Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Wygraj bilety na Krakowskie Miniatury Teatralne!

Przed nami święto teatromanów, czyli Krakowskie Miniatury Teatralne. Czternasta edycja przeglądu odbędzie się od 14 do 19 lipca na deskach Nowohuckiego Centrum Kultury. Weź udział w naszych konkursach i wygraj bilety!

Gośćmi tegorocznej odsłony Krakowskich Miniatur Teatralnych będą teatry z Warszawy: Ateneum, Kamienica i Roma, a także lubiany przez stałych bywalców festiwalu Ave Teatr z Rzeszowa. Niezmiennie dostarczą one widzom radości, wzruszeń i refleksji.

Więcej w naszym komunikacie.

  • niedziela, 14 lipca, godz. 11.00, „Dzielny Głębinek”

Historia Dzielnego Głębinka to opowieść o sile ducha i podążaniu za marzeniami. Mimo niepozornych rozmiarów nasz bohater ma odwagę wyruszyć w niebezpieczną podróż z dna oceanu aż na powierzchnię. Chce zobaczyć niebo, poczuć promienie słońca i popływać z delfinami. Na swej drodze spotyka jednak różne, nie zawsze przyjazne, oceaniczne stwory: Wątłusze, Wstęgorze, Skoropuchy, Pławifoniki czy ogromnego Plinka. Jak zakończy się jego przygoda? Czego nauczy się podczas pełnej wyzwań podróży? Czy starczy mu odwagi, by zaspokoić ciekawość świata i spełnić marzenia?

Spektakl dla dzieci 5+.

KONKURS

W związku z wydarzeniem mamy dla Was konkurs! Nagrodą jest podwójne zaproszenie. Wystarczy, że odpowiecie na pytanie: kto jest autorem książki, na podstawie której powstał spektakl? Odpowiedzi ślijcie na adres: konkurs.mk@um.krakow.pl do piątku, 12 lipca, do godz. 8.00. W tytule dopiszcie GŁĘBINEK. Laureatów poinformujemy indywidualnie.

Historie łóżkowe to jedna z najlepszych komedii kanadyjskiego autora Norma Fostera, w której przedstawia on zabawne, ale też wzruszające losy mieszkańców pewnego miasteczka. Cokolwiek by nie powiedzieć o parze uprawiającej miłość na antenie radia, podstarzałej gwieździe rocka i jego fance, włamywaczach, szefie klubu go-go, striptizerce z ręką na temblaku – to i tak wszyscy wylądują w łóżku. Ewentualnie tuż obok.

Spektakl dla widzów 16+.

KONKURS

W związku z wydarzeniem mamy dla Was konkurs! Nagrodą jest podwójne zaproszenie. Wystarczy, że odpowiecie na pytanie: dlaczego to właśnie Ty powinieneś wygrać? Odpowiedzi ślijcie na adres: konkurs.mk@um.krakow.pl do niedzieli, 14 lipca, do godz. 20.00. W tytule dopiszcie HISTORIE. Laureatów poinformujemy indywidualnie.

Czy można żyć bez mrzonki? To ważne pytanie Antoni Słonimski zadaje czytelnikom opowiadania „Jak to było naprawdę”, które stało się kanwą monodramu. Zadaje to pytanie w roku 1966, w epoce pełnego rozkwitu gomułkowskiego PRL-u, w świecie Galluxów, komisów i bonów PKO, kiedy to poważni urzędnicy z dumą nosili na szyi wieńce z trudem zdobytego papieru toaletowego. Słonimski wykpiwa bezlitośnie ten świat, a uwikłanych w jego biurokratyczne meandry bohaterów traktuje z ciepłem i serdecznością. Wszyscy pielęgnowali wtedy złudzenie, że zły los można odwrócić. A my? Czy nie potrzebujemy mrzonki zdolnej odgrodzić nas od rzeczywistości? Być może starsi z nas potrzebują też wspomnień?

Zanurzmy się choć na chwilę w tym pozornie tak odległym świecie, przejdźmy się ulicą Kniewskiego (dawniej i obecnie: Zgoda). Na tę wycieczkę zabierze nas Sławomir Holland, aktor teatralny, filmowy i telewizyjny, twórca wielu cieszących się powodzeniem i nagradzanych monodramów. Zobaczymy, że małe i wielkie problemy zwykłych ludzi nic się nie zmieniły. Tragedie wyrzucanych na bruk lokatorów są takie same jak dramat jednego z bohaterów Słonimskiego, krawca Rajzemana. Jemu pomogła mrzonka. Niech nam też pomoże.

KONKURS

W związku z wydarzeniem mamy dla Was konkurs! Nagrodą jest podwójne zaproszenie. Wystarczy, że odpowiecie na pytanie: dlaczego to właśnie Ty powinieneś wygrać? Odpowiedzi ślijcie na adres: konkurs.mk@um.krakow.pl do niedzieli, 14 lipca, do godz. 20.00. W tytule dopiszcie JAK TO BYŁO. Laureatów poinformujemy indywidualnie.

 

pokaż metkę
Osoba publikująca: Marta Müller-Reczek
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2024-07-10
Data aktualizacji: 2024-07-10
Powrót

Zobacz także

Znajdź