoba publikująca: Marta Müller-Reczek
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2024-11-12
Data aktualizacji: 2024-11-13
Powrót

Zobacz także

Znajdź