Dzielnice rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

O co chodzi z tą Nową Hutą? Fenomen nowohuckości

Co sprawia, że Nowa Huta jest wyjątkowym miejscem do życia? Czym jest Nowa Huta dla swoich rodzimych mieszkańców i dla tych, którzy postanowili w niej zamieszkać? Czy Nowa Huta jest modna? Czy może wciąż jest postrzegana jako „ta gorsza” dzielnica Krakowa? Nad tymi zagadnieniami pochylimy się na spotkaniu w ramach cyklu „Przemyślane” organizowanego przez Klub Zgody Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta.

Fot. materiały prasowe

Nowohucka tożsamość, nawet dla „przyjezdnych” jest odczuwalna w każdym skrawku tej dzielnicy. Sklepy, lokale usługowe, wydarzenia, prawie wszystko odwołuje się do Nowej Huty – w nazwie, charakterze lub klimacie. Fenomen Nowej Huty rezonuje daleko poza nią samą, dla wielu niezwiązanych z najmłodszą dzielnicą Krakowa staje się ciekawy, niezwykły, ale też odrobinę… dziwny. O co chodzi z tą Nową Hutą?

Podczas spotkania organizatorzy spróbują poddać analizie filozoficznej fenomen „nowohuckości”. Chodzi o to, by w przystępny sposób ją przedstawić, przeanalizować oraz doświadczyć. Spotkanie pomoże zrozumieć Nową Hutę, zarówno mieszkańcom, jak i tym, którzy dopiero ją poznają.

Wydarzenie odbędzie się dzisiaj, 24 marca, o godzinie 17.00 w Klubie Zgody OKKNH przy os. Słonecznym 16. Wstęp wolny. W programie:

  • Filozofia a fenomen nowohuckości – wykład Oskara Lange
  • O co chodzi z tą Nową Hutą? – rozmowa z mieszkańcami Nowej Huty
  • Relacja Ja – Nowa Huta – performance wizualno-dźwiękowy oraz warsztat.

Autorzy spotkania: Oskar Lange i Filip Komajda

„Przemyślane” jest cyklem spotkań z zakresu filozofii i innych nauk humanistycznych. Jest skierowany do każdego i cechuje go charakter nieakademicki, dzięki czemu spotkania są przystępne dla każdego. Wydarzenia cyklu poruszają różne tematy z zakresu filozofii i innych nauk humanistycznych. Wszystko po to, by odmitologizować filozofię i ukazać ją jako bliską każdemu człowiekowi.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Marta Müller-Reczek
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2024-03-21
Data aktualizacji: 2024-03-24
Powrót

Zobacz także

Znajdź