Kultura rozwiń menu
Komunikat archiwalny

Pokaż swój talent i zgłoś się do Festiwalu Zaczarowanej Piosenki

Fundacja Anny Dymnej „Mimo Wszystko” – w partnerstwie z Miastem Kraków – organizuje Festiwal Zaczarowanej Piosenki, ogólnopolski, kilkuetapowy konkurs dla utalentowanych wokalnie osób z niepełnosprawnościami. Zgłoszenia do udziału w festiwalu twórcy mogą przesyłać tylko do dziś, 9 marca. Wydarzenie wpisuje się w działania miasta na rzecz wsparcia osób ze specjalnymi potrzebami, stawiając na integrację, równe szanse i dostępność we wszystkich obszarach życia.

Fot.Fundacja "Mimo wszystko"

Konkurs obejmuje dwie kategorie wiekowe: do 16 lat i powyżej 16. roku życia. Na każdym etapie eliminacji uczestników ocenia jury. Półfinaliści zaprezentują się, 10 maja, w Ogrodzie Botanicznym Uniwersytetu Jagiellońskiego. Koncert finałowy odbędzie się 14 czerwca na Rynku Głównym w Krakowie. Finaliści wystąpią w duetach z gwiazdami polskiej piosenki. Laureaci otrzymają Statuetki Zaczarowanego Ptaszka oraz stypendia: I miejsce – 24 tys., II – 10 tys., III – 5 tys. zł.

W związku z przedłużeniem terminu, do konkursu można się zgłaszać do 9 marca – wyślij tutaj.

Laureaci konkursu wielokrotnie występowali podczas Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu oraz w telewizyjnych talent show. Kamil Czeszel zajął najpierw trzecie miejsce w „Mam talent”, śpiewał na Przystanku Woodstock, a potem zwyciężył „Debiutach” 57. KFPP. Rok wcześniej Aleksandra Nykiel wyśpiewała w opolskim amfiteatrze Nagrodę Publiczności. Zajęła również I miejsce w finale „Szansy na sukces”. Finaliści konkursu podkreślają, że nasz artystyczny projekt dał im przede wszystkim ogromną wiarę w siebie. Dzięki niemu zdecydowali się rozwijać swoje muzyczne pasje. Wielu z nich koncertuje obecnie w całej Polsce, nagrywa płyty. Niektórzy są absolwentami Akademii Muzycznych.

– W Festiwalu Zaczarowanej Piosenki najbardziej urzekające jest to, że nie widać, iż jest to konkurs dla osób z niepełnosprawnościami – twierdzi Jacek Cygan, członek jury wydarzenia.

W minionych 16 edycjach festiwalu w jury zasiadali m.in.: Urszula Dudziak, Włodzimierz Pawlik, Zbigniew Preisner, Adam Sztaba, Anna Maria Jopek, Joanna Kulig, Włodzimierz Korcz, Stanisław Soyka, Krzesimir Dębski, Justyna Steczkowska, Magda Umer, Adam Woronowicz. Z finalistami śpiewali m.in.: Kayah, Monika Brodka, Edyta Górniak, Grzegorz Turnau, Grzegorz Markowski, Muniek Staszczyk, Alicja Majewska, Małgorzata Ostrowska, Ania Wyszkoni, Katarzyna Groniec, Ryszard Rynkowski, Marek Piekarczyk, Mieczysław Szcześniak, Maria Sadowska, Krzysztof Cugowski.

– Wiele razy gościłam na festiwalach wokalnych, które organizowano dla osób z niepełnosprawnościami. Zauważyłam, że nie zawsze nagradzane są najzdolniejsze. Postanowiłam wtedy, że moja fundacja „Mimo Wszystko” zorganizuje konkurs dla prawdziwie uzdolnionych wokalnie osób z niepełnosprawnościami, gdzie w jury zasiądą artystyczne autorytety. Był rok 2005. Szliśmy w nieznane. Dzisiaj wiemy, że był to słuszny wybór. Przede wszystkim mówią nam o tym uczestnicy Festiwalu Zaczarowanej Piosenki. Taryf ulgowych dla nikogo nie ma w naszym konkursie. Takie taryfy sprawiają przecież, że tracimy z oczu talenty na miarę Andrei Bocellego czy Steviego Wondera – podkreśla Anna Dymna.

Dyrektorem artystycznym tegorocznej edycji projektu jest Jacek Cygan. Opiekę artystyczną – nieprzerwanie od 2005 roku – sprawuje nad konkursem Irena Santor.

Więcej informacji na stronie Fundacji „Mimo wszystko” i w mediach społecznościowych.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Katarzyna Pustułka
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2025-02-17
Data aktualizacji: 2025-03-09
Powrót

Zobacz także

Znajdź