Start rozwiń menu
Komunikat archiwalny

Wygraj bilety na koncert w klubie Betel!

8 maja o godz. 20.00 w klubie Betel (pl. Szczepański 3) odbędzie się piąty koncert z cyklu pt. „Kakofonie”. Wystąpią Wystąpią Włodzimierz „Kinior” Kiniorski (saksofony, elektronika), Rafał Zając (perkusja, garnki, sampler) i Kateryna Ziabliuk (syntezatory). Weź udział w konkursie i wygraj bilety!

Inicjatywa jest efektem współpracy dziennikarza i animatora Mateusza Sroczyńskiego (JazzPRESS, Jazzkultura, Czas Kultury, IR2, Noise Magazine, Soundrive, Lizard, Ruch Muzyczny, Krzysztofory – Studio Kultury Krakowa) oraz klubu Betel, a wydarzenia realizowane pod tym szyldem odbywają się co miesiąc.

  • Włodzimierz Kiniorski, znany lepiej jako Kinior – muzyk, multiinstrumentalista, kompozytor. Urodził się w 1952 r. w Zagnańsku, gra na saksofonach, fletach. Twórca stylu flap, odznaczającego się eklektyzmem i użyciem elektronicznej sieci rytmów. Związany ze sceną off jazzową, z czasem zainteresował się etno. Współtworzył Kinior Orchestra, Young Power, Free Cooperation, Izrael, Tie Break, Stan d’Art. Grał m.in. z Normanem Grantem, Sonym Robertsonem, Twinkle Brothers, grupą Trebunie Tutki, Mamadou Dioufem, Grzegorzem Ciechowskim, Rafałem Mazurem. Współpracuje z wieloma teatrami.
  • Rafał Zając – to, czego brakuje mu w zakresie edukacji uniwersyteckiej, nadrabia mądrością ulicy. Na przestrzeni ostatniej dekady z powodzeniem grywał z tabunem muzyków krakowskich i nie tylko. Perkusista wszechstronny. Ostatnio występuje głównie z zespołami Sour Noir i Krwinki.
  • Kateryna Ziabliuk – pianistka, wokalistka i kompozytorka. Mieszka w Polsce, pochodzi z Kijowa. Studiowała muzykę w Katowicach, Krakowie oraz Mediolanie. Wychowana w artystycznej rodzinie i otoczona różnorodnymi nurtami sztuki, rozpoczęła grę na fortepianie i śpiew już w wieku sześciu lat. Obecnie jest jedną z najbardziej obiecujących postaci ukraińskiej sceny muzycznej. Głównym polem jej twórczych poszukiwań jest eksploracja związków między muzyką ludową a free improv, co łączy z zainteresowaniem instant composing, eksperymentalną muzyką elektroniczną i ambientem. Od 2018 roku Ziabliuk aktywnie uczestniczy w międzynarodowych projektach, współpracując m.in. z członkami Australian Art Orchestra, SonCe Trio, Lumpeks, Unleashed Cooperation, The Black Sea Songs i wieloma innymi. Sporadycznie tworzy muzykę dla awangardowych filmów oraz performance’ów i instalacji. Regularnie koncertuje na całym świecie, a w obliczu rosyjskiej agresji na Ukrainę jeszcze intensywniej działa jako „kulturalna ambasadorka” swojego kraju. Jest liderką zespołu Hilarious Disasters, występuje również w kwartecie O.N.E. Od kilku lat rozwija także swoją działalność pedagogiczną, prowadząc wykłady, zajęcia indywidualne i grupowe na warsztatach takich jak Huta Jazzu, Adventurous Music Plateaux oraz podczas serii wykładów w kijowskim klubie KORA. Jest współzałożycielką i redaktorką platformy medialnej Meloport, gdzie publikuje swoje teksty na temat muzyki improwizowanej Była kuratorką krakowskiego laboratorium free improv „Smacznego”, a także dyrektorką artystyczną Kontra Jazz Club – otwartej sceny edukacyjnej, która umożliwiała młodym kijowskim muzykom eksperymentowanie z nowymi projektami.

KONKURS

W związku z wydarzeniem mamy dla Was konkurs! Nagrodą jest podwójne zaproszenie. Wystarczy, że wymienisz 7 powodów dla których powinieneś/powinnaś wygrać. Odpowiedzi ślijcie na adres: konkurs.mk@um.krakow.pl do niedzieli, 4 maja, do godz. 20.00. W tytule dopiszcie BETEL. Laureatów poinformujemy indywidualnie.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Marta Müller-Reczek
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2025-04-30
Data aktualizacji: 2025-04-30
Powrót

Zobacz także

Znajdź