Wygraj bilety na Shanties!
W dniach 20–23 lutego Kraków zamieni się w port tętniący muzyką wiatru i wody. Nieprzerwanie od 44 lat festiwal Shanties sprowadza do naszego miasta z najdalszych zakątków Polski wielotysięczną publiczność, połączoną żeglarską i szantową pasją. Weź udział w naszym konkursie i wygraj bilety na jeden z koncertów!
Zaplanowano wiele muzycznych atrakcji. Festiwal rozpocznie kameralny koncert w Radiu Kraków. W radiowej przestrzeni będzie można usłyszeć solistów i bardów sceny szantowej. Sobotni nocny koncert to spotkanie z twórczością Janusza Sikorskiego – współtwórcy legendarnej grupy „Stare Dzwony” i Andrzeja Koryckiego w koncercie zatytułowanym „Sikorki”.
Obowiązkowym punktem programu w festiwalową sobotę o godz. 14.00 będą „Szanty w plenerze” na Rynku Głównym, czyli wspólne śpiewanie pieśni morskich z Męskim Chórem Szantowym „Zawisza Czarny”, wykonawcami z zagranicy: The Jack Tars i chórem „Majtki Prezesa”. Jak zwykle na afiszu obowiązkowo znajdą się popularne 2 koncerty dla dzieci, w piątkowe i sobotnie przedpołudnie o godz. 11.00 w kinie Kijów prowadzone odpowiednio przez zespół Klang i Zejman i Garkumpel.
Niedzielne przedpołudnie to koncert szanty klasycznej, a okazja tym ciekawsza, że w trakcie będzie można świętować jubileusz 40-lecia legendarnego zespołu Cztery Refy. Ostatni koncert festiwalu dedykowany jest postaci Andrzeja Qni Grzeli – liderowi zespołu Ryczące Dwudziestki, autorowi piosenki, której tytuł stanowi hasło przewodnie festiwalu.
Wydarzeniu tradycyjnie towarzyszyć będzie kiermasz żeglarski, wystawa fotografii/malarstwa marynistycznego, wiele wydarzeń dodatkowych wzbogacających koncerty, a wśród nich niezmiennie popularne nocne szantowo – folkowe muzyczne spotkania z wykonawcami festiwalu od czwartku do niedzieli w tawernie żeglarskiej Stary Port.
W festiwalu udział potwierdzili najlepsi wykonawcy sceny szantowej, ulubieńcy publiczności oraz goście z zagranicy – ponad 30 solistów i zespołów.
KONKURS
W związku z wydarzeniem mamy dla Was konkurs! Nagrodą jest podwójne zaproszenie na niedzielny koncert o godz. 12.00. Wystarczy, że odpowiecie na pytanie: jaką muzyczną atrakcję chciałbyś/chciałabyś dodać do festiwalu, której jeszcze nie ma? Odpowiedzi ślijcie na adres: konkurs.mk@um.krakow.pl do niedzieli, 16 lutego, do godz. 20.00. W tytule dopiszcie SHANTIES.