Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Kulturalny przewodnik weekendowy online!

Wszyscy tęsknimy za kulturalnymi wypadami na miasto. Możemy jednak odwiedzać nasze ulubione instytucje online! Kino pod Baranami uruchomiło wirtualne sale filmowe, a teatry udostępniają archiwalne spektakle do obejrzenia. Nie brakuje też koncertów online. Sprawdźcie, co czeka na Was w przewodniku po krakowskiej kulturze w Internecie!

Fot. materiały prasowe/Kino pod Baranami

Kino pod Baranami pozostaje zamknięte, ale uruchomiło dla Was platformę streamingową e-kinopodbaranami.pl. To nie jest zwykła platforma VOD, to raczej kino internetowe. W E-Kinie Pod Baranami można zobaczyć filmy, które jeszcze nie tak dawno można było zobaczyć na ekranie kinowym. Obecnie w repertuarze znajduje się m.in. nominowana do Oscara macedońska “Kraina Miodu”, francuski “Portret kobiety w ogniu” czy kolumbijskie “Monos”. Cena wirtualnego biletu to 15 zł. Polecamy - w ten sposób wspieramy kino, które lubimy!

Teatr Barakah wciąż zaprasza na wydarzenia online! W dniach 18 i 19 kwietnia zaprasza na “Weekend z “Szycem”. To bezapelacyjnie jeden z najlepszych i najsłynniejszych spektakli Teatru Barakah. I też najczęściej nagradzanych. Premierę swą miał 18 czerwca 2010 roku, więc zbliża się 10-lecie. Od niego też zaczęła się trwająca do teraz współpraca Barakah z Renatą Przemyk. Linki do materiałów związanych ze spektaklem teatr udostępni o godz. 13 i 19 w najbliższą sobotę i niedzielę.

Teatr Bagatela, przypominając niegdysiejszą tradycję radiowo-telewizyjnej dobranocki o 19.00, zaprasza nie tylko młodzież na wieczorne czytanie „Ani z Zielonego Wzgórza” Lucy Maud Montgomery w przekładzie Rozalii Bernsztajnowej. Od 13 kwietnia przez kolejne tygodnie od poniedziałku do piątku za pośrednictwem profilu teatru na Facebooku można śledzić przygody charakternej, rudowłosej i piegowatej Ani Shirley. Czytają Izabela Kubrak i Natalia Hodurek.

Projekt stand-upowy Comedy Lab zaprasza na Kryzysowy Sztab Komediowy na żywo! Już w piątek o godz. 20 na profilu Comedy Lab na FB komicy będą improwizować i umilać Wam czas w kwarantannie. Polecamy!

Zwodnicze piękno apokalipsy - to tytuł spotkania z cyklu Sztuka Myślenia organizowanego na żywo na Facebook’u Teatru im. Juliusza Słowackiego. Spotkanie odbędzie się w niedzielę o godz. 20.  Gośćmi Piotra Augustyniaka i Bartosza Szydłowskiego będą prof. Dariusz Czaja i Tomasz Stawiszyński. Ten sezon Sztuki Myślenia poświęcony jest w całości pytaniu o koniec świata. Czy to, na co patrzymy, można nazwać apokalipsą? Czy to dopiero jej zapowiedź? I czy apokalipsa może być piękna? Kto może tak powiedzieć? Polecamy!

Jakub Zielina z zespołu Żmij zaprasza na koncert online na Facebook’u! Co usłyszymy podczas tego występu? Zarówno mroczne, folkowe brzmienia jakie znamy z repertuaru Żmija, jak i piosenkę poetycką, a nawet zamówione w komentarzach covery. Koncert w sobotę o godz. 20:30.

W niedzielne wieczory na kanale YouTube Narodowego Teatru Starego udostępniane są rejestracje spektakli znakomitych artystów współtworzących repertuar Starego Teatru na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat. W najbliższy weekend będzie to “Niewina” w reżyserii Pawła Miśkiewicza, czyli fragmentaryczna opowieść, w której komedia splata się z tragedią, poświęcenie z podłością a metafora z brutalną dosłownością. Dwaj nielegalni emigranci z Afryki ze strachu o własną skórę nie ratują samobójczyni, ale zamiast moralnej kary spotyka ich niezasłużona nagroda. Niewidoma striptizerka przechodzi operację oczu, ale nie odzyskuje wzroku. Wojująca z niemoralnością polityki filozofka okazuje się morderczynią. Winni – niewinni?

Krakowskie Muzeum Fotografii ma dostępną ofertę internetową dla tych, którzy pozostają w swoich domach przez najbliższy czas, przez co nie są w stanie odwiedzić muzealnej siedziby. Wśród internetowych zbiorów Muzeum można znaleźć kolekcje, które odnoszą się do wielu kategorii, w tym fotografie, sprzęt, książki, czasopisma, plakaty, kalendarze i archiwa – razem ponad 76 tysięcy plików. W galeriach tematycznych znajdują się zdjęcia związane z przeróżnymi aspektami, takimi jak praca, życie codziennie w PRL-u czy nawet galeria wąsów. Zainteresowani na pewno znajdą coś ciekawego dla siebie.

pokaż metkę
Autor: NATALIA BUJAK
Osoba publikująca: Natalia Bujak
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2020-04-15
Data aktualizacji: 2020-04-15
Powrót

Zobacz także

Znajdź