Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Znamy Mecenasów Kultury Krakowa 2012

Janusz Bielecki, Re – Bau sp. z o.o., Conhpol – Henryk Konopka oraz Radio Plus – to laureaci konkursu „Mecenas Kultury Krakowa Roku 2012". Jego wyniki zostały ogłoszone w czwartek (10 października) podczas uroczystości w Magistracie.

„Krakow jest pełen wspaniałych pamiątek historii, wielkich dzieł architektury i sztuki, które powstawały przez wieki m.in. dlatego, że miały odważnych i hojnych donatorów. Cieszę się, że również we współczesnym Krakowie nie brak oddanych miastu mecenasów kultury" – mówił podczas czwartkowej (10 października) uroczystości Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski. „Serdecznie gratuluję Państwu tego szczególnego wyróżnienia. Niech będzie ono wyrazem naszego najwyższego szacunku, a także zachętą i motywacją do dalszej współpracy i do współuczestnictwa w budowaniu artystycznego wizerunku Krakowa" – dodał.

Głównym celem konkursu „Mecenas Kultury Krakowa" jest wspieranie i propagowanie współpracy pomiędzy środowiskiem gospodarczym, a środowiskiem artystycznym, instytucjami kultury oraz gospodarzami obiektów zabytkowych na terenie Krakowa. Tytuł, w czterech równorzędnych kategoriach, przyznaje Prezydent Miasta Krakowa, na wniosek Bractwa Mecenatu Kultury Krakowa, corocznie za poprzedni rok kalendarzowy.

Tytuł „Mecenasa Kultury Krakowa Roku 2012" i złote statuetki, z rąk Prezydenta Miasta Krakowa Jacka Majchrowskiego oraz Przewodniczącego Rady Miasta Krakowa Bogusława Kośmidera, otrzymali:

- w kategorii: Donator - za stałe i znaczące współfinansowanie instytucji i wydarzeń kulturalnych związanych z Krakowem - Janusz Bielecki;

- w kategorii: Sponsor – za najciekawszą formę i efektywność mecenatu - Re–Bau sp. z o.o.;

- w kategorii: Za działania na rzecz ochrony zabytków – Conhpol – Henryk Konopka;

- w kategorii: Patron Medialny – Radio Plus.

Do nagrody, przez Bractwo Mecenatu Kultury Krakowa, nominowane były również następujące podmioty: w kategorii Donator – PZU oraz Kraków Airport; w kategorii Sponsor – Kompania Piwowarska SA oraz Tauron Sprzedaż sp. z o.o.

Laureaci konkursu „Mecenas Kultury Krakowa" otrzymali statuetki autorstwa artysty – rzeźbiarza Kazimierza Adamskiego i dyplom zaprojektowany przez prof. Adama Miratyńskiego z Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Laureaci mają również prawo używania znaku graficznego tytułu „Mecenas Kultury Krakowa" przez pięć lat we własnych publikacjach (z zaznaczeniem roku, w którym tytuł otrzymali).

Przypomnijmy, że do zgłaszania kandydatur do tytułu Mecenasa Kultury Krakowa uprawnione są osoby prywatne, instytucje publiczne, stowarzyszenia i fundacje. W tym roku odbyła się siedemnasta edycja konkursu. Do Wydziału Kultury i Dziedzictwa Narodowego UMK wpłynęło 37 wniosków o uhonorowanie podmiotów tytułem „Mecenas Kultury Krakowa Roku 2012": 25 wniosków w kategorii Donator, 8 wniosków w kategorii Sponsor, 1 wniosek w kategorii: za działania na rzecz ochrony zabytków Krakowa, 3 wnioski w kategorii Patron Medialny.

Galeria: www.krakow.pl/fotogaleria/1412,artykul,fotogaleria.html/cyf_url=Pa-dziernik-2013

pokaż metkę
Autor: KATARZYNA FIEDOROWICZ-RAZMUS
Osoba publikująca: KATARZYNA CZUBERNAT
Podmiot publikujący: Wydział Informacji, Turystyki i Promocji Miasta
Data publikacji: 2013-10-10
Data aktualizacji: 2013-10-11
Powrót

Zobacz także

Znajdź