Dzielnice rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Nowa Huta przywraca dziedzictwo kompozytora Bogusława Schaeffera

Już dziś, 28 października odbędzie się wyjątkowy koncert Syntezy – „Tribute to Bogusław Schaeffer. W poszukiwaniu dźwięków”. Ten niezwykły projekt ma na celu przybliżenie twórczości Schaeffera mieszkańcom Nowej Huty oraz umożliwienie młodym, utalentowanym artystom stworzenia nowatorskich interpretacji jego dzieł. Organizatorem wydarzenia jest Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta.

Fot. materiały organizatorów

 – Choć wpływ Bogusława Schaeffera na polską muzykę był ogromny, jego dzieła niestety rzadko doczekały się powszechnej rozpoznawalności i wykonania. To właśnie dlatego organizatorzy postanowili oddać hołd temu wyjątkowemu geniuszowi i zaprosić wszystkich na koncert, który będzie wyjątkową okazją do odkrycia jego twórczości w zupełnie nowym świetle – mówi Michał Wiśniowski z Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta.

Projekt skupia się nie tylko na dźwiękach, ale również na wizualnej oprawie, która zostanie harmonijnie zsynchronizowana z muzyką, tworząc niezapomniane wrażenia estetyczne. To prawdziwa interdyscyplinarna uczta dla zmysłów, która przyniesie unikalne doświadczenie artystyczne.

Podczas wydarzenia wystąpią:

  • Dominik Strycharski – kompozytor, flecista, wokalista, improwizator, performer, nauczyciel i  publicysta. Laureat Paszportu POLITYKI 2021 w kategorii Teatr. Gra i komponuje współczesny jazz w wielu odsłonach, muzykę współczesną, elektroniczną, posthiphop, noise, a także różne odmiany muzyki improwizowanej
  • Anna Jędrzejewska – kompozytorka, pianistka i artystka wizualna, studiowała kompozycję u prof. Bogusława Schaeffera na Akademii Muzycznej w Krakowie i rzeźbę multimedialną u prof. Antoniego Porczaka na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie
  • Tomasz Mirt – projektant, producent, kompozytor, grafik, zajmuje się nagraniami terenowymi. Od lat tworzy trudną do sklasyfikowania odmianę muzyki elektronicznej, swobodnie sięga po wątki od awangardy po te wywiedzione z muzyki klubowej i wplata w nie nagrania terenowe
  • Zaumne – poznański artysta dźwiękowy. Badacz ludzkich nastrojów oraz kultury Internetu i jej treści dźwiękowych.

Wizualizacje: SUPERASTRAL – Anna Jędrzejewska – kompozytorka i Kamil Kowalski – grafik, wykorzystują korelacje między kompozycją muzyczną a plastyczną.

Wydarzenie poprowadzi Marek Chołoniewski – kompozytor i artysta dźwiękowy. Autor utworów kameralnych i elektroakustycznych, instalacji dźwiękowych i wideo, projektów interaktywnych i sieciowych. Profesor Akademii Muzycznej (kierownik Studia Muzyki Elektroakustycznej) i Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie (kierownik Pracowni Audiosfery).

Wstęp na wydarzenie jest wolny (obowiązują wejściówki, dostępne online).

Koncert odbędzie się dziś, 28 października o godz. 18.00 w Nowym Centrum Administracyjnym przy ul. Ujastek 1. 

Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego, w ramach programu „Muzyka”, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca.

Organizatorem koncertu jest Klub 303 Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Marcin Drobisz
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2023-10-10
Data aktualizacji: 2023-10-28
Powrót

Zobacz także

Znajdź