Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Wygraj bilety do Teatru KTO!

„Stroiciel grzebieni. Akt 2” oraz „Warunki zabudowy” to propozycje Teatru KTO na najbliższe dni. Weź udział w konkursie i wygraj bilety!

  • „Stroiciel grzebieni. Akt 2”, piątek, 20 maja, godz. 19.00

Po ogromnym sukcesie „Stroiciela grzebieni”, Krzysztof Niedźwiedzki powraca z 2 częścią swojej kultowej komedii. Tadeusz, główny bohater opuszcza w urnie Podhale i wraz ze swoją żoną Magdą przenosi się w odległy rejon Polski – na Mazury. Pośmiertny rejs jachtem jest dla obojga sentymentalną podróżą i jednocześnie pełną humoru przygodą, której koniec wyznacza wciąż oddalający się horyzont. Na szlaku Krainy Tysiąca Jezior spotykają kolejne znaczące dla ich losów postaci, realnie wpływające na bieg wydarzeń. W spektaklu nie brakuje historycznych odniesień, komicznych zdarzeń, filozoficznych spekulacji i wzruszeń właściwych kochającym się ludziom, których nawet śmierć nie jest w stanie rozłączyć.

KONKURS

W związku z wydarzeniem mamy dla Was konkurs! Nagrodą jest podwójne zaproszenie. Wystarczy, że odpowiecie na pytanie: dlaczego to właśnie Ty powinieneś wygrać? Odpowiedzi ślijcie na adres: konkurs.mk@um.krakow.pl do czwartku, 19 maja, do godz. 11.00 W tytule dopiszcie STROICIEL. Laureatów poinformujemy indywidualnie.

Warunki zabudowy” to tytuł projektu z pogranicza teatru plastycznego i performance, którego autorami są Arti Grabowski i Zbigniew Szumski (Teatr Cinema). Artystów połączyła fascynacja teatrem absurdu, surrealistami i Tadeuszem Kantorem. Zaowocowało to w projekcie odniesieniami do;tego formatu sztuki, a osią przekazu, która zdominowała tę eksperymentalną, artystyczną fuzję jest malarstwo. Motywami przewodnimi spektaklu będą kwadrat i linia, metaforycznie przedstawiające plac i mur. To historia szamana, budowniczego placów i murów podziałów, próbującego odczarować wydarzenia z Placu Niebiańskiego Spokoju z 89’, Trzech Kultur 68’, Murów: berlińskiego, palestyńskiego, chińskiego, meksykańskiego. Spektakl kolażowo oparty jest na tekstach własnych, Franza Kaoi „Historia budowy muru Chińskiego”, Alejandro Jodorowskiego „Podręcznik Psychomagii”, Deyan Sudjica „Kompleks gmachu. Architektura władzy” i Alfreda Kubina „Po tamtej stronie”.

KONKURS

W związku z wydarzeniem mamy dla Was konkurs! Nagrodą jest podwójne zaproszenie. Wystarczy, że odpowiecie na pytanie: w którym roku powstał Teatr Cinema? Odpowiedzi ślijcie na adres: konkurs.mk@um.krakow.pl do piątku, 20 maja, do godz. 12.00 W tytule dopiszcie CINEMA. Laureatów poinformujemy indywidualnie.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Marta Műller-Reczek
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2022-05-17
Data aktualizacji: 2022-05-18
Powrót

Zobacz także

Znajdź