Defibrylatory i park
Radni Tomasz Daros i Łukasz Gibała złożyli interpelacje do Prezydenta Miasta Krakowa w sprawie kampanii medialnej dotyczącej użycia i rozmieszczenia defibrylatorów oraz w sprawie utworzenia parku XXL „Dolina Prądnika”.
- W ramach realizowanego programu „Bezpieczny Kraków” dziesięć nowych defibrylatorów AED zostało przekazanych do zainstalowania w ogólnodostępnych miejscach na terenie Krakowa. Do tej pory w mieście znajduje się już 41 takich urządzeń. 39 defibrylatorów umieszczono w miejscach powszechnie dostępnych, a dwa znajdują się na wyposażeniu radiowozów straży miejskiej. I chociaż z roku na rok ich liczba się powiększa wciąż niewiele osób wie, gdzie takie urządzenia się znajdują. Co więcej – niewiele osób wie, jak prawidłowo (w razie konieczności) użyć ww. sprzętu medycznego – pisze Tomasz Daros. Radny pyta o to, czy miasto planuje zorganizować kampanię (np. medialną/internetową), która pozwoli dotrzeć do jak największej liczby mieszkańców Krakowa z informacją w jakich miejscach znajdują się defibrylatory? A także, czy planowane są inne działania edukacyjne i informacyjne.
Z kolei radny Łukasz Gibała interpeluje w sprawie podjętej w kwietniu ubiegłego roku uchwały w sprawie ustalenia kierunków działania dla Prezydenta Miasta Krakowa dotyczących utworzenia parku XXL „Dolina Prądnika”. Jest to inicjatywa klubu radnych Kraków dla Mieszkańców. - W związku z tym, że upłynął już niemal rok proszę o udzielenie informacji, jakie działania podjęto dotychczas w tej sprawie oraz kiedy mieszkańcy mogą się spodziewać realizacji tej inwestycji – pyta radny.