Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Nie zamykać Przylasku Rusieckiego na wakacje

Radny Łukasz Gibała zastanawia się na jakim etapie jest realizacja tzw. Plant Podgórskich, a radny Grzegorz Stawowy w związku z rozpoczęciem okresu wakacyjnego wnioskuje o odroczenie na wrzesień prac zleconych przez spółkę Nowa Huta Przyszłości w Przylasku Rusieckim. Grażyna Fijałkowska złożyła interpelację w sprawie wykonania schodów na stację kolejową Kraków-Bieżanów, natomiast radna Anna Prokop-Staszecka dopytuje o badania kierowców transportu publicznego na obecność środków psychoaktywnych.

Fot. materiały prasowe / Nowa Huta Przyszłości SA

Radny Grzegorz Stawowy zwrócił uwagę, że tegoroczne wakacje należą do szczególnych. – Wielu krakowian nie wyjedzie poza miasto z powodu negatywnego wpływu pandemii COVID-19 na nasze życie – pisze radny Stawowy w interpelacji. Radny 5 lipca był w Przylasku Rusieckim i nie zauważył prac budowlanych na tym terenie.  - Natomiast nad zbiornikiem nr 1 plażowało kilkaset osób, a na dalszych zbiornikach wiele kolejnych – informuje radny i apeluje o przełożenie prac na zbiorniku nr 1 na 1 września 2020 roku oraz doposażenie kąpieliska i plaż w niezbędną infrastrukturę poprawiającą bezpieczeństwo i komfort wypoczynku.

Radny Łukasz Gibała złożył interpelację w sprawie utworzenia parku Słona Woda. – Jednym z projektów przedstawionych przez Pana w ostatniej kampanii wyborczej było utworzenie tzw. Plant Podgórskich, łączących parki Jerzmanowskich, Aleksandry, Drwinka i – w przyszłości, po uprzednim wykupieniu przez miasto terenów na tyłach nowego Szpitala Uniwersyteckiego – również Słona Woda – przypomina radny Łukasz Gibała i prosi Prezydenta Miasta Krakowa o informację, na jakim etapie jest realizacja wspomnianego parku.

Radna Grażyna Fijałkowska złożyła interpelację w sprawie wykonania schodów na stację kolejową Kraków-Bieżanów od ul. Bocznica. – Przejście na peron w tym miejscu istniało od chwili wybudowania linii kolejowej w XIX w. Kilka lat temu, po modernizacji zostało zlikwidowane – tłumaczy radna w interpelacji i dodaj, że pracownicy pobliskiego zakładu wchodzą na peron po trawiastej skarpie.

Radna Anna Prokop-Staszecka dopytuje, czy kierowcy transportu publicznego w Krakowie są badani na obecność alkoholu i substancji psychoaktywnych we krwi. W kolejnej interpelacji radna Prokop-Staszecka odnosi się do zmian komunikacyjnych. – Rozwiązania komunikacyjne miały poprawić płynność ruchu. (…) Szerokie trasy rowerowe może za kilkadziesiąt lat będą adekwatne, teraz tworzące się kilometrowe korki powodują reakcje nerwicowe u kierowców i trują powietrze również dla rowerzystów – tłumaczy radna w interpelacji i w imieniu mieszkańców apeluje o rozsądek i szacunek dla nich.

pokaż metkę
Osoba publikująca: KATARZYNA MALETA-MADEJSKA
Podmiot publikujący: Kancelaria Rady Miasta Krakowa
Data publikacji: 2020-07-08
Data aktualizacji: 2020-07-08
Powrót

Zobacz także

Znajdź