Kultura rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

5. edycja Krakowskiego Archipelagu Kultury

Zbliżającą się piątą edycję Krakowskiego Archipelagu Kultury, organizowaną pod hasłem „Sztuka współpracy”, realizuje Fundacja A Sztuka? w partnerstwie z Galerią Bunkier Sztuki w Krakowie. Uczestnicy i uczestniczki wydarzenia – osoby zajmujące się animacją i edukacją kulturalną w tegorocznej edycji Archipelagu mogą wziąć udział w programie szkoleniowym, konkursie dotacyjnym oraz konferencji.

Fot. materiały prasowe

Program Archipelag Kultury jest skierowany do osób chcących zrobić pierwszy krok w działaniu edukacyjnym przy pomocy sztuki współczesnej lub rozwinąć aktualny warsztat pracy. Tegoroczna edycja przedsięwzięcia, organizowana pod hasłem „Sztuka współpracy”, realizowany jest w trzech modułach.

Pierwszy toSzkoła sztuki w działaniu” − intensywny czteromiesięczny kurs rozwoju warsztatu edukacyjnego oparty o narzędzia ze świata sztuki nowoczesnej. Na program pięciu dwudniowych, weekendowych zjazdów złożą się sesje treningowe, ćwiczenia grupowe, spotkania z zaproszonymi gośćmi, a także wizyty studyjne w krakowskich pracowniach, niezależnych miejscach i instytucjach zajmujących się współczesną kulturą wizualną. Rekrutacja do „Szkoły sztuki w działaniu” będzie prowadzona w grudniu za pomocą formularza rekrutacyjnego dostępnego na stronie internetowej programu.

Kolejny moduł toMetry kwadratowe dla sztuki” − konkurs grantowy do którego można zgłaszać inicjatywy edukacyjne realizowane przy użyciu sztuki współczesnej. Ważne, by pomysły tworzyły warunki do współpracy z dziećmi i młodzieżą oraz włączały je w proces projektowania i realizacji. Organizatorzy będą premiować działania oparte na współpracy międzysektorowej, realizowane w duetach, np. nauczycielka–artystka, edukator–nauczyciel. Oprócz wsparcia merytorycznego uczestnicy mogą otrzymać dotację na zrealizowanie swoich projektów. Konkurs wystartuje w maju 2025 roku.

Częścią Krakowskiego Archipelagu Kultury jest też wydarzenie finałowe, zaplanowane na jesień 2025 roku, którego celem jest rozpoczęcie dialogu na temat poszerzenia miejsca edukacji do sztuki i przez sztukę. Do udziału w spotkaniu zostaną zaproszone osoby zajmujące się działalnością artystyczną, polityką, nauką, a także pracujące w administracji miejskiej i samorządowej oraz organizacje młodzieżowe i pozarządowe, środowisko freelancerów.

Zgłoszenia zbierane są do 20 grudnia.

Szczegółowe informacje i formularz do zgłoszenia udziału można znaleźć na stronie internetowej Krakowskiego Archipelagu Kultury.

 

 

pokaż metkę
Autor: Anna Latocha
Osoba publikująca: Marta Maniecka
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2024-12-03
Data aktualizacji: 2024-12-03
Powrót

Zobacz także

Znajdź