Start rozwiń menu

Ograniczenie koszenia w czasie upałów

W związku z utrzymującymi się wysokimi temperaturami, koszenie terenów zielonych zostanie czasowo ograniczone do niezbędnego minimum.

Zielona przestrzeń w parku
Fot. ZZM/materiały prasowe

Prace będą prowadzone jedynie tam, gdzie jest to konieczne dla zapewnienia bezpieczeństwa, utrzymania odpowiedniej widoczności przy drogach, ścieżkach i skrzyżowaniach oraz właściwego funkcjonowania infrastruktury miejskiej.

Ograniczenie koszenia w okresie upałów jest działaniem mającym na celu ochronę zieleni przed skutkami długotrwałego nasłonecznienia i niedoboru wody. Wyższa roślinność pomaga zatrzymywać wilgoć w glebie, ogranicza jej przesuszanie oraz sprzyja zachowaniu lepszych warunków dla roślin, owadów zapylających i innych organizmów związanych z miejską przyrodą.

W czasie obowiązywania ograniczeń większy nacisk zostanie położony na podlewanie młodych drzew, krzewów, bylin oraz pozostałych nasadzeń wymagających regularnego nawadniania. Dzięki temu możliwe będzie skuteczniejsze ograniczenie negatywnych skutków upałów i utrzymanie zieleni miejskiej w dobrej kondycji.

pokaż metkę
Podmiot publikujący: Referat Mediów Miejskich
Data publikacji: 2026-06-25
Data aktualizacji: 2026-06-25
Powrót

Zobacz także

Znajdź