Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Wygraj bilety do Teatru Ludowego!

Aby rozjaśnić nieco listopadowe dni, Teatralny Instytut Młodych zaprasza do udziału w Festiwalu Otwarcia, podczas którego widzowie zobaczą gościnne spektakle, premiery TIM-u, wezmą udział w czytaniach performatywnych oraz dyskusjach poświęconych współczesnemu teatrowi dla młodzieży.

  • czwartek, 23 listopada, godz. 17.00, Tadeusz Pyrczak „SANDBOX – rekonstrukcja” na motywach „Piaskownicy” Michała Walczaka, reż. Błażej Biegasiewicz, Teatr Ludowy w Krakowie (wiek: 16+), czytanie performatywne, TIM, os. Teatralne 23 (Scena Kameralna)

Z jakimi wyzwaniami mierzy się rodzic, który wychowuje dziecko w erze internetu? Głównymi bohaterami czytania performatywnego są opiekunowie, którzy zostaną poddani próbie w auto-kompromitującej podróży przez okres dojrzewania w kulturze internetu. Jak rozumieją świat swojego dziecka? Jakie będzie jego przyszłe „ja”? Czy poradzi sobie w tej nowej rzeczywistości? Jakie wyzwania wirtualny świat dzieci rzuca rodzicom? Jakie lęki odsłania? Brak wiedzy, który prowadzi do relacyjnego pesymizmu, nasuwa jedno ważne pytanie – Czy znajdzie się magik, który pomoże w uzdrowieniu rodzinnych więzi i odnalezieniu zaufania do dziecka wchodzącego w dorosłość?

KONKURS

W związku z wydarzeniem mamy dla Was konkurs! Nagrodą jest podwójne zaproszenie na wydarzenie. Wystarczy, że odpowiecie na pytanie: dlaczego to właśnie Ty powinieneś wygrać? Odpowiedzi ślijcie na adres e-mail: konkurs.mk@um.krakow.pl do niedzieli, 19 listopada, do godz. 20.00. W tytule dopiszcie SANDBOX. Laureatów poinformujemy indywidualnie.

Biografii Marii Skłodowskiej-Curie nie obejmują prawa autorskie. Przynależy ona do strefy publicznej. Możemy jej używać. Maria jest twarzą feminizmu, kobietą-mitem, produktem. Podobnie jak inne ikony popkultury – Madonna, Marilyn Monroe, Superman – kształtuje zbiorową wyobraźnię.
Czy jednak nasza bohaterka chciałaby ją współtworzyć jako świadoma jednostka? Spektakl przewrotnie używa figury Marii, by poruszyć kwestie szeroko rozumianej wolności, respektowania praw kobiet, wieloaspektowego przekraczania własnych granic, naruszania prywatności osób publicznych, przerostu ego i ambicji, a także, przynależnej systemowi edukacji, tendencji do zamykania ludzkiego życia w banalnych formułkach.
Istotne zagadnienia społeczne konfrontowane są z życiową postawą noblistki, której przywraca się prawo do szczerej, intymnej, nierzadko kontrowersyjnej wypowiedzi. Korzystając z języka teatru ożywionej formy, twórcy w dynamiczny i groteskowy sposób przybliżają bogaty w paradoksy fenomen zjawiska, jakim jest Maria Skłodowska-Curie.

KONKURS

W związku z wydarzeniem mamy dla Was konkurs! Nagrodą jest podwójne zaproszenie na wydarzenie. Wystarczy, że odpowiecie na pytanie: dlaczego to właśnie Ty powinieneś wygrać? Odpowiedzi ślijcie na adres e-mail: konkurs.mk@um.krakow.pl do niedzieli, 19 listopada, do godz. 20.00. W tytule dopiszcie SKŁODOWSKA. Laureatów poinformujemy indywidualnie.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Marta Müller-Reczek
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2023-11-15
Data aktualizacji: 2023-11-15
Powrót

Zobacz także

Znajdź